Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen szomszéddal? Ez zaklatás?

Figyelt kérdés

Szóval ketten lakunk lányok és alattunk lakik egy alkohlista, idősebb pasas. Egyszer már régebben feljött és dörömbölt az ajtónkon (kb egy éve), de akkor apám megmondta neki normálisan és erélyesen, hogy jobb ha ezt abbahagyja. Azóta nem is volt semmi nagyon szerencsre, akkor normális, ha nem piál, de ami tegnap történt nem tudom hová tenné.

Most egyedül lakom itt, mert lakótársam később jön vissza. Tegnap felcsöngetett hozzám ez a pasas és azt mondta, láttam egy kicsit piás volt de nem ordítozott vagy fenyegetett, inkább olyan normál hangnemben, hogy a lakótársam éjszaka mászkál a feje felett. Hiába mondtam, hogy nincs itt, nem hitte el és lakótársamra annyi ocsmányságot mondott (nemiséget érintő dolgokat is), hogy csak néztem. Meg hogy biztos kirúgták az egyetemről... hát ennyi röviden. Meg ha még egyszer mászkál, kihívja a rendőrséget, bejönnek ide és...

Mit lehet tenni egy ilyen szomszéddal? Az előző lakó szerint már vitték elvonóra, volt rá rendőr hívva, de nem használt neki. Közvetelenül egyébként nem olyan zavaró, mert apámtól be van tojva, de ez után a tegnapi után. Apám szerint gyámság alá kellene helyeztetni és vmi otthonba elpakolni innét. Légyszi normális válaszokat!



2015. máj. 12. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Közöld vele, hogy nyugodtan hívja fel a rendőrséget és csukd rá az ajtót. Ha nem hagy békén, jelentsd fel zaklatásért. Én is voltam hasonló helyzetben, az alsó szomszéd állandóan dörömbölt, hogy éjszaka húzogatjuk a bútorokat a parkettán(akkor is, amikor meg sem mozdultunk). Egyik alkalommal elegem lett, a szokásosnál kicsit határozottan elmagyaráztam neki, hogy nemhogy a bútorokat nem mozgatjuk, de még a kanapéról sem keltem fel egész este és a továbbiakban ne merjen kopogtatni, még akkor se, ha koncertet rendezek. Ha valami nem tetszik, hívja a rendőrséget, majd velük megbeszélem, hogy valóban ártendezem-e a lakást hajnal 3-kor, vagy nem. Szerencsére felfogta és azóta nem jött.
2015. máj. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Legközelebb ha becsenget, fogd a telefonod, nyiss ajtót és a füle hallatára hívd a rendőröket, akiknek hanggal mutasd be a helyzetet. Lányomnak így sikerült az állandóan ordibálva ajtót verő alsó szomszédját helyretenni.
2015. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem nem kell kinyitni az ajtót.
2015. júl. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

1: Mond el a barátnődnek hogy mit mondott róla és ő feljelentheti rágalmazásért 2: tanulj valami önvédelmi sportot vagy szerezz be egy önvédelmi fegyvert (Pl: egy gázsprét, gumilövedékes pisztolyt...stb)mert az ilyenek erőszakosak és bármikor megtámadhat

3: A feljelentéssel meg ne foglalkozz mert az nem számít csendháborításnak hogy járkálsz a lakásban

4: Ha meg neked esik (Pl: elkezd veled ordítozni vagy neked megy...stb)Kérhetsz ellene távoltartási végzést mert amíg nem bánt a rendőrséget nem nagyon érdekli.

2015. aug. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Így utólag elég nagy hülyeségeket írtam (négyeskhhe wok). Megoldódott a probléma így 2 év után?
2017. szept. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!