Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A fővárosiak mennyire ismerik...

A fővárosiak mennyire ismerik Budapestet? El szoktatok tévedni néha a saját városotokban? :D

Figyelt kérdés

2014. jún. 15. 12:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
85%

Felesleges ezen filózni, mert nem 3000 évvel ezelőtt élünk. A 3000 évvel ezelőtti ember meg 2014-ben halna meg gyorsan, mert rengeteg olyan veszély leselkedne rá, ami a ma emberének az élet velejárója.

De hogy közelebbi példát mondjak, te vajon egy random helyen kitéve egy vonalas domborzati térkép és egy tájoló segítségével vajon eltalálnál-e a legközelebbi településig, ami a térképen jelölve van?

2014. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Krill ***** válasza:
100%

A főbb utakat szerintem ismeri az aki régóta él itt és sokat megy mindenfelé. Ha el is kavarodik az ember a kis utcákban, elég gyorsan ki lehet keveredni egy ilyenre és akkor hazatalálsz.

Ha ismeretlen helyre megyek akkor meg GPS, vagy térkép.

2014. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%

" Nyilván minden fővárosi embert ki tudnál rakni olyan helyen, ahonnan ha nem használhatna térképet, akkor csak véletlenül és nagyon sok idő múlva találna haza."



Szerintem inkább csak a magad nevében nyilatkozz. ;-)

Azért Budapest nem egy New York vagy London.

2014. jún. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Rendben, természetesen igazad van utolsó, Budapest nem London...ez ám a fantasztikus érvelés...
2014. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem sokat sikerült felfogni. Mindegy.
2014. jún. 21. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Juliusz48 ***** válasza:
100%
Egy kb 40km átmérőjú körröl kérdeztél. Én pár évet taxiztam de még nem jártam minden utcában. Van belőle vagy 7000 legalább. Volt egy 40 évet taxizó váltóm az talán elmondhatta magáról, hogy kiismeri magát, viszont annyi utca nevét változtatták meg az utóbbi időben is, hogy talán senki sem naprakész.
2014. jún. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó mondjuk az is relatív, kinek mi az eltévedés. Annak vesszük e hogy rossz buszra szállok, és rájövök, leszállok, visszamegyek oda ahonnan jöttem...elvégre nem tévedtem el, mert tudtam hogy nem jó helyen vagyok.


De napokban is elkövettem egy "eltévedést", Fehérvárin 2 szakaszban járnak a villamosok, mert építik a pályát, és megszoktam, hogy a Tatra villamos = 18-as, míg a 41/47-es meg ICS. Na igen, de jelenleg kb az összes villamos Tatra, én meg nyugodt szívvel felszálltam 41-esre, amit ugye akkor veszel észre, mikor tök más irányba elvisz :D


De olyan is volt már, hogy ismerősökkel mentünk el valahova, ők tudták az utat, ráadásul kocsival vittek, hazafele meg magamtól kellett eltájékozódnom egy tök ismeretlen részen.


Ilyen szempontból mindegy hogy New York, Budapest, vagy egy ismeretlen falu....bármelyikben el tudsz tévedni, legfeljebb egyiket könnyebb feltérképezni mint a másikat.

2014. jún. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!