Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Költözzek el otthonról, vagy ne?

Költözzek el otthonról, vagy ne?

Figyelt kérdés

27F, otthon lakom a szüleimmel. A munkahelyem egy kisvárosban van, én pedig falun lakom, napi szinten ingázom.


Amit nyernék a költözéssel:

- napi +50 perc szabadidő

- városban lennék, így minden helyben lenne.

- Rugalmasabban tudnék összeülni programokra a munkatársaimmal.

- megtanulnék önálló lenni (ez a legerősebb érv)


És amit veszítenék:

- Havonta 50-80K-val kevesebbet tudnék félre rakni. (Albérlet ára mínusz a bejárás költsége).

- egyedül lennék a lakásban, esélyes az elmagányosodás.

- egy átlagos panelban lennék egy uncsi városban nulla panorámával (a falum is uncsi, de gyönyörű, tágas házban vagyok, kerttel, festői környezetben)


Kezdem cikinek érezni, hogy otthon vagyok, főleg randizás tekintetében. Volt már olyan, akit ez zavart, de olyan is, akit nem. Ugyanakkor én leginkább a párommal szeretnék/szerettem volna különköltözni. Jól érzem magam a szüleimmel, jó velük a kapcsolatom, és sokszor úgy érzem, hogy nem történne nagy javulás az életemben, ha külön lennék. (A +szabadidő sem izgat igazából, mert néha így is unatkozom). De egyszer úgy is el kell majd költözzek, akkor pedig miért várjak? Ha nem jön be, akkor 1-2 év múlva visszaköltözök majd, nem? Szüleim sem támogatják a költözést, szóval nem segítenek abban, hogy menjek.



ápr. 14. 09:48
A kérdező szavazást indított:
Költözz
Maradj
Nem tudom
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Költözz el és járj haza sűrűn!
ápr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

21 evesen koltoztem, es 9 evet laktam egyedul.

Ha ujjaszuletnek, akkor is elkoltoznek.

Es bocs, de nagyon radfer az onallosodas, megis milyen segitseg kell elkoltozni? Csomagolsz es mesz.

ápr. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
#2 a segítséget lelkileg értettem. Nem mondják, hogy menjek, sőt, inkább örülnék neki, hogy otthon vagyok.
ápr. 14. 10:06
 4/15 anonim ***** válasza:
59%
27 éves vagy, bőven abban a korban, amikor már nem a szüleiddel kellene élned.
ápr. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
A szülőktől való elköltözést életem egyik legjobb és legfontosabb döntésének tartom. Az előnyök elsöprően dominálnak a hátrányok felett. Menj, amint tudsz, nem fogod megbánni.
ápr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
36%

Hagyjuk már ezt a hülyeséget, hogy szülőknél élve nem lehet önállóságot tanulni. aki nem akar önálló lenni, az egyedül lakva se lesz az, úszni fog mindenben, utálni fogja az egészet.


Azt se értem, hogy egy felnőtt ember hogy tud unatkozni, hogy nem érdekli a szabadidő?

ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Nincs túl gazdag szociális életem. Általában feltalálom magam, de azért előfordul, hogy ma már edzettem, olvastam, megnéztem egy filmet stb és még van szabad 1-2 órám a nap, mikor már nem tudok magamnak programot kitalálni.
ápr. 14. 11:33
 8/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is költözz, viszont az 50-80k kiadási többletet szerintem alul lőtted.
ápr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha sose laktál még külön, akkor legfőbb ideje elindulnod.

Ha hétvégente hazajársz eleinte, mint egy kollégista, akkor mindkét helyet tudod élvezni. Hajrá!

ápr. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 évesen költöztem el,de olyan jó érzés..
ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!