Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni az életet...

Mit lehet tenni az életet megkeserítő gonosz vén banyával?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Barátnőmmel elköltöztünk egy 10 emeletes panelba (albérlet), hetediken lakunk a folyosó közepén. Lakik mellettünk egy büdös vén banya (már bocsánat, hogy így fogalmazok, de majd meglátjátok) aki kapásból a költözés napján már átdörömbölt. Tudjátok, hogy megy a költözés, hát annyi történt, hogy két széket átpakoltunk egy helyre, és már elég volt ennyi, DUMM DUMM a falon.

Másnap már hívogatta a főbérlőmet, hogy mi fúrunk, faragunk, veszekszünk, meg amúgy is nem értünk a lakhatáshoz, mert hangosak vagyunk, mindezt úgy, hogy én még nem is láttam. Aztán mikor átmentem, becsöngettem, és végtelenül udvariasan megkérdeztem, hogy miért a főbérlőmet kell hívogatni, mikor itt lakom maga mellett, akkor pedig udvariasan lekoptatott, hogy semmi baj csak kicsit hangosak vagyunk. Kajakra ilyen hazugságokkal hívogatja a főbérlőmet, hogy én fúrok? Fúróm sincs otthon, teljesen kúltúrált egyetemista pár vagyunk, meghúzzuk magunkat, még a barátaink se jöttek át soha sörözni, de azt aláírom, hogy nem ritkán hajnali 3ig fent vagyunk, és igen, filmezünk, normál (nem óbégató) hangerőn.

Ami most jön, az tette be a kiskaput: ez a barom már odáig elment, hogy a munkahelyemen a főnökömet felhívta, és bepanaszolt neki, hogy miattam nem lehet élni, és miért alkalmaz ilyen embert ha még lakni sem tud normálisan. Kinyomozta hol dolgozom, és beszélt a főnökömmel. A főnök persze felhivatott azonnal, elmondta mi a szitu, nekem kiakadt a szemem a hazugságoktól, aztán meg elmondtam, hogy kivel van dolgunk. A főnököm nevetett, aztán azt mondta, hogy sajnál minket. Könyörgöm ez mi? Ezt el kell viselnie egy embernek? A barátnőm szabályosan már fél, hogy mit fog még tenni ellenünk, és mit fog elterjeszteni rólunk.


Vájkál az életünkben, nyomoz utánunk, az sem kizárt hogy naponta órákat hallgatózik a falnál egy pohárral, amit persze nem tudhatunk. A folyosón persze végtelenül udvarias, és határozottan állítja hogy jó szomszédok vagyunk csak halkabban kéne léteznünk, és akkor ő is nyugodtabb lenne. Az persze mellékes, hogy a folyosón mi is beszélgetünk az ott lakókkal, és ők pedig azt mesélték, hogy a vénasszony orrba szájba szid minket, és fenyegetőzik rendőrrel és mindennel, persze az ott lakók tudják milyen, de ők nem foglalkoznak vele, hisz őket csak a folyosón kaphatja el. Én viszont mellette lakom. Gyerekek, mit lehet tenni egy ilyen keseredett vén barommal? Elköltözni nem fogok, mert ugyan annyi jogom van itt élni mint bárki másnak, a lakás jó, kitűnő sőt perfekt. Az egyetlen dolog ami rossz, az a vén penésztenyészet a szomszédban, aki nem rest olyanokat hazudni, hogy pinokkió is megirigyelné. VIccesnek tűnik, de fél év után már sírni lenne kedvünk.



2013. júl. 17. 01:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
32%
8: Amúgy panelház? Mert akkor a rezsi 3x annyi, mint máshol, hiába olcsó a bérleti díj... És akkor már nem is number one!
2013. júl. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

"Az előző lakó az valami kiscsaj volt, egyedül élt 1-2 évig...valószinűleg még egy dugása sem volt, tehát nagy hangzavart nem kelthetett"


Nem azért, de neked sem kell a szomszédba menned egy kis tahóságért. Meg sem fordult a kis fejecskédben, hogy nem a szomszédod kattant, hanem valóban ti vagytok túl hangosak -a vékony falakon MINDEN áthallatszik- és első lépésként talán vegyetek vissza magatokból..?

2013. júl. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
61%

A lakást azért ne adjátok fel! Törvény adta keretek között nem nagyon tudtok vele mit kezdeni. Ezért törvénytelen eszközökhöz kellene nyúlnotok. Na nem valami brutálisra gondolok, hanem olyanra ami elrettenti a nénit a további szemétkedéstől.

Arra gondolok, hogy kérjétek meg két barátotokat, akik nem a közelben laknak, hogy adják ki magukat rendőrnek. Biztos van egyenruha amit lehet bérelni. Semmi erőszak, csak egy kis csel. Begyakoroltattok velük valamilyen szöveget, ők becsöngetnek a nénihez, és elmondják, hogy "kedves hölgyem, több panasz is érkezett Ön ellen a házban lakóktól, hogy mindenki ellen folyamatosan áskálódik. Mivel több tanú igazolja, így ezzel kimeríti a rágalmazás tényállását. Mivel jó szívű vagyok, ezért csak szóbeli figyelmeztetésben részesítem, de ha tovább folytatja és újra ki kell jönnünk, akkor 30-100 ezer forintig terjedő pénzbüntetésre számíthat."

Oszt' jó napot! Van egy sejtésem, hogy ezután nyugton maradna.

De azért abba is gondoljatok bele, hogy nem vagytok-e tényleg ti is kicsit túl hangosak. Lehet, hogy más szintű hangerőhöz szoktatok hozzá, mint például a néni.

Remélem sikerül megoldanotok a helyzetet! Sok sikert hozzá!

2013. júl. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Bajer ***** válasza:
Bárcsak a helyedben lennék. Lehet, hogy beteges dolog de én utazok az ilyen helyzetekre. Egyenesen élvezem ha egy trottyos elkezd velem kötözködni. Nagyon ki tudnám osztani, a végén még ő költözne el minél messzebb csak szabaduljon tőlem. Egyfajta szórakozásnak, kihívásnak tartom ha valaki belém köt.
2013. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
régi kérdés, de ugye feljelentetted zaklatásért?
2013. okt. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy fiatal fsz kellene az aszott vén banyának és irigy mert ő már öreg és nem kap ingyen pénze meg nincs rá?
2019. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!