Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogellenes-e, ha az utcán...

Jogellenes-e, ha az utcán állok, és nem csinálok semmit, csak a mobiltelefonomat nyomkodom? Mit tegyek, ha emiatt rám hívják a rendörséget csavargás miatt?

Figyelt kérdés

Egy kutyasétáltató mondta nekem, hogy eme rendellenes viselkedésemmel zavarom az ő kutyáját, ugatásra kényszerítem a kutyát, aki egyébként soha nem ugat, ezáltal akadályozom az ő kutyanevelési próbálkozásait.


Szerinte senkinek sincs joga jól megindokolt ok nélkül az utcán hosszasan tartózkodni és a kutyák számára rendellenesen viselkedni, mivel az csavargásnak minősül, ami jogellenes.


Tényleg kihívhatja rám a rendőröket emiatt?



ápr. 21. 18:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem unod még ezeket a kérdéseket?
ápr. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
16%
Gondolom, nem volt a dögön szájkosár. Tegyen rá, mert anélkül sétáltatni jogellenes. Nem ártana egy a nortorius kötekedő gazdára is.
ápr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12, nem egészen. A póráz kötelező. Szájkosár a tömegközlekedési eszközökön minden kutyának kötelező, az utcán meg a veszélyesnek, illetve a pórázon jelezni kell, hogy a kutya beteg/veszélyes.
ápr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
33%
Máskor a négy fal között nyomkodd a telefonod!
ápr. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem jogellenes. Ha ez tényleg így történt, ahogy írod, akkor valszeg csak annyi van, hogy a kutya gazdája egy kicsit szefós. Közterületen mindenki annyi ideig tartózkodik, amennyi ideig szeretne, ilyen bűn meg nincs, hogy "csavargás". Szóljon csak a rendőröknek, hadd röhögjenek rajta egy sort.


Amúgy meg kutyának az a dolga, hogy ugasson, nem?

ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem xD
máj. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyszer el mentem kétszer egy ház előtt és kiszolt az öreg lány aki a kapuba ált hogy mit járkálok arra 🤣. Akkor kellet volna vissza szólni, hogy te meg mit állsz a kapuba ? De csak azt mondtam neki hogy levegőzni vagyok.



Istenem amúgy milyen emberek vannak

máj. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!