Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Manapság hogyan lehet megoldan...

Manapság hogyan lehet megoldani, hogy valaki huszonévesen lakáshoz jusson?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy valaki csak 24 évesen tud munkába állni, és hát akkor sem keres több száz ezret. Hitel nélkül megoldhatatlan? Ha nagyon összekapnánk magunkat, akkor se tudnánk 3-4 milliónál többet összespórolni 5-6 év alatt! Tudom, tudom, más még ennyit se tud, de kérlek, a kérdésre válaszoljatok!
2014. jan. 17. 08:01
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

8-as, gratulálok! :)

Most is megyeszékhelyen élünk, és a későbbiekre is így terveztünk. Szeretjük a várost, itt van munka, mindketten falun nőttünk fel... maradunk! Egyelőre legalábbis így érezzük, mindenesetre a spórolást elkezdjük, és idővel meglátjuk, hogy alakul az életünk vagy az ingatlanárak. :) Köszönöm a hasznos válaszokat!

2014. jan. 17. 08:59
 12/29 anonim ***** válasza:

Érdemes utánamenni a jobb fizetésnek. Egy ismerősöm csinálta úgy, hogy munkába állt, de mellette állásinterjúkra is járt. Ha jelentősen jobb ajánlatot kapott, akkor váltott. Persze tudom, ehhez szalmailag elég jónak kell lenni.

A lényeg, hogy néhány éven belül megháromszorozta a fizetését ezzel a módszerrel. Egy albérleti szobában él, havi 100 ezret félretett. Két éven belül megvolt az önerő egy kis lakáshoz, és a jó keresete miatt könnyen kapott rá hitelt, amit 4 éven belül teljesen vissza tud fizetni.


Persze itt egy kis lakásról beszélünk, a gyerekneveléshez nem árt majd neki egy nagyobb. De maga a módszer elég hatékonynak tűnik. Igaz, nem valami lojális, de hát végül is mindenki a maga szerencséjének a kovácsa :)

2014. jan. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Villanyszerelö mennyiért vetted a házad?
2014. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
7: Akkor kifejtem. Anyukámmal egy 88 nm-es 4szobás lakásban laktunk. Amikor el akartam költözni, eladtuk, és két másfél szobás kicsit vettünk az árából. Erre gondoltam. Valószínűleg nem elég 1 nagy ára két kicsire, de hozzáteszed a megtakarításod és akkor kijön.
2014. jan. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
12: Hát ehhez az is kell, hogy egy munkahely munkaidőben elengedjen azért, hogy máshova mehess dolgozni... ez pedig azért elég valószínűtlen...
2014. jan. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nem így értettem -.-

Munka mellett állásinterjúzol. Ha találsz jobb helyet, akkor megkötöd a szerződést, a másik helyen pedig felmondasz. Tényleg nagyon életszerűtlen :D

A félreértések elkerülése végett: nyilván nem azonnal állsz munkába, hanem úgy szerződsz, hogy a felmondási idő letelte után. De ez már csak technikai probléma.

2014. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

16: "Munka mellett állásinterjúzol."

EZT hogyan kivitelezed? Mindig munkaidő alatt van az állásinterjú!

2014. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Úgy te értetlen, hogy ha egy jobb helyre behívnak interjúra, akkor a jelenlegi munkahelyeden szabit veszel ki egy napra. Vagy ha müszakban dolgozol, akkor a délutános héten, délelött interjú, délután meló.
2014. jan. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Menj külföldre dolgozni.
2014. jan. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 MINDENLÉBENKANÁL válasza:

Vagy tegyük fel, hogy megnyersz egy nagyobb összeget a tudásoddal (pl. Legyen ön is milliomos, vagy A széf, vagy 1 perc és nyersz, vagy mittudomén)


Ez egy kicsit extrémebb ötlet, de nem lehetetlen.

2014. jan. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!