Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nekem nem jár ki a tisztelet?...

Nekem nem jár ki a tisztelet? Vagy mit kellene tennem, hogy a szomszédom tiszteljen? Miért nem képes valaki ennyi idősen felnőttként kezelni a másikat?

Figyelt kérdés

Jó napot! :)



A kérdésem az, hogy miért nem képes a szomszédom akivel "nem őriztünk együtt libát" magázni engem, és tisztelettel beszélni hozzám, és tisztelettel megszólítani?


3/4 éve költöztünk ide.

De azóta az első 1-2 hét után letegeztek, és tegeznek mind a mai napig, mikor nem egyeztem bele semmi ilyenbe!

Mikor gyerek voltam, én is volt, hogy letegeztem egy eladó csajt, és rám szóltak, hogy ne tegyem, mert "nem a haverom"

Volt illemszabály óránk mert tiszteletlen volt a tanárokkal sok osztálytársam, és hónapokig volt a tanárunk, aki megmondta, hogy "nem tegezünk le senkit, mert 1 tiszteletlen 2 nem adott rá engedélyt, 3. felnőtteket CSAK akkor tegezünk, ha beleegyezett, mondván: "Hékás! nem őriztünk együtt libát öreg!" - a tanárom szavaival élve!


Amikor még nem ismertek annyira az első 1-2 héten magáztak. Majd egyszer csak nagyot néztem mikor a "Szevasz!" szót oda vágta nekem a hapek!


Ja, és nem alakítottunk ki velük "jó szomszédi viszonyt, lehet kellett volna, de ezért még jobban kiakadok rajta, hogy be se mutatkoztak, nekem legalábbis nem, igaz én se mentem oda, hogy "helló itt fogunk lakni! xy vagyok!" szóval 50-50 ez a dolog.

De a nevüket sem tudom és valószínűleg ők sem az enyémet!



Gondoltam csak olyan napja volt de nem, azóta is tegeznek, "helló, szevasz, sőt csá!" igen a kb 50-55 ös hapek a 40 es felsége is így köszönt!


Folytattam továbbra is a "jó napot/estét!reggelt!" hátha észbe kapnak, hogy "nem őriztek még mindig velem libát!"

De nem! A mai nap is a Jó reggelt! köszönésemre - "Szeva!" választ kaptam!


A szüleimet képesek magázni! Pedig velük se haverkodtak se velem!

Már arra gondoltam, hogy ezentúl én is a "Szevasz!" köszöntést fogom alkalmazni hátha akkor rájönnek, hogy valami nem stimmel!


Miért nem képesek engem tisztelni? Én is felnőtt vagyok!


Pár tanárunk gimiben azt mondta: "én magázni fogom önöket, mert maguk már félig felnőttek! Már nem gyerekek!"

És akkor még 16-17-18 évesek voltunk csak.

Már kicsit idősebb vagyok, de csak hellóznak a szomszédok!


Azt mondták azért, mert 50 évesek, és nekik a "gyerekük lehetnél!" Ja, de nem vagyok az! Nekem meg a csajom lehetne sok banki ügyintéző csajszi, meg eladó a boltban, mégse azt mondom az eladó/ügyintéző csajoknak, hogy "Szeva!"


Miért nem képesek tisztelni engem? Vagy fel se fogják, hogy "lehet, nem illene a szomszéd srácot, hiába 23 éves tegezni, mikor még a nevét sem tudjuk?"

Menjek legközelebb oda, hogy "Na most akkor bemutatkozom, xy vagyok, és MAGÁZÓDUNK, NEM tegeződünk! Értem?


Vagy akkor én lennék az "idióta szomszéd taknyos gyerek?"

23/f



2014. máj. 15. 19:24
1 2
 11/15 Horus magnus est ***** válasza:
54%
Micsoda problémák..
2014. máj. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Jaj, butus vagy! Ilyeneken törni a fejed! Nincs elég bajod? Megtudnád, ha lenne egy jófajta szomszédod, aki élni sem hagy! Örülj neki, hogy nem keserítik meg az életed, mint sok más ember a másikét!
2014. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Lassan 40 leszek, és ezzel mindig is bajom volt. Nem tegezek úgy, hogy ne tegezhetnének vissza.

Ha tizenévesek lehellóznak, az zavar.

és ha idősebbek letegeznek, az is. Én ilyenkor visszategezek.

Volt, aki azért, mert "az anyám lehetne". De nem az. Mellesleg anyámat tegezem, és egyebekben is más.

Igazad van. Tegezd vissza őket.

Ill. azt szoktam tenni, hogy odamegyek, és megkérdezem: akkor most kölcsönösen tegeződünk, ugye?

2014. máj. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Megértem a problémádat, igazad van. Mindannyiunknak szüksége van arra, hogy a körülöttünk élők, akikkel rendszeresen kommunikálunk, megbecsüljenek és magukkal egyenrangú félként kezeljenek. Ez érzelmi intelligencia kérdése. Az nem derül ki számomra teljesen a kérdésedből, hogy az egyoldalú tegezés zavar-e az adott szituációban, vagy úgy általában a tegeződés. Lehetséges, hogy ők kölcsönösen szeretnének tegeződni, sőt, szerintem nagyon valószínű. Régen volt hasonló tapasztalatom a szomszédokkal. Én 35 évesen azt látom, hogy a velem egykorúak, a fiatalabbak és a kb. 10-15 évvel idősebbek a legtöbb helyen kölcsönösen tegeződnek egymással és a fiatalabbakkal, kivéve a hivatalokat. Engem nem zavar, mert tudom, hogy ha pl. egy fénymásolóban az alkalmazott átvált tegeződésbe, nem azért teszi, mert nem tisztel, hanem csak így alakult ki, szokássá vált a tegeződés és elvárja, hogy én is tegezzem. Ugyanez van a gyorséttermekben és sok más helyen. Talán a magázódás már megy ki a divatból.. Ez a fajta kölcsönös tegeződés nem zavar. Az egyoldalú tegezés az viszont sértő! Szerintem tégy egy próbát, tegezd vissza nyugodtan a szomszédaidat! Ha nem tetszik nekik és megmondják, akkor mondd el Te is szépen a véleményedet! Ezzel önmagadért is kiállsz, merj felnőttként viselkedni! Így képes leszel megmutatni, hogy értékeled önmagadat!

Olvasd el ezt a cikket, remélem tetszeni fog:

[link]

Arról szól, hogy Franciaországban már az iskolákban is betiltanák a diákok egyoldalú tegezését.

Nem tartom helyesnek, ha valaki a koránál fogva elvárja a tiszteletet, azt, hogy őt magázzák, miközben ő természetesnek veszi, hogy tegezi az embertársát, mint egy kutyát. Merthogy gyakran egyéb durva stílus, hangnem is párosul az egyoldalú tegezéshez (más néven cselédpertuhoz vagy csendőrpertuhoz).

Úgy gondolom, hogy a változás lassú folyamat, és az új generációk remélhetőleg már nem fognak tiszteletlenségből tegezni másokat. Ez a változás velünk kezdődik, kezdődött. Én nem tegeznék egyoldalúan senkit, még egy 15 évest sem, azért mert fiatalabb nálam, még akkor sem, ha a diákom!

2014. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

14-es vagyok ismét

Elnézést a tegeződésért, csak itt a neten teljesen ez a szokás, hogy mindenki mindenkit tegez, de nem tiszteletlenségből.

2014. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!