Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell manapság huszonéves...

Miért kell manapság huszonévesen a nagy semmire szülni?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem a 22-t, még egyetemre járok ( mellette dolgozok), nyelveket tanulok és igyekszem magam minden téren képezni azért, hogy a későbbiekben értékes munkaerő legyek, normális fizetéssel és normális lehetőségekkel.


De mostanában meglepetten látom, hogy egyre több velem egykorú ismerősöm (volt osztálytárs, diákmunkás kollega, egyéb) szül gyereket, jóformán a semmire. Minden rosszindulat nélkül, tipikusan azok a "buta" lányok, akik sehol nem tanultak tovább ( max. valami kamu OKJ-n), általában boltban vagy gyárban dolgoznak minimálbérért, sokan még otthon laknak.


Szóval, többségük úgy szül gyereket, hogy eltartatja magát a szüleivel vagy az "anyósával", esetleg külön élnek a párjával, de akkor meg folyton panaszkodnak, hogy milyen drága az élet - aztán puff, mégis jön a baba. Boldog, örül és vidám, a gyes lejárta után meg sír, hogy a kb. nulla végzettségével, kb. nulla élettapasztalatával, kb. nulla megtakarításával, de plusz egy gyerekkel sehol nem talál munkát, közben meg napról-napra tengődnek valami albérletben, és sehova nem tudnak előre lépni.


Komolyan, el sem tudom képzelni, hogy lehetnek egyesek ennyire felelőtlenek. Nem azt mondom, hogy 30 évesen kell szülni és a tökéletes alkalomra meg milliós fizetésre várni, de miért van az, hogy sokan még a minimális alapokat sem teremtik meg, bele sem gondolnak a későbbiekbe, eszükbe sem jut az, hogy legalább az esélyét megteremtsék egy normális életnek? Nem bántásból, én ezt egyszerűen tényleg nem tudom megérteni...


2013. nov. 30. 12:54
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
46%
Nem mindenki értelmiségi, mondjuk így. Megmaradtak az evés-dugás-meló szinten. Ennyi. Más meg előrébb akar jutni az életben és végiggondolja, hogy ha nincs semmin, tén nem az anyám nyakába kéne gyereket szülni. Nem bunkóságból mondom, de törődj a saját magad dolgával, könnyebb lesz az életed. Nem neked kell végülis más gyerekét tisztába tenni, ruházni meg iskoláztatni. Akkor meg mi a problémád?
2013. nov. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
85%
Nem feltétlenül kell mindig mindent megértened.
2013. nov. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 A kérdező kommentje:

Első, amennyiben nem sikerült értelmezni, ez egy olyan oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni, mások pedig válaszolnak rá. Én személy szerint kíváncsi vagyok ennek a jelenségnek az okaira, főleg mert kikerülhetetlenül találkozom vele a mindennapokban.


Véleményt kértem, normális gondolatokat, nem kioktatást.

2013. nov. 30. 13:00
 4/86 anonim ***** válasza:
85%

Nem bántásból írom, de nem kell leírni azokat akik fiatalon vállalnak gyereket. Tanulni lehet a gyerek mellett is.

Én 20 évesen szültem, és csak szakmunkás végzettségem volt. (igaz már dolgoztam 3 éve mire szülni mentem)

Most akkor felelőtlennek tartasz?? pedig nem voltam az.

Diploma nélkül is felneveltem a fiamat.

Gyerek és munka mellett elmentem estin leérettségiztem, majd újabb szakmát szereztem. Igaz, még most sincs diplomám.. De van egy kis vállalkozásom ami nagyon jól működik. A fiam külföldön tanul gépészmérnöknek. Igaz még mindig nincs diplomám, de mindenem meg van..

NA ezért nem kell lenézni azokat akik fiatalon szülnek. Sosem tudhatod 15-20 év múlva hol lesznek ők és hol leszel te..

2013. nov. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 anonim ***** válasza:
52%

Na erről most az egyik válaszadó jutott eszembe egy másik kérdésből.


Éppen azt fejtegette, hogy a gyerekekhez nem kellenek olyan "luxusok" mint új ruha és szórakozás, lehet nélkülözni is. Csak azt nem érti, hogy attól, hogy neki megfelelt a nyomorgás, nem biztos, hogy a gyerekének is meg fog :(

2013. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/86 anonim ***** válasza:
69%
Egy kicsit off: anyám 18 évesen szülte a bátyámat, 20 évesen engem. :D A férje tartotta el, illetve az állam. Erről mindenkinek meglehet a véleménye. :)
2013. nov. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
54%
Pont azért amit írsz. Nem tanul tovább, munkát nem talál így szül egy gyereket, hogy elmondhassa ő is valaki és valamit elért.
2013. nov. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
66%
Ez tényleg így van ahogy írod kérdező, de az is igaz hogy ahogy az egyik válaszoló írta nem biztos hogy ez a céltalanság marad egész életben és a napról-napra élés. Bár igen csak kevés az aki tesz is azért hogy jobb legyen, mert egy gyerek mellett mind a tanulásban, mind a munkában mínuszról indul, ami az energiát és időt, lehetőségeket illeti.
2013. nov. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
35%

1 . Sokmindenkinek nincs pénze gyógyszerre

vagy óvszerre

2. Nincsenek felvilágositva

3. Én már 27 vagyok mégse merek beválalni egy gyereket mert most nem olyanok a körülmények

2013. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
59%

Megértem amit írsz.

Tény anyu is csak 20 volt mikor megszülettem, de más volt az egész élet anno. Volt hova költözni, céges lakáshitel is volt, ami viszont nem volt az munkanélküliség. Igazából, nagy baj nem lehetett, ha valakinek legalább egy szakmája volt, akkor megélt, akár nyaralhatott a céges üdülőben, került étel az asztalra, fizették a rezsit.

Pont ez az ami ma nem megy. Nem kapsz tanácsi lakást, nem feltétlen van munkád, sőt ha van akkor sem bírsz feltétlen tisztességgel megélni. Viszont ami van, az a fogyasztói társadalom, a mézes madzag, hogy vedd meg ezt is, mert kell és megérdemled, de keret nincs rá, hitelből költenek az emberek. A gyerek nevelés drága, és nem arra gondolok, hogy mindenből a márkást és drágát vesszük meg, az alap dolgok is drágák. Nem látják sokan reálisan a helyzetüket. Mi a megoldás? Ne vállaljanak gyereket? Nem hinném, hogy ez jó lenne. Ne 20 évesen vállaljanak gyereket? Talán, bár azt hiszem sok embernek be kellene látnia, hogy sajnos soha nem lesz saját lakása, vagy őrült nagy és meggondolatlan hitellel csak. Nem várom, hogy akik pont ebben a helyzetben vannak, megértsék mit akarok mondani. Kilátástalannak látom a helyzetüket és csak a szeé

2013. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!