Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakik itt valaki külföldön?...

Lakik itt valaki külföldön? Hol? Szerettek ott lakni, vagy nem, miért?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 14:35
1 2
 11/17 anonim válasza:
Finnországban élünk immár 6éve csodálatos ország gyönyörű helyek vannak kedvesek az emberek.a rosszabbik része kevés a nyár sok a tél és -30fokba sz embernek nem sok kedve van kimozdulni a lakásból.de elismerik az embereket a munkahelyen és egyenjogúság van.nincs harc hogy a férfi vagy a női nem a felsőbbrendűbb. Szép napot mindenkinek a távolból.
2013. aug. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Almdudler válasza:

Én Ausztriában élek lassan már 1 éve. Ami nagyon fura volt (de pozitív értelemben), hogy ha bemegyek egy boltba, azonnal köszönnek, mosolyognak és őszintén örülnek, hogy bemész hozzájuk vásárolni. Sőt, még meg is köszönik!


Ha elmegyek futni a szabadba, nagyon sokan előre köszönnek, pedig nem is ismerem őket. Ez a közvetlenség, kedvesség nagyon szimpatikus számomra, segített kicsit engem is nyitottabbá tenni.


De van olyan oldala is az osztrákoknak, ami már kevésbé tetszetős. Ha külföldi vagy (pl. ugye magyar és minket sajnos sok helyen utálnak), akkor előjön belőlük az a felsőbbségi stílus, ami még gondolom az Osztrák-Magyar Monarchiából maradt. Próbálnak elnyomni, kihasználni, persze a munkánkra azért szükségük van, hiszen jól dolgozunk, de ezt soha sem fogják bevallani :-/


Én hotelben dolgozok és ez a tapasztalatom. Természetesen vannak kivételek is, ami biztató :)

2013. aug. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

5 éve Ausztráliában élek, nagyon szeretek itt lakni. Nagyon kedvesek az emberek, sok Magyarral lehet találkozni. Sydneyben élek, van egy lakásom Melbourneben amit ki szoktam adni albérletbe, az első jelentkező érte Magyar volt. Decemberre tervezem a haza látogatást, mert már 5 éve nem voltam otthon és már nagyon hiányoznak a szüleim, barátaim.

28/L

2013. aug. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Dr. Szennyai Mária válasza:
Sajnos nem értem a kérdést. Lakik itt valaki külföldön, az a magyar értelmezésben azt jelenti, hogy külföldön vagy Magyarországon, vagy él-e itt vbalaki, aki nem magyar.
2013. aug. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én Németországban élek egy ideje. Az emberek itt nagyon barátságosak, türelmesek. Mosolygósak. Ha véletlenül 60-al megyek a 80-as tábla hatálya alatt, senki sem akar letolni az útról, és senki sem akar megelőzni csak azért, mert 23 centinél nagyobb követési távolságot tartok.

Az élet viszont drága, és kaja sem magyar ember gyomrába való. Hiányzik az erdőm, a nagy területem és a gyümölcsízű gyümölcseim.

2013. aug. 5. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Almdudler válasza:
A fűszerek, a zamatok nekem is nagyon hiányoznak!!! :-/ A gyümölcsöknek, zöldségeknek se íze, se bűze. :( Az itteni hagymáktól még a könny se csordul ki a szememből. :-/
2013. aug. 6. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Skóciában már lassan 10 éve ahol öröm ha van 1 hét nyár :)) na jó csak vicceltem :P Asszem mégsem..

Az emberek kedvesek de vannak itt is és mint mindenhol ökrök. Skót felvidék na meg Nessy.. de nekem az Óceán tetszett a legjobban a nyávógó hangot kiadó sirályokkal.

Mindenkiben és bennem is van honvágy, hiányzik a szülőhazám és az ízek! Útsó nagyon fontos mivel itt még a sót is sajnálják az ételből! :)) Húhú meg a szoknyás pasik! :))

2013. aug. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!