Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg rossz vidéken (falusia...

Tényleg rossz vidéken (falusias) környezetben élni? Mert sok ismerősöm lecserélné a panelos Bpi életét azért!

Figyelt kérdés

De sok ismerősöm meg költözne fel Budapestre, hogy nagyon rossz vidéken(pl óránként jár csak a busz ki a faluból) azt mondják, nem történik semmi, a kocsmába gyűlik össze mindenki, az egész falu(ha pár 100 fős) ismer, és csámcsognak rajtad, ismerkedni nem lehet annyira, ha vásárolnod kell be kell menned a közeli városba azt mondják nagyon rossz ilyen pár 100 fős faluban élni!


De sok ismerősöm meg panelban lakik Budapesten, és lecserélni a panelját erre a kis pár 100 fős falucskára inkább! Hogy van kert, jó levegő, csönd, nyugalom.


Melyik a jó/rossz?


Tényleg egy pár 100 fős faluban nem lehet mit tenni? Ritkán jár a busz, és unatkozol, mindenki ismer téged, és tudnak rólad mindent?


2014. márc. 3. 20:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Én laktam ott, ahol 3-4 óránként járt a busz, nem fogom ide kiírni a falu nevét, de ugyanez volt a közeli falvakban is.

Baráti közösség pedig azért nem alakult ki, mert kevés ember él ott, és sokan különböznek a másiktól, ezért csak úgy elbeszélgetnek velük. Pl nekem sincsenek onnan barátaim, mert nagyon különbözünk. Van, akinek az a szórakozás, hogy beül a kocsmába és seggrészegre issza magát, és egy icipici faluban, ha az ember ki akar mozdulni, akkor ez van.

A falusi boltok pedig azért nem jók, mert kihasználják az elszigeteltséget, hogy a falu nyugdíjasai nem tudnak eljárni a városba olcsón bevásárolni, és mindent jó drágán adnak, mert úgyis megveszik.

Én nem szerettem ott élni, nagyon kevés lehetőségem volt egész gyerekkoromban, ha városban nőttem volna fel, sokkal több lett volna.

2014. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem csodálom,hogy sokan a panelos életet elcserélnék,az egy más világ.

Az én tapasztalatom:vidéken(falun) munka nincs,az emberek ugyan jót mutatnak,de valójában irígyek,gonoszak,primitívek.

Közlekedés sz.r,állandóan rossz valami a házon,sár van,hideg van,fát kell vágni,egyszóval a magyar nyomorultság,az elpénztelenedés,eligénytelenedés életformájának a melegágya.

Bp-en van munka,élet,pörgés,itt lehet alkotni,élni,tervezni.Ha valaki falusiasan akar élni,itt is megvannak a kertes kerületek.

Nagyon jó,nyugis,igényes kerületek,környékek vannak Bp.-en,abszolút nem kell vidékre,falura menni.

Én ősszel voltam egy külső kerületben egyik barátomnál,és a szomszéd gumicsizbában szüretelte a gyönyörű szőlőt,elég sok volt neki,és ott volt rengeteg tüzifa a ház mellett,mert cserépkályhája van.A kék busz pedig ott ment az utcában,és nem is volt olyyan nagyon kint Bp. szélén.

2014. márc. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy kulturált községben volt nyaralónk. Több bolt, estig nyitva. Két nagyváros a vasút két irányában. Budapest 45 perc vonattal. Csúcsidőben óránként két vonat. Gyógyszertár a 15 percre levő szomszéd községben. Rendelő helyben. Kórház a közeli nagyvárosban. Jó közbiztonság.

Ilyen körülmények között laknék is!


Viszont tényleg azt látom, hogy nem becsülik meg a lehetőségeiket a vidékiek!

A kertbe csak akkor járnak ki, amikor munka van. Nem látni, hogy kint fejtenének rejtvényt, kint dumálnának, kint olvasnának regényt. A kutya elhanyagolva ugat a kertben. Meg még sorolhatnám...

És ez a község a jobbik eset volt, mert azért sok-sok lakó legalább gondozta a kertjét, ha nem is használta.

Ismerősünk lakott kicsi városokban, községekben, ahol a kert se volt gondozva.



Ebből kiindulva...

A legjobb talán a nyaraló. Számomra teljesen ellensúlyozta a nagyváros negatívumait.

Vagy Budapest külvárosa - kertvárosi része. Szentmihályba szerelmes vagyok. Ott kapirgál a tyúk az uszodával szemben. <3


Amit utálok a fővárosban, az a bezártság. Imádok a szabadban lenni. Amikor nyaralónk volt, konkrétan csak aludni jártam be a házba.

Nomeg a nagy zaj, és hogy nem látni a csillagokat...

2014. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

12-es válaszadóval értek egyet: legjobbak talán a főváros külső kerületei. Pl. az egészen falusias jellegű XXIII. kerület: Soroksár


Adottságai egyedülállóak: természetközeli és karnyújtásnyira a város, ahová még mindig ebből az irányból a legjobb bejutni autóval és a tömegközlekedés is elfogadható (vonattal 22 perc a Keleti, HÉV-vel 17 perc a Közvágóhíd). Az M0 közelsége miatt pedig az országos utazások is könnyen indulnak. A rómaiak is átvették az eredeti mondást: "Minden út Soroksárra vezet!" A legnagyobb zöldterülettel rendelkező kerület. Jó iskolákkal, sok óvodával, modern játszóterekkel és számtalan bevásárlási lehetőséggel - ebből a szempontból még Budaörsöt is előzi. (Van itt Auchan, Decathlon, IKEA, KIKA, Obi, MediaMarkt, Office Depot, Brandon bababolt, Walter horgászbolt, 2 Aldi és 2 Lidl, Tesco extra meg számtalan kisebb üzlet - és az INTERSPAR és a Praktiker is 10 p autóval). Kisgyermekeseknek ideális. A Duna- és a patakpart, a táling és a Molnár-sziget mind megannyi kis túra-variációra ad kimeríthetetlen lehetőséget. Jó helyi közösségek vannak, jól a közösségi programok (majális, szüreti felvonulás, disznóvágás a sváb-házban, búcsú - bár ebből a szomszéd falué mindig zöldebb. . .). Ehhez képest az ingatlanárak kifejezetten barátságosak. Nem csoda, hogy 2018-2020 közt itt épült a legtöbb CSOK ház az országban. Emellett Soroksár minden statisztika szerint a legbiztonságosabb kerület a Fővárosban.

2021. jan. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!