Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban élők! Másnál is...

Társasházban élők! Másnál is van ilyen probléma a szomszéddal, vagy ez nem normális eset?

Figyelt kérdés

Az alsó szomszédom éjszaka dolgozik, így a szabadnapjain is éjszaka éli az életét otthon. A TV ezért rendszeresen áthallatszik, de nem durván, csak duruzsolás szinten. Hallani, hogy féri, vagy nő beszél, ha pedig zene jön a TV-ben, az jobban kihallatszik. De csak akkor zavaró, ha már csönd van és már aludna az ember. De ez ilyen éjjel 12-től reggel 5-ig akár.


Ilyen probléma más társasházi lakásoknál is van? Vagy csak én fújom fel nagyon? Vagy ezért már lehet szólni a közösképviselőnek? Mert ha megy a TV duruzsolása, felébredek rá, és nagyon nehezen, vagy egyáltalán nem tudok elaludni tőle.



2015. nov. 20. 09:56
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként hozzátenném, az albérlőnek pont annyi joga van ott élni, mint neked.

Ne haragudj, de a leírásodból vagy a tipikus kötekedő vénasszonynak, vagy te tűnsz parasztnak. Nárcisztikus parasztnak.

2015. nov. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Azért legalább 2 engem fikázó kommentelő bevallotta, hogy ő is éjszakázik. Ez megmagyarázz a hozzáállásukat, nincs is több kérdésem.

Jah és nem vagyok se paraszt, se házsártos vénasszony, én egy olyan normális ember vagyok, aki szerint mindenki azt csinál, amit akar, egészen addig, amíg a másikat ezzel nem zavarja. Gondolom ez alap mindenkinél, ugye? Társasházban tehát sokkal jobban kéne figyelni a csendre, mint kertesházban. Legalább este 10 után legyen nyugalom.

Egyébként a közösképviselő elmondása szerint már másoktól is érkezett rá panasz, szóval nem csak engem zavar.

2015. nov. 20. 12:54
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Az Én szomszédom egy idős néni aki egész éjjel tvzik vagy rádiózik, úgyhogy ezt füldugóval kellett megoldanom.

Jobban zavar az alsó szomszéd aki fél óránként cigizik az erkélyen. Ilyenkor nem annyira zavaró, de ha jön a jóidő... :-( mindenhol van valami hidd el. Te soha nem zavarod semmivel őket? Csak nehogy visszanyaljon a fagyi.

2015. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

3-as vagyok

nem az éjszakásnak kell alkalmazkodni hozzád, hanem mindenkinek mindenkihez... szerinted hány ember dolgozik három-négy műszakban? sajnos nagyon sokan és nemcsak gyári operátorok, hanem ápolók, taxisok, buszvezetők, orvosok, stb.

ha nem bírsz alkalmazkodni, hogy ahány ember, annyiféleképpen dolgozik, más-más a biológiai órája van mindenkinek, akkor költözz vidékre és nem mindenki saját maga választja az éjszakázást, hanem a munkája része, vagy kényszer, stb.

2015. nov. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, van itt egy hozzászólásod, amiből nekem az jön át, hogy egy kiállhatatlan bunkó vagy. Az éjszakázást nem "választják", az a munkával jár, és nem kell alkalmazkodnia a nappalosokhoz!

Ne feledd, ő is dünnyöghetne miattad, mert nappal hallghatod a botrányos mulatós zenéidet.

2015. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
Szia! :D én is így voltam ezzel, és nálunk a falak is eléggé rosszak, olyan szinten ha a szomszéd engedte le a vizet a mosógatóban, annak buborékolása ide hallatszott. Centrifuga, meg a porszívózásról ne is beszéljünk... de egy idő után már természetessé válik. Már nem zavar ha valaki éjszaka kezet mos, vagy elindít egy mosást. senkit se, rosszabb ha haragba vagy vele, annál jobban fogja csinálni
2015. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván nem jókedvéből éjszakázik, hanem mert nem talált normális munkát, vagy jól jön neki az éjsz. pótlék - ha kap.

És NEM neki kell alkalmazkodnia, hanem MINDENKINEK, többek között neked is.

Amúgy meg létezik füldugó, vagy kapcsolj halk fehér zajt, az nem zavaró.


És hidd el, a kb. minden éjszakát végigugató-vonyító 2-3 kaukázusi dög sokkal rosszabb - 2 évig éltem úgy, mit mondjak, alvás nem nagyon volt.

2015. nov. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Egy biztos: Az emberek többsége éjszaka alszik, nappal ébren van. Egy kis töredékük van, akik nappal alszanak, éjszaka vannak ébren. Szép is lenne, ha valaki éjszaka kezdene el lakást felújítani, mert ő nappal alszik és "mindenkinek alkalmazkodnia kell".

Valaki írta, hogy nappal mulatós zenét hallgatok. Ezt nem tudom honnan vette, mivel semmilyen zenét nem hallgatok, csak fülessel, mert nem szeretnék konfliktust a szomszédokkal. Van, akiket ez nem érdekel.

2015. nov. 22. 19:17
 19/24 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg létezik füldugó, vagy kapcsolj halk fehér zajt, az nem zavaró."

Bocsi! "Rossz" a tanács, ne fehér zajt hallgasson, hanem BARNÁT!

2015. nov. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
2015. nov. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!