Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek ha irritál a felső...

Mit tegyek ha irritál a felső szomszéd?

Figyelt kérdés

Egy 10 emeletes panelházi lakásban lakok.

A felettünk lakó "úr" az utóbbi pár hónapban rendkívül kellemetlen szomszéddá vált sajnos.

Azt még elnézem, hogy a 20 év alatt mióta itt lakok számtalanszor áztatott már be felülről, (volt olyan is, hogy a frissen festett+tapétázott falat tette tönkre) de ez valószínűleg nem volt szándékos. Azonban az utóbbi időben elviselhetetlenné kezd válni a "működése".


Hónapok óta hallgatjuk, ahogyan dübögve, mint egy elefánt közlekedik a lakásban, ugrál, tologatja a bútort vagy ordít a családjával. Néha várom, hogy mikor fog ránk szakadni a plafon, olyan erős puffanások vannak. Néha mintha kis vas golyót dobálna a parkettához. A heti porszívózásokat is szeretjük, főleg amikor hétvégén reggel 7-kor nekilát és egy órán keresztül csikorgatva a linóleumot húzza a porszívó csövet, vagy a parkettát kopogtatja vele.

Nem is beszélve arról, hogy a wc-ben cigarettázik és issza a kv-t, így az a jó füstös sz*rszag is lakásunk állandó vendége ami elkerülhetetlenül leáramlik hozzánk is...

A kedvencem viszont amikor az éjszaka közepén, akár félóránként mintha fapapucsot húzva kimenne a wc-re és utána nekivágná a padlóhoz. Erre szoktam ébredni hajnali 2-kor. Már napok óta gondolkodtam, hogy becsengessek-e hajnalban és kérdőre vonjam, de sosem tart csak max 10 másodpercig. Ma fradi meccs volt a tv-ben (minden hétvégén kivéve nyáron, illetve télen egy hónapot) nagy örömünkre, ami annyit jelent, hogy kb. minden kapu felé tartó lövésnél torkaszakadtából üvölt, ha gól van pedig üvölt+10 másodpercig ugrál izomból, hogy majd' leszakad a plafon...


Itt telt be a pohár! Ma felmentem és megkértem normálisan, hogy fejezze be az ugrálást és az ordítást. Erre ő Kb.60 éves kora létére és a lánya jelenléte ellenére pimasz és arrogáns módon azt hazudta, hogy nem tudja miről beszélek, ő nem csinált semmit, és rám vágta az ajtót.(természetesen üvöltött a TV, ahol a kommentátor beszélt épp...)


Nem sok hiányzott, hogy újra becsengessek és megmondjam neki a véleményemet...

Nem tudom megérteni, hogy lehet valaki ennyire proli ennyi idős korára...


Mit tennétek a helyemben?



2014. ápr. 20. 19:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%
Bíróságon az ilyesmit kiröhögik, bizonyíthatatlan , mert lesz egy állítás egy tagadás. A Denisz a komisz üzemmód is csak addig működik míg vissza nem adja kamatostúl és elkezdődik egy háború aminek viszont lehet jogi következménye. Szerintem füldugó vagy költözés a megoldás. Fel lehet menni verekedni ,de vagy te nyersz vagy ő csap le ,ha te nyersz akkor meg járhatsz rendőrségre súlyos vagy könnyű testi sértés vádjával és biztos lehetsz benne ,hogy ilyenkor a jogrendszer működni fog ellentétbe azzal ha kopogás miatt jelentgetsz fel valakit.
2014. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

így elolvasva vicces a hülye öreg de biztosan nem az valójában.ha szép szó nem használ akkor csináld azt hogy amikor fel kelsz a trappolásra várd meg míg elalszik és kopogj fel söprű nyéllel majd meg tudja milyen jó.ha kérdezi mit csinálsz tedd te is a hülyét.beszélj össze azzal aki ő fölötte van aztán alulról fölülről jön minden :D aztán el is lehet mondani hogyha leáll akkor ti is.

sok sikert !

2014. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

minket az alsó szomszéd jelentgetett, de az mindenért, amikor a szembeszomszéd papagája 1 hétig nálunk volt és zavarta őt az erkélyen a csipogása akkor azért , meg ilyesmikért.



amikor feldörömböltek,vagy felkopogtak seprűnyéllel az nekünk igazából csak vicces volt, nem zavaró, mondjuk ha egy idegbeteg lakik fölül, lehet annak hat az ilyesmi

2014. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de nagyon kellett röhögnöm azon, amiket a papáról írtál :D Tudom, hogy neked iszonyat dühítő átélned ezeket, de így olvasva haláli :D a fapapucsos rész tetszett nagyon :D


Na de komolyan: én akkor éltem meg ezt, amikor kollégiumban laktam az egyetem alatt. Mi laktunk a legalsó szinten, minden hülye zaj hozzánk szűrődött át. Nem fegyelmezhettem meg 200 részeges, a szülői kontroll alóli felszabadulást élvező egyetemistát, úgyhogy a füldugót választottam, tökéletesen működött. Utána ágyút is dörrenthettek volna a fülem mellett. Ezzel jogi úton nem lehet mit csinálni sajnos. Max. a füldugózás mellett reménykedhetsz, hogy gyorsan kipusztul a fater. Egyébként laktam albérletben is egyetemista koromban, ott mi voltunk a "csendháhorítók" az alattunk lakó vén alkoholista bácsi szemében: annyi volt a bűnünk, hogy délután 5-kor szerinte hangosabban nevettünk a kelleténél és egyszer leejtettünk egy befőttesüveget. Amikor leesett utána pár másodperc múlva hallottam, ahogy üvölt az élettársának: "Erzsike, ezek nem normálisak! Most tudod, mit csinálnak? Üveggolyókkal fociznak!" :D

2014. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
nem a szomszéddal van baj, hanem a panellal. fel kell újíttatni. az nem normális, hogy egymásba szellőznek a lakások. Az meg magánügy, hogy valaki a saját vécéjében cigizik. gondolom ezt javítani nagyon drága, és ehhez kell az egész lakóközösség is. Viszont, amit magad is meg kell, hogy tudjál oldani, az a hangszigetelés. a legtöbb panel fala baromi vékony. szóval, ha zavarnak a zajok, csináltass hangszigetelést. (ha felújítás stb. nem lehetséges, én elköltöznék)
2014. máj. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én a hangosan zenét hallgató szomszéd villanyorajat csaptam le párszor ejjel, miután hiába kopogtam, csongettem. Hatott. Egy másiknak simán szoltam, hogy ha korán megy dolgozni, egyutt erzek vele, de nekem aranyat érne plusz fel ora alvás reggel, megtenne-e, hogy nem tűsarkúban szaladgál fölöttem. Megértő volt, es figyelt ra onnantól kezdve. Kérd meg. Hogy figyeljen ra, hogy lehallgatja ám a zajok, remelem hat. Légy nyugodt es kedves, hogy ne tudjon proliskodva reagálni.
2014. aug. 21. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!