Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Kiköltözés: London vs Nyugat-EU?

Kiköltözés: London vs Nyugat-EU?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmék gondolkodnak a külföldre költözésen, több lehetőség is szóba jött mivel németül és angolul is beszélnek.

Most nézegettük a költségeket és van valami ami mellbe vágott: Londonban a 3-as zónában egy szoba ahol közös minden más helyiség, összesen 5-en osztoznak 3 szobán kerül átszámítva havi 880eu-ba!

Bécsben egy új építésű társasházban, 15 percre a belvárostól egy 40nm-es komplett lakás meg kerül 510eu-ba!

Összehasonlítottuk a 2 város tömegközlekedési árait is:

Londonban a 3 zónás bérlet kerül átszámítva kb havi 185(!)eu-ba. (heti 34font).

Ugyanez Bécsben havi 30 eu ha éves bérlete van!

Mégis mi a francért megy minden második magyar Londonba ha Európa más részein ennyivel olcsóbb az élet?

Mégis azt veszem észre a környezetemben



2015. okt. 6. 20:49
 1/10 A kérdező kommentje:
A Bécsi lakáshoz plusz tartozik egy 15nm-es tároló is.
2015. okt. 6. 20:51
 2/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam Ausztriában, de magával ragadott. (pedig csak egy kis faluban). Londonnak is megvan a maga szépsége, elsőre lehet én is azt mondtam volna, hogy London. De ha ezeket az árakat nem is veszem figyelembe, akkor is Ausztria mellett döntenék. No meg Ausztria időjárása, az is nagyon megfelelne nekem.

Londonban még sose voltam. Szeretném megnézni, és nagyon tetszik az is, de életvitelszerűen nem annyira, mint Ausztria.

2015. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

London vs Nyugat-EU?

Hmm, mi az, London talán Kelet-Európában van?

2015. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont London, a legdragabb angol varos. Igen, az ingatlanarak a csillagos egekben vannak, a minoseg meg a beka feneke alatt. Nemreg olvastam, hogy egy diaklany egy agynyi "szobat" (amiben tenyleg csak egy agy fert el es kesz, raadasul a "szoba" a lepcso alatt volt kialakitva) £500-ert nezett. A cikk is ugy irta, hogy Harry Potter kuckoja kiado.... Jol tudjak a londoniak, hogy a bevandorlok elsosorban abba a varosba mennek szerencset probalni, ugyhogy aki oda megy, az szamoljon, hogy a videki arak akar 3-szorosat is meg fogja fizetni.

En ugyan Angliaban elek, de tervezem, hogy inkabb a kntinensre kene menni. Szerintem Anglia mar nem olyan, mint par eve, nagyon felhigult, igazi multikulti. Szoval, szerintem valami francia/nemet/osztrak varos jobb lehet.

2015. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, es, hogy "mi a francért megy minden második magyar Londonba", szerintem mert angolul jobban tudnak.
2015. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

3#, arra gondoltam (gyengébbek kedvéért) hogy

London vs "Nyugat-EU többi része". Tehát Londonon kívül eső.

2015. okt. 6. 21:57
 7/10 A kérdező kommentje:

5#, na de aki meg tudott tanulni egy idegen nyelvet már annak nehogy lehetetlen legyen megtanulni egy olyan szinten németül hogy el tudjon indulni? Ez nem kifogás, szerintem aki nem akar horror árak és körülmények között élni az meg tud tanulni egy másik nyelvet is.

Hozzáteszem az angol máshol is előnyére lesz.

2015. okt. 6. 21:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Londonban elek. Angolul beszelek. A nemetet nem akarom megtanulni.


Kinek mi. Szeretem Londont, meg ha draga is. Nem itt fogok megoregedni, de nekem ez most igy jo.

2015. okt. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

London túl mainstream :D

Én nem mennék Angliába ha választhatnék, engem valamiért inkább taszít. Akkor már inkább ausztria. Szívesen élnék egy északi országban, vagy észak olaszországban...na az elvarázsolt.

2015. okt. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

"5#, na de aki meg tudott tanulni egy idegen nyelvet már annak nehogy lehetetlen legyen megtanulni egy olyan szinten németül hogy el tudjon indulni? Ez nem kifogás, szerintem aki nem akar horror árak és körülmények között élni az meg tud tanulni egy másik nyelvet is."


5-os vagyok

En majdnem perfektul beszelem mar az angolt de ehhez sokat kellett olvasnom es tanulnom hozza. Nemetet is beszelek es franciat is de ha mar itt lett egy kis egzisztenciam, hatalmas visszalepes lenne Nemetorszagban az aljan kezdeni mindent csak azert mert a nemetem meg nem egesz jo, valamint alapos tervek kellenenek, hogy ha tenyleg mennek. Nem eleg csak a nemet nyelvet megtanulni, ugy gondolom. Azert nem egy-ket honap mire annyira megismerem a kulturat, mint az angolt, peldaul (gyerekkorom ota tanulom a nyelvet). Mondjuk, ez csak en vagyok.


Amugy, a font meg mindig tobbet er, mint az euro.


Es megvalami, nem Londonban elek, errefele £400-bol kijon egy egyszobas (ami szobat es nappalit jelent a konyha es furdo mellett) lakas. Nem London az alap, videkre sokkal erdemesebb menni (mar csak akkor is ha angolul akar valaki tanulni es britekkel talalkozni, nem egy akisztanitol tanulni a kiejtest es sorolhatnam). Cambridge, Manchester, Liverpool, es eszakra jobbak a lehetosegek.

2015. okt. 7. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!