Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szomszéddal közös a kerítés....

A szomszéddal közös a kerítés. Rakhat rá nádat az ő oldalán az engedélyem nélkül? A kerítést mi építettük.

Figyelt kérdés

2015. máj. 1. 20:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nálunk sem kért engedélyt.Udvariasságból illene mondjuk.Ezen nem vacakolnék,kárt nem okoz.
2015. máj. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
16%
Csak az a baj ezzel, hogy ha látja, hogy nem is kell engedélyt kérnie, és te szó nélkül belemész, akkor máskor lehet, hogy komolyabb dolgot fog csinálni, amivel jobban felkúr, és akkor sem fogja megkérdezni a véleményedet.
2015. máj. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim válasza:
50%

Hasonló dologgal fogunk mi is szembesülni, csak...

Nálunk most fog építeni a szomszéd kerítést ahhoz a házhoz, ahova költözni akarunk. Muszájból, mert 30 évig nem volt rá gondja (nem lakták a megvett házunkat).

Nem nagyon van pénzük. A kerítés 40-50m hosszú kell legyen.

Fel vagyok készülve, hogy valamivel el kell majd takarnom, mert 100%, hogy nem egy korrekt, ízléses, esztétikus kerítés lesz. Örülök, ha lesz egyátalán.

Nem gondolom, hogy nagyon együttműködő lesz, mert az 5-6 eddigi találkozásunk alkalmával, még csak egy köszönést sem sikerült megejtenie.

2015. máj. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
56%
Örülj neki hogy legalább Te sem látod őket. Bár az én szomszédom is ilyen lenne...ez meg egyáltalán nem akar kerítést építeni ami az ő /nekem bal/ oldala.
2015. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Meridián1 ***** válasza:
64%

Sajnos a legnagyobb probléma abból van, hogy az emberek egymás nyakán kénytelenek élni. Én személy szerint utálom ha mások családi életét "kell" néznem, hallgatnom és másokat se szeretnék bevonni a sajátomba. Tehát jobb nem is látni egymást, egy problémával kevesebb, innen már csak az akusztikai környezetszennyezés (családi viták, ordító gyerekek hangja) jöhetnek át a kerítésen mint nemkívánatos jelenség. :)


Az hogy feltett nádat, úgymond se szó-se beszéd, nem volt túl etikus, viszont ha belegondolsz, akár ültethetett volna egy gyorsan növő sövényt is amihez úgymond már semmi közöd, csak annyiból hogy rendszeresen nyírhatod az átbújó ágakat-leveleket...

Szóval örülj a nádnak és emiatt végképp ne vessz össze senkivel, mert ez csak egy kis dolog, a harag meg hosszú évekre mérgezheti a légkört.

2015. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Emiatt nem fogok összeveszni vele.

2015. máj. 3. 18:34
 17/25 Kopasy válasza:
92%
Valószínüleg téged sokkal jobban érdekel hogy mit csinál a szomszédod és pont ezért rak rá nádat.
2015. máj. 4. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy téged miért zavar a nádazás? Nem az a jó, ha diszkrétebb a kert, és nem mindig a másikat kell nézni?


Ha olyasmit csinálna, ami nem jó, akkor érteném, hogy zavar, hogy nem kérdez meg, de a nádazás éppen olyan dolog, ami kicsit privátabbá teszi mindkét kertet, amivel javítja, nem rontja a helyzetet.

2015. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Szerintem kerdezzetek meg oket nehogy valami legyen. De szentem nyugodtan
2015. máj. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb ha jó barátságban van velük. Nekünk egyszer volt probléma, amikor a telekhatár túl oldalára, azaz a mi oldalunkra építette a kerítést. De szóltunk, megbeszéltük, kompromisszumot kötöttünk és no problem. Mi jóban vagyunk mind két szomszéddal, bármikor ha találkozunk minimum pár szót beszélgetünk is. Ők is adnak gyümölcsöt ha van, mi is adunk ha van. Ennyi a jó szomszédság, pedig lett volna ezer meg ezer ok összeveszni. Szóval tessék csak barátkozni és nem antiszockodni :)
2015. máj. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!