Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A budapesi bunkóság valós...

A budapesi bunkóság valós vagy félreértésen alapul amít a vidékiek érzékenysége kombinál túl?

Figyelt kérdés
Én vidékiek beszámolója szerint útóbbira szavaznék. nem értik hogy Bp-en nem ismer mindenki mindenkit. otthon megszokták hogy végigmennek az utcán és fél percenként köszönnek nekik. Pesten a körúton akkor sem köszönnek az emberre ha tősgyökeres pesti a tag mert egyszerűen a járókelők zöme nem ismeri. felróják hogy unott képpel szolgálják ki a közértben. Nos ameddig nem sokéves törzsvásárló a z ember addig naná nem kezdenek el érdeklődni(mi van az asszonnyal, vagy hogy megy a munka/ tanulás) mert sokan zaklatásnak vennék. Vidékiek megszokták hogy haverként kezelik őket mittudomén a község egyetlen élelmiszerboltjában.

2016. jan. 8. 19:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
...van ugye még ez a segítőkészség dolog is.Vidéken ha látnak téged részegen fetrengeni megfognak és hazaviszek, hisz nemcsak hogy tudják ki vagy de azt is hol laksz. Pesten egy fetrengő ismeretlenhez (nagy számok törvénye alapján ismeretlen) le sem érdemes hajolni mert ki tudja nem e kapsz valamit el valamit, vagy kap elő valami bicskát a fura-fazon (jobb tárcsázni a segélyhívót). Útbaigazítást is felróják, hogy a reggeli munkába rohanáskor nem segtít egy vidékinek senki ....Ajánlom hogy valaki álljon meg rendszeresen arra hogy"bocsánat kérdezhetek valamit" 20 ból 19 alkalommal lejmolni akar a segítségkérő aki többnyire nem pesti csak azt mondták neki itt több a pénzes ember. A félreértés(szerintem) eloszlatásával elejét tudom venni az ellenkampánynak amit a vidékiek terjesztenek?
2016. jan. 8. 19:05
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
De te miért gondolod hogy egy vidéki azt képzeli hogy Bp-en ismer mindenki mindenkit? Hülye is tudja hogy nem így van, ez csak kis falukban van így, még egy kisvárosban sem ismerik egymást az emberek. Nem is igazán értem a kérdés lényegét.
2016. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Azért a vidékiek sem h&lyék, pedig a kérdés ezt sugallja.

Egy vidéki is felfogja, hogy teljesen más egy város, pláne a főváros életritmusa, szokásai, kapcsolatrendszere mint egy falué.

Budapesten egy egy nagyobb társasházban sokszor többen laknak mint egy faluban.

2016. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
hát szerintem olvassatok itt ilyen kérdéseket. jómagam sok budapestes kérdésre kerestem rá, főleg hogy a különböző kerületiek elmondásait olvashassam hol mi a klassz, de az összes kérdés arra lett kihegyezve hogy Budapestnél minden város jobb mert Budapesten az emberek ilyen taplók olyan taplók(persze konkrét igazoló történet nélkül)a fenti példákat személyes beszélgetéssekből raktam össze. nem tudom mire vélni ezt a gyűlöletet
2016. jan. 8. 19:36
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken sem ismer mindenki mindenkit. Az én falumban (2000 fős) nem is szokás köszöngetni az utcán vagy a tóparton, s ahol gyeremkkoromban éltem (nagy falu, amit aztán várossá minősítettek, illetve kisváros), ott sem.

Az eladóktól ugyan nem várok nagy kedvességet, miért is várnék? Vidéken se haverkodnak velem... A zöldségesek aranyosabbak, de ott ugyan mindegy, hogy kis falu vagy megyeszékhely, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Eddig Budapesten voltak velem a legcsevegősebbek az eladók (azért a szomszéd falu is pedzegeti azt a szintet most), persze kicsi boltban vagy zöldségesnél, nyilván hipermarketben nem érnek rá...


S miért gondolná egy tényleg mindenkit-ismer-mindenki helyről való vidéki, hogy Budapesten is így megy ez? Nyilván nem.

2016. jan. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

azert mert taplok, ennyi.


En egy kulfoldi nagyvarosban elek, es a boltos nem unott arcal szolgal ki, hanem kedvesen, mosolyogva, udvariasan. es nem azert mert ismer, hanem mert nem akar taplo lenni.

2016. jan. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

#6.

"es a boltos nem unott arcal szolgal ki, hanem kedvesen, mosolyogva, udvariasan. es nem azert mert ismer, hanem mert nem akar taplo lenni."

Persze, mert nyugaton mindenhol kolbászból van a kerítés!

Születésem óta Budapesten élek - találkoztam ilyen és olyan eladóval/ emberrel is. És ugyanez van mindenhol.

2016. jan. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A budapesi bunkóság valós, amít a vidékiek érzékenysége kombinál túl.
2016. jan. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
de ez a bunkóság miben nyilvánul meg? a szende vidéki elé áll egy pesti az út közepén és beszólógat neki?... a Bunkók mert csak! "érvből" kb arra tudok mindössze következtetni hogy a sok utálkozó vidékinek a csaja felment tanulni/dolgozni a fővárosba és ott a pesti srácok megtömték...tehát minden budapesti innentől kezdve antikrisztus
2016. jan. 8. 20:00
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem amiatt gondolják a vidékiek a pestieket bunkónak, mint például, ahogy te is írsz. Süt róla a felsőbbrendűségi érzés, a kivagyiság, az "énmindenkinéljobbésmenőbbvagyokmertbudapestenélek". Mindamellett butaság és szűklátókörűség sejlik át a szavaid között. Hiszen te pont olyan sztereotípiák rabja vagy, mint az általad, a kérdésben említett vidékiek. Megfordítva a kérdést: Miért gondolja minden pesti azt, hogy a vidékiek bunkónak tartják őket?
2016. jan. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!