Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » 5 év budapesti egyetem után...

5 év budapesti egyetem után rájöttem, hogy nem bírom a várost és rosszul érzem magam emiatt. Miért?

Figyelt kérdés
Ebből az 5 évből nagyjából 3 évet tartózkodtam Budapesten és rájöttem, hogy képtelen vagyok megszokni az ottani légkört. Nem kezdeném el részletezni, hogy mikkel nem vagyok kibékülve a fővárost illetően, de mégis olyan rosszul érint, hogy nem sikerült megszeretnem, pedig anno elsőévesként olyan nagy reményekkel vágtam neki az új kalandnak. Volt még így más is? Nem tudom, miért érint meg ennyire, de annyira bánt.

febr. 3. 01:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
13%
Miért nekünk kéne tudni, hogy te miért érzed rosszul magad?
febr. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt természetesen annak kellene tudnia, aki volt hasonló cipőben, leírja a tapasztalatát és felnyitja a szemem, hogy wow tényleg, nekem is ez lehet a bajom. Vili?
febr. 3. 01:29
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Honnan költöztél fel? Ha nagyon más környezet, lehet azért. Én például vidéken nagyon jól el vagyok, BP-n is, de a megyevárosokat nem bírom. Vagy legyen kisváros, vagy nagy, de ne közepese semmilyen.


De ez én vagyok


Attól függ hol/hogyan nőttél fel/mihez szoktál.

febr. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen egyeni alkattol fugg. En videkrol koltoztem fel Pestre egyetem miatt, de mar 14 eves koromtol kezdve tudtam, hogy ott fogom leelni a felnott eletemet. Vegul sajnos ujra le kellett koltoznom videkre BProl es itt majd meg halok, ugy erzem ez egy sulyos visszalepes az eletemben... szoval nekem pont forditva.

Am a budapesti fopolgi valami szabolcs szatmari szakadt telepulesrol szarmazik, szoval az nem feltetlen igaz, hogy ez csak attol fugg, ki hol szocializalodott. A szemelyiseg tobb a szocializacional. En is laktam videken faluban is, jelenleg a videken mindent ertek, ami nen Budapest.

febr. 3. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne ez gond? Ha teheted, költözz oda, ahol szívesebben élnél.
febr. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Amiért nem szeretheted a várost:

Ingergazdag környezet, hatalmas zaj, rohanás-tülekedés, tömeg sok helyen, rossz levegő...

Te tudhatod hogy ez -e az oka.

febr. 3. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Én még azért nrm szeretem mert több külföldit hallok beszélgetni mint magyart. Biztos nincsennek sokan, de valahogy akárhol vagyok mégis csak azt hallom ahogy angolul, németül vagy olaszul beszélnek. Picit kisebbségi érzésem vagy hogy Magyar vagyok. Amúgy elélnék Budapesten, de egy Debrecen inkabb ínyemre van. Város, de mégse olyan hude macerás minden. Két villamos van ami végig visz a városon pl..
febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Engem is frusztrál a város, pedig már lassan 14 éve, hogy vidékről ideköltöztem az egyetem miatt. Soha nem tudtam megszeretni. Falun, kertes házban nőttem fel, és máig nem tudtam megszokni a társasházat. Nem azért, mert kényelmetlen, hanem mert eddig minden helyemen kifogtam valami helyi idiótát, aki képtelen volt civilizált módon élni. Csepeli 10 emeletes panelben ugyanúgy, mint a 6 lakásos sashegyi házban. Minden túlzás nélkül mondhatom, hogy tropára ment az idegrendszerem, mióta itt élek. Tudom, hogy vannak jó lakóközösségek, ahol figyelnek egymásra a szomszédok, de sajnos én még soha nem laktam ilyen helyen. Mindig volt egy zajláda velem közös falon, amelyik vadállat módjára üvöltözött a férjével/feleségével/gyerekével, vagy a falat verte/padlót rugdosta, vagy a zenét bömböltette éjjel-nappal. Arról meg jobb nem beszélni, ami az utcán megy, rengeteg a civilizálatlan proli, a közlekedési analfabéta, pofátlanul tolakodnak, beugatnak, stb. Tudom, hogy vannak, akik mondhatni megszokták, de ahogy a példa mutatja, nem mindenkinek megy.
febr. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is eltöltöttem pár évet ott, nekem se jött be. Tök jó, hogy lehet metrózgatni, meg minden utcasarkon van mindenféle bolt, ami vasárnap éjfélkor is nyitva van, sok szórakozási lehetőség, de a tömeg, a tömeg összetétele, a nyüzsi, a közbiztonság már nem tetszett.


Én visszaköltöztem a szülővárosomba, ami egy alföldi kisváros, és soha egy másodpercre sem kérdőjeleztem meg ezt azóta. Budapesten meg több, mint 10 éve nem jártam, és nem is tervezek oda menni belátható időn belül.

febr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kisebb városból költöztem Pestre az egyetem miatt, de elég hamar egyértelművé vált, hogy egyetem után nem fogok ott maradni. Nem a konkrét város hiányzott annyira (most sem ott élek), hanem Pestet nem sikerült megszokni. Nyilván máshol is van hangzavar, kosz, szmog és tömeg, de nem ilyen mértékben. A közelebbi barátaim közül senki nem maradt Pesten, van, aki a szülővárosába költözött vissza, mások teljesen más városba (mint én), megint mások meg külföldre. De Pestről eljöttünk olyan hamar, ahogy csak lehetett. Én személy szerint sem a fővárosi, sem a falusi/nagyon kisvárosi létet nem bírnám. Megyeszékhely vagy egyéb város (kb. 30 ezer lakos fölött) jöhet, de a szélsőségek nem nekem valók.
febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!