Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt valaki, aki ismerős...

Van itt valaki, aki ismerős Szeged környékén? Többi lent!

Figyelt kérdés

Szinte minden bizonnyal Szegedre fogok járni egyetemre szeptembertől. Már vagy 10 éve budapesti vagyok, és kezd elegem lenni az embertömegből, zsúfoltságból, zajtól, és mivel mindig is bkv-ztam napi 50 percet városon belül, arra gondoltam, hogy Szegeden nem a városban szeretnék lakni, hanem valamelyik környező faluban, kicsi házban a környéken. főleg, hogy van egy 7 éves kistestű kutyám, aki világ életében be volt zárva a panelba, jó lenne, ha "öregkutya" évei szabadabban telnének.


Itt kérném most a segítségeteket, mert még ha látom is térképen a távolságot, a közlekedésről nem tudok semmit.


Melyek azok a kisebb falvak / kertes városrészek(mert tudom, hogy több beolvadt Szegedbe), ahonnan 30, maximum 40 perc alatt be tudok érni az egyetemre tömegközlekedéssel? hol érdemes nézegetni az albérleteket? kb. mennyiért lehet kivenni kisebb házat, házrészt? 1-2 szobásra gondoltam. árban hogyan mozognak ezek?


minden választ megköszönök, ami csak kicsit is kapcsolódik ehhez.


2013. jún. 3. 18:33
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

igazad van, tényleg nem tudhattad, túllőttem a célon. kicsit feszült vagyok én is mostanában. de ha nem lennék átgondolt, akkor nem kezdenék el kutakodni lehetőségek után költözés előtt 3 hónappal úgy, hogy még nem is 100% Szeged.


köszönöm az eddigi segítséged!

2013. jún. 4. 11:04
 12/20 anonim ***** válasza:
én ajánlom, hogy nézd meg az albérlet kereső oldalakat! Ott is vannak magánházak!
2013. jún. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szeged nem annyira város, mint Budapest. A szélei már igencsak kertvárosnak számítanak. De most nem tudom megmondani, hogy hova költözz, mert csak a kínálatból tudsz választani, vagyis nézegesd a kiadó házakat és szerintem aztán kérdezd meg itt, hogy az milyen messze van. Általában Újszegeden a legdrágábbak az albérletek - dinamikusan fejlődő szép hely. Szerintem csak akkor fizess ott albérletet, ha biológusnak mész, mert majdnem az összes épületük ott van. Ha olyan helyekre költözöl, mint monjuk Alsóváros/Móraváros/Tarján/Tápé, akkor max fél óra a belváros tömegközlekedéssel. Én Tarjánban laktam a barátommal 1,5 szobás téglalakásban, az volt 40e egy hónapra. Szép volt és kényelmes, a rezsi se volt magas, viszont nem vihettem állatot - ezt most csak vizsonyításnak írtam le. Ha nézegetsz kiadó házakat látni fogod az árfekvést. Időben kezdd el nézegetni és szerintem lesz olyan, amilyet te szeretnél.
2013. jún. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
ilyen helyeken nézegesd: délmagyar.hu, ingatlannet, ingatlanbazár...
2013. jún. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
2013. jún. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
Én szatymazi vagyok, és Szegedre járok suliba. én az I. kerületben lakom, és meg kell hogy mondjam, gyorsan bejutok a városba. Inkább Szegeddel volt a baj, nagyon lassú a közlekedés, Szatymazról Szegedre, ha busszal mész, 30 perc, ha vonattal 15 perc. Szegeden fél óra, mire bejutok a suliba. Az SZKT-van(Szegedi Közlekedési Társaság) a baj, nagyon lassúak, rendszerint kimaradnak a járatok. A Tisza Volánt jobban szeretem, ők közlekedtetik a buszokat Szatymaz-Szeged között. Én vonattal járok be, gyors, kényelmes, szellős és sosincs nagy tömeg. Busz Szatymazról Szegedre reggel 5-től egészen éjjel 11-ig megy. Szegedről Szatymazra ugyanígy. A vonatok is gyakran járnak, évente kb. kétszer késnek, 2 percet... Szerintem Szatymazra költözz, ott békés a hangulat, z emberek barátságosak, és kedvesek, segítőkészek. Rendszerint megtalálják a kiscicámat, ami a szomszéd fáján egyensúlyoz, miközben a kutyák ugatnak alatta. Nekem nagyon bejön ez a kis község, nincs messze Szegedtől. Ráadásul nyáron, még nagy melegben sincs hőség a házban, és nem érzed magad úgy éjszaka az ágyban, mint ha éppen Afrikában, délben, az aszfalton feküdnél... Jókat lehet aludni különösen a "kereszt" alakú házakban. Tágas kertek vannak, amiben a kutyusod biztosan jól eljátszik majd, nekem is van kutyám-macskám, mindkét faj nagyon boldog a kertben. Esetleg még ha kertészkedni is szeretnél a közeljövőben, a talaj egészen jó minőségű, és furcsa, jó értelemben. egyszer akkorára megnőtt a retkem, mint a fél fejem... És finomak, zamatosak a gyümölcsök. Én Szatymazt ajánlom.
2013. jún. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
igen, a kertészkedés is benne van a pakliban :)) most az erkélyem egy tömött zöldgombóc, frusztrál, hogy nincs kertem. nagyon jó volt hallani ezt a beszámolót, Szatymaz tényleg nagyon szimpatikus. és mi a különbség az 1. illetve a 2. kerület között? nagy a távolság? köszi, hogy írtál :))
2013. jún. 18. 12:25
 18/20 anonim ***** válasza:
hmvhely?
2013. aug. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
hm? hálistennek felvettek az eltére :)
2013. aug. 15. 01:25
 20/20 anonim válasza:
Nem olyan a nagy a távolság, és nincs valami sok jármű, úgyhogy könnyen odajutsz. :)
2013. aug. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!