Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Manapság hogyan lehet megoldan...

Manapság hogyan lehet megoldani, hogy valaki huszonévesen lakáshoz jusson?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy valaki csak 24 évesen tud munkába állni, és hát akkor sem keres több száz ezret. Hitel nélkül megoldhatatlan? Ha nagyon összekapnánk magunkat, akkor se tudnánk 3-4 milliónál többet összespórolni 5-6 év alatt! Tudom, tudom, más még ennyit se tud, de kérlek, a kérdésre válaszoljatok!
2014. jan. 17. 08:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Reálisan nézve, csak külföldi munkavállalással, és ott is rengeteg tulorával tudsz mondjuk öt év alatt lakást venni. Vagy itthon egy kihalt faluban vehetsz egy házat 2-3millióért.
2014. jan. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%

Olyan ember nincs, aki saját eröböl, tisztességes munkával huszonévesen lakást tud venni.

Akiknek van, azok vagy a szülöktöl kapták, vagy igencsak nem tiszta ügyletekkel szedték össze rá a pénzt.

De régebben is ilyen idösen csak kaveseknek volt lakása, és akinek igen, annak is kölcsönre.


Igazán nem tudom, miért kellene kapásból saját lakás, 24 évesen még böven van idö spórolni 5-10 évet és csak utána venni valamit.

2014. jan. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
47%
Ha a szülők nyakán maradsz, akkor mondjuk félreteszel havi 100ezret, akkor 5 év alatt meglesz 6 millió. A leendő férjed ugyanezt teszi, akkor már 5 év alatt lesz 12 milliótok. Szerintem kivitelezhető. Ha a szülők (és ti is) bírjátok anyagilag és idegileg.
2014. jan. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
De ha külföldre mentek, lehet, hogy elég 1-2 év hozzá.
2014. jan. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, hogy ötleteltek, köszönöm a segítséget! :) Én úgy gondolom, teljesen érthető, hogy valaki 30 éves korára lakást szeretne. Az már más kérdés, hogy eszméletlen nehezen megvalósítható... Egyébként a páromról van szó, nem rólam, nekem van már saját. Úgy gondoltuk, hogy spórolunk pár évig, addig nálam lakunk, aztán felveszünk pár milliót az önerő mellé, és tudunk vásárolni egy olyan lakást, ahol már családot is alapíthatunk. A hitelt esetleg fedezhetnénk az albérleti díjból, ami ugye minden hónapban befolyik. Szerintetek ez így korrekt elképzelés?
2014. jan. 17. 08:28
 6/29 anonim ***** válasza:

Ha elköltözöl otthonról, akkor az a ház/lakás túl nagy lesz, talán nélküled nem is tudják fenntartani. El lehet adni a nagyot és két kicsit venni belőle.

Lakásban laktok?

2014. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Bocsi, én ezt az utolsó választ nem értem... :D Igen, jelenleg a saját lakásunkban lakunk. Ami hivatalosan az enyém, de nem olyan, amiben a gyerekeinket fel szeretnénk nevelni. Egy új építésű téglára szeretnénk gyűjteni, ami a lehető legjobb környéken van.
2014. jan. 17. 08:36
 8/29 anonim válasza:
100%

Van rá megoldás csak nem túl egyszerű és alapvetően vidékben kell gondolkozni mert ott sokkal olcsóbbak a házak.

És a #2-esnak üzenem hogy a véleményét tegye el magának mert igenis lehet huszonévesen tisztességes úton lakást venni! Csak ésszel kell csinálni!

Az én példám:

21 évesen volt 690 000 Ft megtakarításom(munkából!),közel egyéves utánajárás után találtam egy vidéki de városhoz megfelelően közeli kis faluban olcsó házat.Mivel hitelt nem adtak rá egyik banknál sem gondolkozni kezdtem.

Végül az lett belőle hogy 500 000 Ft kezdőrészlettel aláírtuk a szerződés az eladóval és a maradék összeget havonta fizettem neki mint bérleti díjat.Ám szerződésbe foglaltuk hogy ha a vételár kiegyenlítésre kerül akkor nevemre kerül a ház.Így már a törlesztés alatt benne laktam és nem kellett banki hitel nem volt rá kamat sem.

Kicsivel több mint 4 év alatt letelt a vételár közben a saját munkabéremből felújítottam magamhoz alakítottam és most alig 30 évesen élek benne nyugodtan ahogy kell.

Pedig nem vagyok milliomos csak egy egyszerű villanyszerelő átlagos magyar fizetéssel.

2014. jan. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
A 6-os arra gondolt hogy ha esetleg a szüleiddel laksz. Én egyébként sokszor azt látom hogy a nagyszülők lakásába költöznek, vagy annak az árából vesznek lakást.
2014. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim válasza:

Persze azt kijelenthetjük hogy az új építésű tégla házat/lakást felejtsd el önerőből!

Ahhoz vagy száz évig kellene félretenni vagy nyerni egy nagyobb összeget.

Ha önerőből akarsz vásárolni csak és kizárólag falusi használt(esetleg felújításra szoruló) jöhet szóba akármilyen trükköt is vetsz be.

2014. jan. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!