Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A falusi emberek miért csak...

A falusi emberek miért csak tévéznek egész nap? Miért nem mennek sétálni vagy bármi? Ti szoktatok?

Figyelt kérdés
Dolgoznak, aztán hazamennek és tévé előtt ülnek. Persze házimunka stb, de a lényeg hogy nem járnak el sehova, nem sétálnak, szinte minden háznál van kutya de sétáltatni azt sem vinnék el soha, nem bicikliznek, nem csinálnak semmit, max a kertbe jutnak ki néha. Ez olyan furcsa... főleg hogy a tévében soha nincs értelmes műsor, ezt ők is elmondják, de mégis csak azt nézik. Felétek is ilyenek az emberek? Vagy csak itt szokás ez? Ti jártok sétálni, stb?
2014. márc. 2. 14:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Tény hogy van ez így, de mit zavar az téged? 1-1x mindenki megteheti hogy elmegy csak úgy a városba, de napi szinten úgysem fognak. Bár ilyen szempontból talán ez a legidegesítőbb, mikor valaki kiköltözik, és rögtön elkezdi osztani a többieknek az észt, meg azt lesi hogy élnek mások.


Én ezzel úgy vagyok, mindenki azt csinál amit akar, amíg ezzel nem hátráltatja a másikat.

2014. márc. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
84%

kérdező, te el vagy tévedve... szerintem te egy főváros melletti faluban élsz, ahová a nagyvárosi nép kiköltözött és osztani próbálja azt észt olyanoknak, akik tudják, mi a dolguk...szerintem nézz körbe, hogy egy panellban mit tud kezdeni magával egy ember és nézd meg, egy falun mennyi munka akad... persze, akkor ezek szerint az állatokat se kell etetni minden nap, hogy maradjon idő a sétálásra...

vagy pl. arra nem gondoltál, hogy a falusi a kertben leli az örömét, lefoglalja magát ezzel és nem arra vágyik, hogy az utcákat járja és azt lesse, kinek milyen a kertje?

2014. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért megérnek a válaszok egy misét. Sokan nem voltak még falun ezek szerint. Hát elmondom, hogy az átlag falusi nem úgy kezd, hogy "felkel 4-kor megetetni az állatokat", mert nincs annyi állata. "kimosdik"??? honnan szeded ezeket a modoros hülyeséget?


Falun is van ilyen ember is meg olyan is. Van olyan akinek megette a kertjét a gaz, meg van olyan is, akinek rendben van. Meg tényleg van olyan aki 4-kor kel, de a többség azért nem így működik.


Se pro se kontra nem kell általánosítani.

2014. márc. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

#13: Mélységesen igazad van. Én ugyan budapesti vagyok, de laknak ismerősök falun, és se nem kertészkednek, se nem állatokat nem nevelnek, úgy élnek, mint bármelyik városi.

Ugyan kertjük van, de az díszkert. Olyan növényekkel, amelyeket nem kell naponta gondozni. Éppen eléggé elfoglaltak ahhoz, hogy ne legyen erre idejük.

2014. márc. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
100%
Pl. ahol én laktam régen, egy kis falu, óránként ha van egy buszjárat a legközelebbi nagyvárosba, estétől még ritkábban, éjszaka egyáltalán nincs. Mire hazaért a munka után az ember, a kis faluban már minden zárva. Mégis hova üljön be, vagy milyen látnivalót nézzen meg, amit még nem látott?:D Annál meg, hogy csak cél nélkül ténferegjen az utcán, otthon is talál jobb elfoglaltságot.
2014. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%

A városi emberek miért rohadnak napi 25 órát a plázákban, bevásárlóközpontokban?

Erről pedig ennyit.

2014. márc. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én falusi ember vagyok, és szoktunk sétálni. Tegnap is kimentünk a férjemmel kócsagokat fényképezni. Bár a kócsagok mindig elrepültek, mire közelebb értünk, de azért jót sétáltunk. Néha kimegyünk tollasozni is nyáron, de azért az is igaz, hogy sorozatokat is szeretünk nézni. Meg azért a kertben is sok munka van, tény, hogy nem mindig van idő sétálgatni.
2014. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Szerinted az, hogy "falusi ember" valami homogén csoportot jelöl meg, vagy mi?
2014. márc. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Kocsmában mindig nagy az élet a faluban is,addig meg el kell bringázni meg gyalogolni ,szóval a séta is megvan. Kutyát meg minek vinni ,annak ott a nagy telek. Más kikapcsolódás meg nincs egy faluban, csak a tv és a net. Fiatalok még szoktak néha focizgatni de a családos emberek már erre nem érnek rá a meló után úgy kidöglenek hogy csak lazítani akarnak ,nem túráztatni magukat.
2014. márc. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
94%
Én is falun élek. Városba is bejárkàlok a könyvekért hogy olvasgassak. Na itt mindenki rohan mindenhova és megállni utálnak. Szóval nem feltétlen lazítás az élet. És a kertben nem csak ásni lehet hanem a földet felfrissíteni tápanyaggal, meglazítani, új növénykéket ültetni, gazolni, metszeni ha olyan van, az elhalt részeket eltávolítani és ami nem télálló azt ültetni kell ide oda hogy ne haljon el. A házat folyamatosan takarítani, tavasszal a parasztházakat újrameszelni, a szobákat ha kell kifesteni, minden ablakot lesuvickolni. Meg közben főzni, mosni, dolgozni, ha gyerek van arról gondoskodni. Szóval minden pörög. Ha nem veszed észre az már más kérdés. De ne nevezd lustának azokat akik keményen dolgoznak a családjukért és az otthonukért.
2014. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!