Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tegyek? Jelentsem be?

Mit tegyek? Jelentsem be?

Figyelt kérdés
Egy 10 emeletes panelban lakom, a hetediken pedig van egy skizofrén nő. Mindenkit fenyeget, hogy megöli meg ilyenek. Minden szomszédot nagyon zavar, mégse tesz senki semmit. A kérdésem az lenne, hogy van esetleg valami szervezet ahova ezt be lehetne jelenteni és esetleg bezárnák a nőt? Mindenki fél tőle, a gyerekek nem mernek egyedül közlekedni miatta, ezért nagyon fontos lenne.

2015. aug. 26. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem lehet semmit sem csinálni. Vagyis a jegyzőnél lehet jelenteni, de mást nem. Én ebédet hordtam egy ilyen nőhöz, minden alkalommal rettegtem tőle, meg is fenyegetett párszor. De nem lehet elvitetni, önként bemegy vagy semmi. Még a családja sem vitetheti el. Ez a törvény. Amíg vér nem folyik addig semmit sem csinálnak vele sajnos.
2015. aug. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Mégis hova zárnák be????


Mindenki azt mond, amit akar. Nehogy már egy nőtől parázzatok :)

Ha balhézik, lehet rendőrt hívni, mást nem tehettek.

Ugye nem gondolod komolyan, hogy valakit elzárnak, mert téged zavar :)


Szánalom vagy!!!

2015. aug. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Szimplán ráhívod a mentőt. Ha életveszélyesen fenyeget, zavart, zaklatja a lakókat, akkor be fogják vinni.
2015. aug. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Miért szánalom? Szerintem az illető is nő. Egyébként ha félnek tőle, és fenyegetőzik az már zaklatás, és lehet ellene tenni.
2015. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Legálisan annyit, amit már említettek, hogy ha zaklat titeket akkor rendőrt hívtok, nem legálisan pedig azt amit csak szeretnétek, gondolom van férjed. Én a családom védelmében elég sok mindent megtennék, először szóval aztán amit a lelkiismeret megenged (ez persze nem minősül felbujtásnak). :D 22/f. A boldog környezet fontos, főleg a gyerekeknek.
2015. aug. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

De mit lehet ellene tenni? Elköltözni...

Más módszer nincs. Már nem zárják be ha őrült. Ha "fenyegetőzik" és papírja van róla, akkor meg még úgy sem tesznek ellene semmit. Amíg vér nem folyik, addig a rendőrség is max. "megnézi".

A lehetőség viszont neked adott, hogy elköltözz. Ez az egyetlen járható út.

Felnyomhatod azért, mert fenyeget, vagy mert korlátozza, sérti a lakhatáshoz való jogod, de ezzel nem kezelsz még tünetet sem, szóval "megoldás" erre nem ez az út.

2015. aug. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

# 2

Miért? Egy nő nem tudja a vesédbe állítani a pengét, ha nem figyelsz? Arról nem is beszélve mennyire egyszerűen kárt tehet az egyedül járkáló gyerekekre.

2015. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem ölt meg senkit akkor most sem fog csakúgy ok nélkül.

Miért csinálja ezt? Mert a gyerekek állandóan zörögnek a lépcsőházban?

A szavak semmit nem érnek, amíg nem hivatalos közegben hangzanak el, fogjátok már fel. Akármelyik hozzászólónak megírhatom, hogy felkeresem és megölöm. Akkor most mindenki félni fog?


Bejelentheted, kijönnek és rászólnak. De ha ő arra panaszkodik, hogy a gyerekek állandóan kiabálnak vagy zajonganak, esetleg ti szülők is, akkor ti is hibásak lesztek.

2015. aug. 26. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nègyeske,inkabb a valaszod eleg szanalmas...

Skizofrenia nagyon sulyos zavar,amit mondhatunk ugyis,hogy epp megszallja 'valami/valaki...

Engem multkor majdnem megvert a fenyes utcan egy ilyen nő,holott nem csinaltam semmit...

A csalad viszont beviheti a korhazba,pszihiatriara...

2015. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor olvasd el amit írtam. Vagy inkább 'ketteske' akart lenni..
2015. aug. 26. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!