Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rajtam kívül senkit sem zavar...

Rajtam kívül senkit sem zavar az utcákra magánszemélyek által szerelt kamerák? Hiszen törvény van rá, hogy tilos ilyen eszközt a közterületre kirakni.

Figyelt kérdés
/adatvédelmi törv/ Hol van ilyenkor a rendőrség akinek a feladata hivatalból üldözni a bűnt vagy a közterület felügyelet?Ki az illetékes ilyen esetben, hiszen rengeteg embernek sérül a joga?

2014. máj. 28. 11:03
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Kamuhivatalból van éppen elég. Csókos semmittevők passziánszoznak benne zsíros fizetésért. Ha te odamész panaszt tenni ,akkor az előre begyakorolt lekoptató szöveggel elhajtanak .Vagy elkezdenek balek-körökre küldözgetni tehát ez nem a mi illetékességünk menj ide -oda amoda, és nyomtatványok és illetékbélyegek útvesztőjébe terelnek,amivel megint csak ők járnak jól. Lásd: rendőrség ,jegyző, polg .mest hivatal, fogyasztóvédelem és a többi.. Dolgozni senki sem szeret,ha nem kényszerítik rá.
2014. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Valamokka.

Miket találtam ki, hol írtam én erről?

Viszont nem rinyálok és nem pamporázok / beszélek/ hanem szabadidőmben próbáltam a problémámat kulturáltan megosztani.

De lehet, hogy nemsoká a te problémád is lesz amikor felkerülsz egy meleg oldalra, az általad védett kamera tulajdonosok jóvoltából.

2014. máj. 28. 14:53
 23/25 anonim ***** válasza:

" lehet, hogy nemsoká a te problémád is lesz amikor felkerülsz egy meleg oldalra, az általad védett kamera tulajdonosok jóvoltából"


Azt meg hogyan, te paranoiás?! Nyaktól-bokáig felöltözve, az utcán sétálgatva, bevásárlószatyrostul felraknak egy meleg oldalra, mi? Azt hiszem itt az ideje az orvosi felülvizsgálatodnak, te nem vagy normális.

2014. máj. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Várj,te meleg vagy kedves kérdező és ezért zavar mert meglátnak a pároddal? Vagy mert azt hiszed felraknak a netre hogy a pároddal kézen fogva járkálsz? :)

Ha szégyelled mások előtt hogy meleg vagy,és nem akarod hogy mások is tudják hát akkor ne csókolózz és járj kézen a pároddal,nyilvános utcán..

Amúgy meg az embereknek van jobb dolguk is mint a te életed..

S ezeket a felvételeket csak akkor nézik vissza ha történ valami.. más esetben törlik is.. ritkán pörgetnek bele is..

2014. máj. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Nekem semmi félnivalóm nincs a közterületet megfigyelő az az térfigyelő kameráktól mivel azoknak az adatállományát / a felvételeket / a törvényben előírt idő múlva törlik!"


nézőpont kérdése. amit leírsz, az a hivatalos forgatókönyv.

http://www.youtube.com/watch?v=QRkWmRVs-nk


"Viszont ahol én lakom az egy 200 méter hosszú utca mindkét végén 3-3 fix és 1-1 gömb kamera van törvényesen felszerelve és üzemeltetve. "


a gömbkamera valójában csak egy gömb védővel ellátott rendes kamera, esetleg mozgatható, ha sötétített, akkor nem ehet látni, mit rögzít, de lehet, csak a bejáratot veszi.


kérdés:

ez ez egész ügy valójában egy sokkal nagyobb témának a része. emberi jogok a biztonsággal szembeállítva.


amerikában ez a gyakorlatban úgy működik, hogy még a modemek/routerek kiszállítása előtt nemzetbiztonsági okokból megfigyelő egységeket helyeznek el bennük, és ellenőrzik az ország/világ inernetes és telekommunikációs forgalmát.

nem beszélve arról, hogy a világ vezető embereinek magánbeszélgetéseit hallgatták le.

illetve kártékony emberek betörtek ezekre a szerverekre.


aki azt hiszi, hogy az állam egyenlő a tisztességgel, illetve az információrögzítés biztonságot jelent, naiv.


"Miért én tegyek névtelen bejelentést, ami a szemétkosárban végzi?"


értem a célzást, jogos. a rendőrségnek nem érdeke.

már önmagában a közterületi kamera kampány is arra világít rá, hogy nincs forrása a rendőrségnek normális működésre.


#16:

igazat írsz, egyetértek, a kérdést megválaszoltnak minősítem


"Amúgy a köztéri kamerák felvételeit is csak akkor értékelik ki ha valami csókos politikus stb érdeke azt kívánja. Ha neked ellopják az autód vagy megkéselnek akkor pont nem arra fog nézni a kamera...sajnos tapasztalat. Az agyonkamerázott fővárosi terekről tucatszám lopják a kocsikat ."


ez is igaz

2014. máj. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!