Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogellenes-e, ha az utcán...

Jogellenes-e, ha az utcán állok, és nem csinálok semmit, csak a mobiltelefonomat nyomkodom? Mit tegyek, ha emiatt rám hívják a rendörséget csavargás miatt?

Figyelt kérdés

Egy kutyasétáltató mondta nekem, hogy eme rendellenes viselkedésemmel zavarom az ő kutyáját, ugatásra kényszerítem a kutyát, aki egyébként soha nem ugat, ezáltal akadályozom az ő kutyanevelési próbálkozásait.


Szerinte senkinek sincs joga jól megindokolt ok nélkül az utcán hosszasan tartózkodni és a kutyák számára rendellenesen viselkedni, mivel az csavargásnak minősül, ami jogellenes.


Tényleg kihívhatja rám a rendőröket emiatt?



ápr. 21. 18:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Kihívhatja, csak nem fognak kimenni. Elég náci ez az ország, de a rendőrök okosabbak már, mint a "polgártársaink" többsége.
ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs olyan rendőri szakkifejezés,hogy közveszélyes munkakerülő..Így szerintem nem jogellenes.Csak egyesek számára gyanús.
ápr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kettotok kozul valaki paranoid skizofren. Ha ez tenyleg megtortent, akkor o.
ápr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, te se vagy teljesen eszednél ezek szerint.
ápr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ötös, lehet, hogy igaz, de jogom van-e közterületen pokemonozni vagy sem? Akkor is, ha ezáltal némi agresszív kutyák érzékeny lelkivilágát akaratom ellenére befolyásolom?
ápr. 21. 19:25
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mármint úgy érted, hogy a kutyának mutogattad a mobilodat? A kutyák általában nem kedvelik az ilyen kütyüket, nem csoda, hogy megugatott.

Nem mondom, hogy a kérdés feltétlenül kamu, itt a közelünkben is van egy szociális otthon értelmi sérülteknek, az én kutyámnak József Attila-verset szavalt az egyik egyszer.

ápr. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én nem akartam, hogy bármilyen kutya odajöjjön és megugassson. Én csak simán mobiloztam egy közterületen. Ez talán bűncselekmény?
ápr. 21. 19:28
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a #4 komment erősíti meg, hogy kamu. Már a kérdés is a hihetőség határán billegett, de azzal érvelni hogy a kutyát egy telefonos játék macska karaktere zavarta meg (amit nem lát, de ha látná sem tudja értelmezni), ott tolta túl.
ápr. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én Pokemom Go-zok és úgy tudom elképzelni a szitut, hogy hangerővel játszottad és az zavarta meg a kutyát.


Még azt mondanám, hogy ha pont egy parkolóban állsz meg kiírtani egy gymet és odamegy egy ember, hogy gyanúsan sokat állsz az egyik autó mellett mobillal.a kezedben, akkor igazuk van, mert hiába nem volt rossz szandékod, ők hihetik azt.


De az, hogy leállsz egy helyen és egy kutya miatt legyél lehordva az kicsit fura. Mégha a hangerő is zavarta be, akkor is megkérhetett volna, hogy vedd le, mert kiképzés alatt vannak és nagyon eltereli a figyelmét a kutyának a pokemonod csipogása.

ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nincs rajta hangerő, teljesen néma. Parkoló a közelben sincs, csak sétálóutca.


A kutyák valamiért ugranak a mobilozó emberekre.


És ha az illetö kutya történetesen éppen egy veszélyes pitbull, akkor nekem annyi.


De leginkább neki szegénynek, így utólag.

ápr. 21. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!