Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt valaki, aki ismerős...

Van itt valaki, aki ismerős Szeged környékén? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szinte minden bizonnyal Szegedre fogok járni egyetemre szeptembertől. Már vagy 10 éve budapesti vagyok, és kezd elegem lenni az embertömegből, zsúfoltságból, zajtól, és mivel mindig is bkv-ztam napi 50 percet városon belül, arra gondoltam, hogy Szegeden nem a városban szeretnék lakni, hanem valamelyik környező faluban, kicsi házban a környéken. főleg, hogy van egy 7 éves kistestű kutyám, aki világ életében be volt zárva a panelba, jó lenne, ha "öregkutya" évei szabadabban telnének.


Itt kérném most a segítségeteket, mert még ha látom is térképen a távolságot, a közlekedésről nem tudok semmit.


Melyek azok a kisebb falvak / kertes városrészek(mert tudom, hogy több beolvadt Szegedbe), ahonnan 30, maximum 40 perc alatt be tudok érni az egyetemre tömegközlekedéssel? hol érdemes nézegetni az albérleteket? kb. mennyiért lehet kivenni kisebb házat, házrészt? 1-2 szobásra gondoltam. árban hogyan mozognak ezek?


minden választ megköszönök, ami csak kicsit is kapcsolódik ehhez.


2013. jún. 3. 18:33
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
hupsz, rossz kategória lett azt hiszem, légyszi ha észreveszi valamelyik MODI, pakolja át nekem valahova. köszi.
2013. jún. 3. 18:42
 2/20 anonim ***** válasza:

Szeged-Algyő, Szeged-Tápé

Két kisközség, szinte egybe-építve Szegeddel


[link]


Ezt az oldalt nézegesd át, ez Tápéról mutat többet. Én a megyében lakom, Algyőt nem nézem ilyen nagynak, ha a buszon ülve átutazok rajta. Tápén még nem voltam.

De szerintem azért Új-Szegedet sem ártana megnézned, az Szeged közvetlen városrésze, csak a Tisza másik oldalán, inkább az nevezhető "kertvárosnak", és mégiscsak Szeged, és nem egy hozzákapcsolt kisközség.

2013. jún. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
köszönöm-köszönöm, máris el tudok indulni valamerre. Szatymaz II. kerület messze van?
2013. jún. 3. 22:06
 4/20 anonim ***** válasza:
Szőreg nagyon jó kis hely! Kertes városrész Szegedhez épülve, korábban falu volt, nagyon hangulatos.
2013. jún. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

[link]


Szatymaz "Szegedtől 12 km-re észak-nyugatra"


Szóval az a baj ezekkel a kistelepülésekkel, hogy a tömegközlekedés távolsági járatként működik, és meglehet, hogy pl. este 10 körül már haza sem tudnál menni semmivel.


Tesóm évekig lakott Szatymazon, szóval egy egyetemistának egyik kistelepülést sem ajánlanám, csak azt, hogy lakjon bent Szegeden. Ott is vannak kertes házak, nemcsak panel, és bizony onnét is lehet utazni jócskán, mivel nem közlekednek a buszok a külterületekre 5 percenként, mint a belvárosban!

2013. jún. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
hát, most egy kicsikét elszomorodtam, mert nagyon szerettem volna olcsón megúszni, gondolom ebben az esetben akkor horror árak lesznek. és arról nem tudtok valami infót, hogy Szegeden belül a diákok mennyire kaphatóak a kertesházra, hogy akkor többen legyünk? én ragaszkodom hozzá, mert megőrülök már a városban.
2013. jún. 4. 08:29
 7/20 anonim ***** válasza:

Gondolkodj már!

Egy kertes ház alapterületileg sokszorosa egy panelnak. A tulajt nem érdekli, hogy te majd a kertnek, egyéb gazdasági épületnek (tyúkól, stb.) a tájékára sem fogsz menni, attól még a bérleti díjat arra a területre is rászámolja. Vagyis kertes házat bérelni jóval többe kerül, mint egy két-három-szobás panelt megosztva több diák egymás között. Hiszen nemcsak a bérleti díjat kell kifizetni, hanem télen a fűtést-világítást egyebeket is. A szülőknek éppen elég egy ilyen lakásnál pl. az egyharmad részt állni az iskolai költségek mellett, mint egy egész kertes-ház költségeit!

2013. jún. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de te is gondolkodhatnál, 23 éves önálló nő vagyok, már 5 éve dolgozom, és eltartom magam, pont ezért tudom csak 23 évesen elkezdeni az egyetemet, közön nincsen anyucihoz, apucihoz sem, főleg, mivel már rég meghalt.. Nem csak 160 négyzetméteres házak léteznek kacsalábbal, hanem vannak kisebb 1, vagy másfél szobás parasztházak kis telken is, konvektorral. úgyhogy köszönöm a pozitív, csupa jót feltételező, és roppant hasznos válaszodat.
2013. jún. 4. 09:35
 9/20 A kérdező kommentje:
ja, és miután jelenleg Budapesten egy kis lyukért csak bérleti díjként kifizetek 70.000 forintot, és majdnem még ennyi rezsit, horror közösköltséggel, gázzal, villannyal, nettel, meg minden oltári baromsággal, kérlek ne turkálj a zsebemben, tisztában vagyok az árakkal. viszont nyilván nem fogok tudni rákölteni 140.000 forintot diákéveim alatt, ezért gondoltam kedvezőbb lenne egy kicsi ház, ugyanis olyanban is laktam gyerekkoromban, és a rezsi sokkal kedvezőbb volt, mint a magas árú központi fűtés, és ráfizetés, illetve sok helyen van kevert tüzelés. úgyhogy ha nem vagy nagyon széleslátókörű ebben a témában, akkor kérlek ne is szólj hozzá. ne haragudj, de hasracsapva mindenki tud olyan választ generálni, mint te az imént.
2013. jún. 4. 09:42
 10/20 anonim ***** válasza:

1. Ne haragudj, nem akartalak megbántani, eszembe sem jutott

2. A kérdés mellé írt kommentből egyáltalán nem derült az ki, hogy te már dolgozó nő vagy, és ugye leginkább az a jellemző, hogy a húsz év körüli fiatalok nem szoktak belegondolni a szülők anyagi helyzetébe, csak az igényeiket sorolják

3. Ha csak azért jöttem volna erre az oldalra, hogy trollkodjak, akkor nem pakolok fel neked linket a különböző térképekkel, nem fogok hozzá leírni, hogy Algyő-Tápé-Szatymaz stb. kapcsán közlekedés stb. téren mire számíts. Akkor nem próbálok meg különböző módon segíteni neked, hanem már kapásból valami "ütőset" beszólok, és jót röhögök azon, hogy neked milyen problémáid vannak.

4. Szóval azért, mert bizonyos dolgokat, infókat nem mondtál el, (nem is feltétlenül szükséges) de akkor nem kellene a másikat sem lebunkózni.

További szép napot neked!

2013. jún. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!