Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rajtam kívül senkit sem zavar...

Rajtam kívül senkit sem zavar az utcákra magánszemélyek által szerelt kamerák? Hiszen törvény van rá, hogy tilos ilyen eszközt a közterületre kirakni.

Figyelt kérdés
/adatvédelmi törv/ Hol van ilyenkor a rendőrség akinek a feladata hivatalból üldözni a bűnt vagy a közterület felügyelet?Ki az illetékes ilyen esetben, hiszen rengeteg embernek sérül a joga?

2014. máj. 28. 11:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
58%

1.ha zavar, tegyél ellene.

viszont akkor csak névtelen, figyelmeztetés nélküli bejelentésnek lesz hatása, ugyanis minden más esetben elkerülhető/visszafordítható a támadás.


2.a kamerák nem védenek meg senkit a késeléstől meg a lopástól

3.ha valaki az engedélyed nélkül felvételt készít rólad, és az nem egy nyilvános eseményen történik, illetve nem vagy közszereplő, akkor a személyiségi jogaidat sértette meg, tehát bűncselekmény.

4.a tisztességes embernek félelem nélkül is joga van a magánélethez. sőt, ha nem naiv, pont a "tisztességes kameráktól" fél.

5.általában ezeket a felvételeket nem szokták kiadni, vagy azonnal törlik, illetve felhasználhatatlanok egy baleset/bűnügy esetén. minimális az esély a hasznosíthatóságukra.

6.a közterületek bekamerázása nem lenne hasznos, mert nem csökkentené a balesetek, bűnügyek számát, ez csak költséghatékony megnyugtatása a lakosságnak a rendőrség részéről.


7.1.a baleseteket csak a közlekedési körülmények javításával lehet ma már csökkenteni. tudományos statisztika. viszont az költséges lenne.

7.2.a bűnözést csak az életkörülmények javításával és fokozott rendőrségi járőrrel lehet minimalizálni.

2014. máj. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

De ez nem a megelőzésről szól hanem arról ha már megtörtént a baj,akkor igenis kapják el.Megkéselnek valakit,lesz róla felvétel és akkor nem az van hogy véletlenül valaki mást ítélünk el hanem azonnal lesz róla egy kép hogy is néz ki,mikor történt pontosan,stb.. nem csak fantom kép..ami néha teljesen eltér a valóditól..


Ha a házba van,az nem jobb.. csak gondolj bele ha veszi az utcát akkor netalán megtudjuk milyen autóval jöttek,milyen irányból,hányan voltak,valami különleges valamelyiken,esetleg egy rendszám..?


Utoljára egy kamera a közterületen.. miért zavar?

Te nem örülnél neki ha ellopnák valamid,vagy megvernének,kiderülne hogy egy kamera felvette,és 1-2 héten belül meg is van az elkövető?


Max annyiba zavarhatna,félhetnél tőle ha valaki felteszi a netre hogy az utcán turkálsz az orrodba.. más ciki dolgot mit tudsz tenni? Mész? S 10mp-ig a hatáskörébe vagy?


Miért zavar hogy felvesz? Szerinted van aki visszanézi,mp-ről mp-re,és téged figyel? S még ki is vágja azt a 10mp-t amíg elsétálsz és arra elégül ki?

2014. máj. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Valamokka.

Tisztességes ember vagyok, de aki a kameráját kirakja velem szemben vagy a házam mellé az is tisztességes?

Nekem semmi félnivalóm nincs a közterületet megfigyelő az az térfigyelő kameráktól mivel azoknak az adatállományát / a felvételeket / a törvényben előírt idő múlva törlik!

A kérdésem a magánszemélyek által felszerelt kamerákról szól.

Hidd el sok embert érdekel az életem folyása.... mikor jövök-megyek, ki jön hozzám, mit hozok -viszek.... és nem vagyok paranoiás.

Viszont ahol én lakom az egy 200 méter hosszú utca mindkét végén 3-3 fix és 1-1 gömb kamera van törvényesen felszerelve és üzemeltetve.

"A fentiek alapján valakinek a képmása, illetve a ró

la készített felvétel személyes adatnak, ezek

rögzítése, valamint tárolása pedig adatkezelésnek minősül. A kamerás megfigyelés útján tehát

számos személyes adat birtokába jut a megfigyelő

rendszer üzemeltetője (ki mikor hagyja el a

házat, mikor, kivel érkezik vissza stb.), így a rögzítés révén adatkezelővé válik, tevékenysége az

Infotv. fogalomrendszerében a fentiek szerint adat-

kezelésnek minősül.Magánszemély térfigyelő

kamerát csak úgy helyezhet el, hogy azzal kizárólagosan a saját tulajdonban álló területet lehessen megfigyelni.,,idézet a törvényből

2014. máj. 28. 12:39
 14/25 anonim ***** válasza:

Ha az utcán álló kocsidat éjjel egy vandál megkarcolná, vagy egy másik autó menne bele, és ez alapján fogná meg az elkövetőt a rendőrség, akkor is reklamálnál?


Én azt sem tartanám nagy titoknak, ha házhoz kur.vákat rendelnék, terroristagyűléseket meg nem szervezek.

2014. máj. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Myzantro.

Miért én tegyek névtelen bejelentést, ami a szemétkosárban végzi? Viszont te írtad a 3. " akkor a személyiségi jogaidat sérti meg tehát BŰNCSELEKMÉNY " ez pedig a rendőrség hatásköre vagy nem?? // és azé a több 10 000 emberét aki erről nem is tud //

Még nyomozni sem kellene utána mivel az utca felől jól látható a kamera léte,/ éjszaka még jobban látszik/ és egy hivatalos levéllel már a rendőrség el is tudná intézni a leszereltetést!

2014. máj. 28. 12:57
 16/25 anonim ***** válasza:

Szerinted a rendőrségnek erre lesz/van kapacitása, hogy ezt a hatalmasan nagy törvényszegést a törvény "erejével" sújtsa? Tegyél feljelentést, fogadni mernék rá, hogy le se fogják sz@rni. Mint ahogy azt sem, ha ellopnak egy biciklit, feltörnek egy borházat. 60 nap múlva kapod a határozatot, hogy a nyomozást ismeretlen személy ellen megszüntették. A tolvajkergetők youtube csatornáján nem egy, nem kettő lekamerázott biciklitolvajt (térfigyelők által és a TK-k saját kameráján is szereplő felvétel alapján) bevitték, majd kihallgatás után elengedték, de legkésőbb 72 óra múlva már újra szabad volt. Mert úgy vélték, a bűnismétlés cselekménye nem áll fenn.

De nemrég egy idős nőt előzetes letartóztatásba helyeztek, mert leköpött egy politikust... A derék rendőreink így "üldözik" a bűnt, hivatalból. Ezért sem fognak veled meg a nagy problémáddal foglalkozni. Ha csak nincs valami csókosod ott... Így működik. Magyarország előrébb lépett a korrupciós ranglistán, hallottad? Bár ez nem volt olcsó...

Ja, meg azért sem fog ezzel foglalkozni a rendőrség, mert ebből a Belügyminisztériumnak egy Forint bevétele sem fog származni.


Mindegy. Keresd meg a kamera tulajdonosát, mesélj neki a törvényről. Aztán hátha meglobogtatja előtted az engedélyét, vagy elmegy beszerezni, vagy kiröhög és rá se fog sz@rni. Biztos oka van rá, hogy kitette azt a kamerát.


Értem én, hogy mit írsz, de akkor ha zavar, ne itt nyígj a GYK-n, menj a rendőrségre, hívd a közterület felügyeletet, tegyél feljelentést. A tetteknek van igazán ereje, nem a szavaknak. Ha nem az illetékes hatóságnál érdeklődsz, legfeljebb elirányítanak hozzájuk. Végső soron az Emberi Jogok Biztosának mesebirodalmában is tehetsz egy feljelentést.

2014. máj. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar. Meglátja, hogy milyen ruha van rajtam vagy hogyan néz ki az arcom? Húha :D
2014. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Törvényesen semmit nem tehetsz. De ha odamész szépen és kővel- légpuskával stb levered a xarját az hatásos.Persze csuklyás kabátban napszemüvegben. Egyéb jogi út idehaza kizárva, ez itt a mélybalkán. Amúgy a köztéri kamerák felvételeit is csak akkor értékelik ki ha valami csókos politikus stb érdeke azt kívánja. Ha neked ellopják az autód vagy megkéselnek akkor pont nem arra fog nézni a kamera...sajnos tapasztalat. Az agyonkamerázott fővárosi terekről tucatszám lopják a kocsikat .
2014. máj. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Akkor miért van törvény és miért fizetjük őket, mit csinálnak a munkaidejükben: [link] ?

A sz@rt fűrészelik a pórjáért?

2014. máj. 28. 14:24
 20/25 anonim ***** válasza:

Ha annyira sok embert érdekel a te életed, akkor meg tényleg ne itt rinyálj. Több válasz is született (törvénytisztelő és kevésbé törvénytisztelő), ami leírja mit tehetsz, de mindegyikre kitaláltál valamit, hogy miért nem csinálod meg.


Akkor meg? Most erre mit lehet mondani? Mit vársz?


Még egy dolog, hogy ha ennyire érdeklődnek irántad, és te ezt nem szeretnéd, akkor feltételezem birtokában vagy annak a tudásnak is, hogy ezt a veszélyt hogyan hárítsd el. Akár üzletember vagy, akár maffiavezér, vagy akármi más "nagyonfontosember".

Látván azonban, hogy itt pamporászol a cselekvés helyett arra enged következtetnem, hogy annyian azért nem szeretnék tudni, hányat fingottál naponta, szóval a félelmeid is alaptalanok, tehát paranoiás vagy mégis. És ezt a fogalmat sem én mondtam ki először veled kapcsolatban, hanem te magad.

2014. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!