Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ön szerint riasztó-e az, hogy...

MIKLÓS18 kérdése:

Ön szerint riasztó-e az, hogy ma hazánkban az új generáció fele már a tanulóévek utáni Nyugat-európába való kiköltözését tervezi?

Figyelt kérdés

2016. jan. 9. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit, de csak azért mert én - személy szerint - sosem költöznék el, túlságosan szeretem az otthonom. Viszont egy két évre, vagy szép apránként elmennék különböző országokba, hogy dolgozzak, gyalog bejárjam őket, kalandokat keressek. Viszont sokszor csak a bajt találom meg, meh... na a lényeg az, hogy nem szeretném látni, hogy elnéptelenedik a szép országunk... semmi nem marad ami Magyar... de hát ha külföldön nem tagadják le a származásukat és tartják a hagyományokat egy kicsit, tesznek azért, hogy ne tűnjön el a gyökerük, akkor már én boldog vagyok. Olyan szép és gazdag a történelmünk és olyan gyönyörű természeti kincseink vannak, hogy kár lenne tönkre tenni és veszni hagyni. :)
2016. jan. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ÉN 19 vagyok,DE semmilyen "luxusért" nem hagynám el életvitelszerűen hazánkat!de saját magam által végzett közvélemény-kutatásomban a 15-18 közti társaim nagy része ezeken gondolkodik:London,Usa,Berlin!több,mint baj,szerintem...önnek 1.kommentelő hatványozottan igaza van...hozzéáteszem,h Kelet-Magyarországon élek és az ország határviédkén,de akkor is első a haza......szerintem
2016. jan. 10. 00:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Engem nem riaszt. Önálló nemzetnek tartom magam Magyarországon belül: mobil ország, bárhová megy, viszi magával talpalatnyi földjét; amikor külföldön vagyok, Magyarország negyed négyzetméterrel nagyobb területű. Akit nem érdekel a kultúra, azt valószínűleg itthon sem fogja és külföldön sem, úgy vagyok vele, hadd élje az életét, ahogyan neki tetszik. Az is lehet, hogy egy távoli kultúra vonzza, valamiért úgy érzi ott tud kiteljesedni. Engem itt tart a magyar nyelv szépsége és mélysége, meg néhány ismerős, számomra kedves táj. De semmi más.

Isaac Asimov azt mondta: "Az a szóbeszéd járja mostanság Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a Földön: az emberek és a magyarok." Ezt én dicséretnek veszem, úgy látszik, külföldön is magyar tud lenni a magyar.

2016. jan. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Semmi probléma, jól is teszik. Talán itthon kellene nyomorogniuk a diplomás embereknek havi 340 euróért cserébe?


Természeti kincsekkel, meg a történelemmel nem lehet megetetni és ruháztatni a gyereket.

2016. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Interneten tegeződni szoktunk. Amúgy riasztó de engem marhára nem érdekel. 28 leszek lassan és a terveim szerint idén év végén már nem itthon fogok dolgozni. Amit a 4-es válaszoló mondott pedig csak a probléma egy része (igaz, én 500 eurót keresek mérnökként az osztrák 1600-2000-rel szemben).


Azzal, hogy sok jó szakember külföldre megy, egyre élhetetlenebbé válik az ország. Ezért nincsenek már nagyon jó orvosok, jó tanárok, jó szakmunkások (kőművesek, ácsok, gépészek)... Gyakorlatilag ez egy komplex folyamat, minden mindennel összefügg és együttesen élhetetlenebbé válik az ország napról napra. Én meg miért szopassam magam ezzel? Főleg ha beszélek angolul és németül is a piacképes szakmám mellett?

2016. jan. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem letegezhetsz!
2016. jan. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, ez természetes.

Ki akar egy olyan országban élni ahol a kormányzat tekintélyelvű-antidemokratikus-illiberális nacionalista irányvonalban képzeli a jövőt, gyengíteni akarja az európai összefogást, összekacsint az oroszokkal, kazahokkal és ráadásul a parlamentben már ott ülnek a fasiszták is.

2016. jan. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem ez a riasztó. Hanem az, hogy már MOST minden szakmunkás,aki képes megtanulni egy idegen nyelvet alap szinten,-tehát nem a funkcionális analfabétákra gondolok,- nyugaton dolgozik, és bizony ki is megy vele a család is. Helyettük marad a már említett csoport, akiknek nincs köszönet a munkájukban, illetve a nyugdíj előtt álló öregek, egyre kevesebben.

Azok az értelmiségi fiatalok, akiknek nincs keresett szakmájuk, még néhány évig áltathatják magukat azzal, hogy a nettó 300eurós éhbér-állásokból egyszer csak előre jutnak, de majd rájönnek, h. ha a szülők nem támogatják, sohasem tud megvenni egy koszvadt lyukat sem, nem hogy egy lakást.

Valójában az az alacsony intelligenciájú humán "tőke" riasztó,ami betölti az elvándoroltak helyét.

2016. jan. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nyilvánvaló, hogy elsősorban a magasan képzett, nyelveket beszélő, többdiplomás szakértők hagyják el a magyar munkaerőpiacot, második lépésben a nyelveket már kevésbé beszélő diplomás szakemberek és ma már ott tartunk, hogy az angolul minimális alapkommunikációra képes szakmunkások is fejvesztve menekülnek.


Nagy szerencse, hogy legalább van hova menekülniük, mert Európában kapva-kapnak a jól képzett munkaerőn. Persze Magyarország is vonz külföldi munkaerőt, hiszen a kórházak ma már talán nem is működnének az arab, indiai röntgenorvosok, és egyéb beosztott csicskásorvosok nélkül. A magyar orvos vagy főorvos lesz és képes itthon megélni, vagy külföldre megy és beosztott csicskásorvosként jobban él mint az itthoni vezető főorvosok.

2016. jan. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!