Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogom van-e sétálni az utcán,...

Jogom van-e sétálni az utcán, amikor akarok, akár éjszaka is?

Figyelt kérdés
Éjszaka ötször sétáltam az utcánkban, és mindannyiszor megugatott egy kutya, mire egy lakó rámripakodott, hogy "Te meg mi a francot sétálgatsz itt folyton, nem látod, hogy miattad nem tudok aludni? Feljelentelek!" Tényleg feljelenthet, amiért közterületen sétálok éjszaka?

márc. 31. 19:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, simán feljelenthet, és akkor neked annyi
Nincs jogalapja feljelenteni.
46 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
42%
Van jogod, de azért lehetnél tekintettel másokra is.
márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Ez igaz, de rajtam kívül kb. 60 más ember is végigmegy ezen az utcán éjszaka. Őket meg miért nem fenyegeti meg? Talán megfigyel engem?
márc. 31. 19:48
 3/25 anonim ***** válasza:
94%
Bárki bármiért feljelenthet, csak nem nyeri meg. :)
márc. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
40%
Mégis miért figyelne téged bárki is? :D Ennyire ne legyél arrogáns.
márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
82%
Ő tart ebet, ő hibája ha ugat. Ő baja, neked jogod van sétálni.
márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
43%

Van jogod. De miért nem sétálsz parkban, olyan helyen, ahol nincsenek kertes házak, inkább panelek? Neked jogod van sétálni, de neki is joga van ahhoz, hogy nyugalomban töltse az éjszakát. Lehet, hogy hajnalban kelő orvos, aki agyat megy majd műteni. Gondolnunk kell a többi emberre

is, társadalomban élünk, ahol alkalmazkodunk egymáshoz, vannak normák.

Pontozzák le nyugodtan akik úgy gondolják, hogy csak az ő személyük fontos az egész világon.

márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Jelentsen föl, miközben ő követ el csendhborítást.


Természetesen jogod van. A séta közben ugató kutyáktól meg egyenesen hányok.


#7: komolyan ennyire alap, hogy a kutya ugat, ez van, nekem, akinek nincs kutyája ezt el kell fogadnom? Ha ő ennyire fontos ember, neki ennyire fontos az alvás, akkor NE tartson kutyát, és kész. Riasztózza be a házát. Vagy nevelje meg.


Furcsa egy kiforgatott logika ez, hogy a Kérdezőt állítod be úgy, mintha nem lenne tekintettel másra, miközben tőle várnád el, hogy irreális mértékben alkalmazkodjék más hóbortjához. Nem a kerítésen húz végig faágat, nem hangszórón tolja a zenét, hanem egyszerűen sétál. És a MÁSIK kutyája ezért megugatja.

márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
Itt lassan mindenhez csak a kertesházban élő gazdagoknak lesz joga. Én is tapasztaltam, hogy a kertesházas részeken szabályosan megfigyelik az arra járó embereket...
márc. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
89%
Közterületen a nap és éjszaka bármely időszakában sétálhatsz. Ha az idegbajosnak ugat a kutyája, akkor a kutyáját kéne megnevelnie, vagy helyette olyat tartania, amelyik nem ugatós.
márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
15%
Feljelenthet, ha rendszeresen zavarod. Meg joggal kérdezi meg, éjszaka miért járkálsz a háza körül.
márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!