Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti visszaköszönnétek a lakóhel...

Ti visszaköszönnétek a lakóhelyeteken olyanoknak, akiket nem ismertek?

Figyelt kérdés

Faluban lakunk, egyetemre járok, mellette pedig dolgozom. Elég keveset vagyok itthon, korán reggel elmegyek és késő délután érek haza. A faluban alig ismerek pár embert, akiket ismerek azoknak mindig köszönök. Ennek ellenére rendszeresen köszöngetnek nekem öregek az utcán, van hogy ők várnák el, hogy előre köszönjek, majd mikor nem köszönök/ vissza nekik sokszor fel vannak háborodva.

Nemrég egyik reggel bementem a boltba, a bolt előtt állt két öreg akik rám köszöntek, visszaköszöntem nekik, mert épp jó napom volt, de elképzelésem sincs kik ők. Majd hallottam, hogy arról kezdtek el beszélgetni, hogy nekem kellene nekik előre köszönnöm nem is akárhogy, hanem egy hangos Jó napottal, merthogy ha ők nem köszöntek volna annak idején a szembejövőknek, akkor jó nagy pofont kaptak volna az illetőtől, majd a mai fiatalokról kezdek társalogni, lehordani őket.

Nem értem, hogy miért kellene nekem olyanoknak köszönnöm, akiket nem ismerek? Abba nem gondolnak bele, hogy nekik van elmaradott gondolkodásuk? Pl. egy városban érdekesen nézne ki, ha az egyszerre szembejövő 5-6 embernek köszönnék, akkor kb. abból állna az utam, hogy ismétlem a jó napotot.

Már arra is gondoltam, hogy ezt elmagyarázom nekik, de nem akarok velük leállni vitatkozni, attól félek úgyem értenék.

Még nyár közepén volt egy eléggé rossz napom, jöttem haza és egy rendszeresen "helo"-val köszöngető öreg, aki utána megjegyezte mindig, hogy nem ártana visszaköszönni ismét bejátszotta ezt, viszont visszafordultam és felvilágosítottam, hogy örülnék, ha bemutatkozna, majd utána talán köszönök másrészről pedig nem ajánlottam fel, hogy tegezzen. Azóta ha meglát elfordul. Szerintetek a többit is fel kéne világosítanom? Vagy velem van a baj és köszönnöm kéne?

22/N


2015. szept. 21. 15:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem a szomszédok sem köszönnek :D
2015. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek visszaköszönök, aki rám köszön. Akkor is ha nem ismerem, nem emlékszem rá. Nagyon nagy udvariatlanság, hogyha nem viszonozod valaki köszönését.

Veled van a baj.

2015. szept. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Pf. Most ez komoly...?

1. Ha köszön valaki, akkor illik visszaköszönni. Akkor is ha nem mutatkozik be. Szóval én visszaköszönnék.

2. Kis falu. Mennyire kicsit? Én apám révén sokat jártam ki faluba, ami tényleg kicsi falu volt. Ha mentem bolta, ott is állt előtte 1-2 ember, meg a a posta előtt, meg mittomén. Én simán köszöntem, h jónapot. Ennyi. Nekem ezzel semmi bajom nem volt. Nem ismertem őket, de ha már ott tobzódnak ahova be akarok menni, akkor köszönök neki.

Ebben nekem semmi fura nincs.

Fel kéne világosítanod őket? Na ne.... Adott egy pár százas falu, ahol mindenki köszön mindenkinek (szinte), ott ez a szokás.

Nem fogsz belehalni ha köszönsz olyannak, akit nem ismersz.

2015. szept. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Falun köszönnék, mert ott úgy szokás. Viszont én megyeszékhelyen lakok, itt nem lehet köszönni minden egyes szembejövőnek, mert akkor reggeltől estig mást sem csinálnál, csak köszönnél a tömegnek. :D
2015. szept. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Falu úgy illik, hogy köszönnek egymásnak az emberek, én még Pesten is visszaköszönök olyannak, aki nekem köszön, akkor is ha nem ismerem, nem alázhatok meg egy embert azzal, hogy köszön és én nem reagálok rá.
2015. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

városban köszönj csak több száz embernek...hogy képzeled??


Falun, annak a párnak, akit látsz egy nap, azok közül akivel egy községben élsz, már nyugodtan lehet.

2015. szept. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Falvakban még szokás, hogy mindenki köszön mindenkinek (amikor ilyen helyen vagyok, én is köszönök mindenkinek). Pesten is kertes házas utcánkban köszönünk a pár házzal arrébb lakóknak is. Régebben társasházban is köszöntünk azoknak, akikkel egy lépcsőházban lakunk.


A Hellóval köszönő öregen nem kéne kiakadnod. Etikettben lazul a világ, nekem is első formális köszöntésre jellemzően így köszönnek vissza rögtön idősebb kolláganők, ezzel jelzik, hogy a jövőben nem várják el a magázódást, fiatalabb kolléganőknek meg én is mondom (se nem tegezés, se nem magázás közt télutón van), és rájuk bízom, hogy tegezve vagy magázva köszönnek vissza.

2015. szept. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az etikettben az van hogy a férfi és nő között a nő dönti el tegeződhetnek e vagy sem még ha a férfi idősebb is ezért engem ne helozzon le ismeretlenül.

Egyébként egy 2000 fős településről van szó, nyilván az utcában élőket ismerem nékik köszönöm is. Én utálok itt falun lakni hiába mondják hogy nyugodtabb mint egy város szerintem ez nem igaz. A városban ha kimész az utcára más emberek nem foglalkoznak veled ez a természetes viszont ha a faluban elindulsz bárhová az utcán másik azt nézik mit csinálsz.

Engem egyébként ez idegesített fel a múltkor hogy visszaköszöntem nékik és még nékik állt feljebb hogy elvárnák higy előre köszönjek...

2015. szept. 21. 17:32
 9/15 anonim ***** válasza:
Fiatal köszön az idősebbnek...falun a bácsikának. Ezért háborodtak fel
2015. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Egyébként valamilyen szinten ez egyáltalán nem elmaradott gondolkodás. Németországban, főleg a bajor részen, szokás az idegeneknek köszönni az utcán. Mikor most nyáron kint voltam München mellett egy kisvárosban, minden második szembejövő köszönt nekem az utcán, egy jó hangos "servus"-szal, és nem csak öregek, hanem 10 évestől a 80 évesig mindenki. Nekem nagyon tetszett ez a közvetlenség, azóta itthon szokásszerűen gyakran köszönök itt ahol lakok olyannak akit nem ismerek. Azért, mert jól esik, és azért, mert általában a másiknak is jól esik...
2015. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!