Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falusi emberek miért csak...

A falusi emberek miért csak tévéznek egész nap? Miért nem mennek sétálni vagy bármi? Ti szoktatok?

Figyelt kérdés
Dolgoznak, aztán hazamennek és tévé előtt ülnek. Persze házimunka stb, de a lényeg hogy nem járnak el sehova, nem sétálnak, szinte minden háznál van kutya de sétáltatni azt sem vinnék el soha, nem bicikliznek, nem csinálnak semmit, max a kertbe jutnak ki néha. Ez olyan furcsa... főleg hogy a tévében soha nincs értelmes műsor, ezt ők is elmondják, de mégis csak azt nézik. Felétek is ilyenek az emberek? Vagy csak itt szokás ez? Ti jártok sétálni, stb?
2014. márc. 2. 14:31
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Falusi=faluban lakó emberek. Nem akartam én ezzel senkit megbántani. Nem zavar hogy mit csinálnak, csak nem értem. Ők mondják hogy milyen hülye műsorok mennek a tévében, hogy utálják nézni, de mégis nézik sorra mindet délutántól lefekvésig. Most ennek hol van értelme? Szoktam járni a fővárosba is néha, ott annyira másnak tűnik minden. Az emberek sétálgatnak, ülnek a Duna parton, futnak, stb. Persze nyilván nem mindenki. De ahol lakok falun még senkit nem láttam csak úgy sétálgatni sem, nem hogy sportolni vagy bármi. Pedig van itt rét, erdő, tó, stb, van hova menni. Nekem olyan lustának tűnnek az itteni emberek. És ahogy hallom nem is elégedettek az életükkel, unatkoznak, mégsem csinálnak semmit. Fura.
2014. márc. 2. 17:01
 22/28 anonim ***** válasza:
56%
attól, hogy még nem látod az utcán az embereket falun, nem azt jelenti, hogy egész nap a tv előtt fekszenek...a kertben mindig akad munka, ami lefoglalja őket. A városi meg azért megy ki az utcára, mert panellakásnak hívott galambdúcokban élnek benyomorítva és nincs mivel lefoglalnia magát és inkább a plázákat járja, meg a parkokban folyatja a nyálát más emberekre, ahelyett hogy hasznos dolgokat tenne...
2014. márc. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Ha a városban kint akarsz lenni és lakásban laksz, akkor vagy erkély, ha van, vagy közterület. Másrészt én személy szerint mindig is utáltam ezt az egy utcán le-föl ballagást, mert szerintem unalmas, ráadásul mindig akad valaki, aki kíváncsiskodik, bámul, kérdezget.

Ha valakinek nem tetszik a TV műsor, de nézi tovább, az az ő baja. Az én hobbijaim bentiek és ezen nem fogok változtatni, mert mindenki úgy tölti el a szabadidejét, ahogy neki jól esik. Ez olyan, mint az étel. Marha idegesítő, mikor valaki belebámul a tányéromba és nyafog, hogy jajj, hogy bírom én azt megenni. Az én dolgom.

2014. márc. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Számoljunk egy kicsit.

8-ra be kell érni, tehát fel kell kelni legkésőbb fél ötkor, hogy lehessen mosdani és reggelizni. Aztán ki kell menni a vonathoz, ami ugyan fél óránként jár korán reggel, de a következővel már elkések. Vonattal egy óra az út, közben tanulok. Utána még buszozni is kell a városban. Szerencsére gyakran van busz, még ülőhely is akad, de további háromnegyed óra, amíg beérek az egyetemre. Ugyan nincs több, mint heti 35 órán, de ha majd dolgozni járok, akkor 16-kor fogok legkorábban végezni. Hazafelé ugyanez, ha szerencsém van, 18-ra itthon leszek, az egész napos munkától és utazástól fáradtan. Aztán még foglalkozz a háztartással és a gyerekekkel. Bravó.

2014. márc. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
24-es: van gyereked, vagy csak szorgalomból hozzátetted?
2014. márc. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kipróbáltam a sétát faluban a párommal.

Több tapasztalat:

Keskenyek a járdák, ketten egymás mellett nem férünk el.

A kutyák borzasztótan ugatnak, ha közel megyünk a kerítéshez, a lécek közt kidugják a fejüket és kiharapják a kabátunkat. Néhol járda sincs. Amikor kimentem az utcánkból, majdnem elütött egy biciklis, aki a járdán suhant olyan 50km/h-val. (sötétben világítás nélkül) Iszonyat bűz volt a friss levegő helyett, mert itt mindenki vizes fával tüzel, nagy füst van általában fűtésszezonban. Nyáron is, mert olyankor a zöld füvet, gazt tüzelik mindenféle szeméttel együtt. A kutyaugatásra minden szomszéd és mások is kimennek az udvarra megnézni, ki járkál az utcán. Szóval valahogy nem volt kellemes. Örülök, hogy sikerült minden kutyaszart kikerülni és nem harapott meg egy kóborkutya sem. És hát nincs sok kedvem újra sétálni menni mostanában. :)

2014. márc. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Masrol nem tudok irni csak szuleimrol. (50-55 eves korosztaly)


Egy atlagos nyari napon fel 7kor felkelnek, adnak enni a disznonak, tyukoknak, macskanak, reggeliznek, majd 8ra elmennek dolgozni. Altalaban fel 5-re ernek haza, adnak enni az allatoknak, majd ledolnek pihenni par orara. 7-8 fele pedig anyum elkezd fozni, ruhat vasalni, apum az allatoknak daral tengerit, buzat, arpat, utana kimennek a kertbe es altalaban locsolnak, de legtobbszor valami mas munka is van meg. Mire befejezik mar 10 ora is boven elmult, letussolnak, bekapcsoljak a tv-t es ido kozben belealudnak. Persze van hogy kevesebb a munka, olyankor a szomszed atjon borozgatni vagy csak beszelgetni.


Hetvegekrol nem irok, mert ott mindig van valami program.

2014. márc. 20. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Csirke úr válasza:
Mert ugyan úgy meg van a szakmájuk egy imformatikus,mérnök,építész magas rangú ember nem hajlandó "paraszti" munkára VAGY valaki undorodik,finnyás már nem olyan mind elképzelted
2017. okt. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!