Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova fordulhatok, ha a szomszé...

Hova fordulhatok, ha a szomszéd életveszélyesen rongálja a lakásom?

Figyelt kérdés

A lakásunk alatti üzletben új bérlők lettek 2 éve, akik azóta annyira csapkodják a bejárati ajtót, hogy az erkélyünk, a homlokzaton lévő díszítések és a lakásunk fala is elkezdett repedni. Ez egy 100 éves kettes társasház fa födémmel. (alul üzlet- felül lakás amely kb.10 éve épült át lakásból üzletté, de átminősítve sosem lett, tehát most is a társasház második lakása) Előtte más bérlők voltak, sosem volt ilyen gond! Szóltam a tulajnak, de nem érdekelte, szóltam a bérlőknek, azokat sem. Az önkormányzatnak, de a tulaj neje ott dolgozik, véleményre sem méltattak.

Csináltattam egy statikai véleményt-felmérést, felkérve a megye egyik legjobb szakemberét, amelyben leírja, hogy ajtófékkel a további károkat meglehetne előzni és a további csapkodás a homlokzat és biztonság érdekében be kell szüntetni, mert nagymértékben rongálja a ház állapotát és veszélyezteti a biztonságot. Éppen az üzlet bejárati ajtaja felett lazultak meg legjobban a díszek… Pár éve lett felújítva a homlokzat, semmi nem indokolná a díszítő elemek és a homlokzati rész repedését… arról nem beszélve, hogy idegileg mennyire kikészít a napi szándékos pár tucat csapkodás, remeg az egész padló, ahogy a szerkezet végigvezeti a házon. Természetesen megviseli a gáz és víz stb. csöveket is, nem csak az idegeinket… Alul ez a vastag, masszív faajtó egy 90 cm vastag falba van betéve, dupla biztonsági üveggel, gázzal, biztonsági fóliával, ötpontos zárral ezért nem szakadt még ki a helyéről. Azt mondta statikus, előbb szakad le az emeletről valami, mint az az ajtó onnét ki. (sajnos) Felette viszont a lakásunk fala csak kis téglás… talán így érthetőbb. Az üzletben nem engedélyköteles tevékenységként szépségszalon működik. (A statikus a felmérést a lakásunkból és külső szemlével végezte, mert persze az ajtó közelébe se engedtek. )

Hova fordulhatok, ha senki nem vesz komolyan, ha naponta azon kell görcsölni mikor - kire esik rá egy díszítő elem. Írtam a jegyzőnek is, de nem reagáltak,90 nap után bementem és közölték elkeverték a papírt. Újra írtam, akkor közölték felesleges beadnom birtokvédelemre, adjam bíróságra… Nem csak az idegeink, de a lakásunk állapot is romlik, hiába van a kezemben a szakvélemény és javaslat, hogy egy pár száz forintos ajtófékkel mindez megoldható lenne, nem tudok mit tenni. Már 2 éve harcolok a nyugalmunkért és biztonságért, de csak rosszabb lett. Ráadásul ez megy vasárnap és ünnepeken is, mert hiába van nyitvatartási idő, senki nem tartja be. Bezáratni sem lehet (? ), mert az önkormányzat azt mondja magántulajdon, hiába van lakásként bejegyezve az ingatlan, maga a tevékenység nem engedélyköteles, mindenki azt csinál, amit akar. Esetleg a rendőrséghez fordulhatnék? Minden véleményt, segítséget szívesen veszek!



2013. okt. 2. 17:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Sajnos a bérlők a tulajjal egy húron pendülnek! Tesznek az egészre, sőt csak azért is csapkodnak- hangoskodnak, nem az övék elven. A tulaj nincs itt, bérlők vannak. Ez egy olyan típusú társaság aki játssza az eszét arra, hogy van egy üzletem és senki nem merjen egy szót se szólni, nekem van mindenben igazam, én vagyok a vállalkozó, a menő szolgáltató. Gondolom páran ismerünk ilyen embereket... Hiába semlegesítem a kamerát, annak a felvevő része nem a kinti vevőben van és különben is, majd még attól is tartsak mire képesek ezután, mert sajnos gondolom mindenre... (Jó lenne ismernem egy olyan brigádot....)
2013. okt. 7. 08:58
 12/17 anonim ***** válasza:
A NAV-os megoldással mi a baj? Hidd el hogy annak nem fognak igazán örülni. :)
2013. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Semmi baj nincs vele, de elég sűrűn van mindenféle ellenőrzés a városban, itt is. Arra már fellehetnek készülve és úgyis csak bosszantaná őket, ezért még jobban "tombolnának". Sajnos ilyenek...
2013. okt. 8. 10:03
 14/17 anonim válasza:

...pont ez a lényeg. Bosszantani kell, a saját fegyverével kell legyőzni.

Olyan nincs, hogy semmit nem lehet csinálni. Akkor törődj bele.

2013. okt. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ha bosszantom őket, akkor még nagyobb csapkodás lesz és még több kár. Ha nem csinálok semmit, akkor is.... Értem én a tanácsod lényegét, de tehetetlen vagyok.
2013. okt. 16. 11:46
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha nem próbálod meg ,nem tudod meg mi lesz . Ha te vagy a kitartóbb akkor te nyersz,mert oszt- szoroz és rájön hogy egy ajtófék sokkal olcsóbb mint állandóan az navhoz meg a rendőrségre járni, de ha semmi nem is akarsz tenni akkor ne panaszkodj.
2013. okt. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Kezdesz te is átmenni a tipikus tanácsot kérő kérdező szerepébe.

Csomó tanácsot adunk, te pedig mindenre mondasz valamit, hogy miért nem fogadod meg, de utána még azért sóhajtozol, hogy jaj de rossz. Ezzel nem tudunk már mit kezdeni.


Édesapám szomszédságában volt egy hasonlóan genyó vállalkozó, fatelepet működtetett. Nem nagyon érdekelte, hogy lakóövezetben van, és mellesleg 10 m-re a legközelebbi családi háztól (ez apu lakhelye). Vasárnap hajnali 4kor simán beállítottak a szállítók a 40 t-ás kamionokkal. A b*nkó kamionsofőrök odahugyoztak a kerítés tövébe, kiabáltak, csapkodták az ajtót. Télen ugyebár hideg van, mit nekik állófűtés, inkább járatták a motort amire nyilván azonnal felébred az ember, tekintve, hogy néha a ház is az alapjárat ütemére rezonált.

Apu először veszélt az üzemeltetővel. Nem érdekelte. Aztán beszélt a telek tulajdonosával, aki kiadta az üzemeltetőnek. Nem érdekelte őt sem. Még egyszer beszélt vele, elmondta, hogy ha nem utasítja rendre a vállalkozót, akkor be fogja záratni a telepet, ami neki sme jó, mert nem lesz több bérleti díjból származó bevétele. Még mindig kiröhögte.

Na apu szépen birtokvédelmet kért a jegyzőnél, videó- és fényképfelvételeket készített a kamionokról, kamionsofőrökről (akik ugyebár kamionstop alatt vasárnap meg sem mozdulhattak volna...), természetesen csak akkor, ha a kiírt nyitvatartási időn túl még mindig dolgoztak. Értsd: este 9kor visított a szalagfűrész, dobálták a rönköket, üvöltöztek a munkások.

Szóval mindent szépen dokumentált, rendszámokkal arcokkal együtt küldte el a jegyzőhöz.

NAV-hoz szintén ment a beljelentés, mind a vállalkozó, mind a bérbeadó részére.


Amikor megérkeztek az értesítések volt ám pampogás, hogy felgyújtjuk a házadat, stb, csakhogy ha látta Apu, hogy ők csöngetnek, már kapcsolta is be a diktafont, úgy ment ki. Megvárta amíg minden fenyegetés és ugatás elhangzott (természetesen a neveik is, mert Apu addig kérdezgetett, amíg ki nem mondták, hogy kik ők), aztán kivette a zsebéből és megmutatta, hogy ez is szépen csatolódni fog a bejelentésekhez.

Akkor aztán volt még nagyobb ugatás, de érdekes módon az a tulajdonos eltűnt a fatelepével együtt, a következő bérlő pedig bár szintén fatelepet működtet, minden előírást szépen betart :D Gondolom a telektulajdonos elmondta neki, hogy hogyan kell viselkedni :D


Szóval lehetnél te is állhatatosabb, nem pedig már előre legyinteni minden tanácsra...

2013. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!