Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Felső szomszédomnak miattam...

Felső szomszédomnak miattam kell a beépített erkélyét lebontani?

Figyelt kérdés
Mennyire lehet igaz, hogy beépített erkélynél beszáll a füst és ott megreked? Állítólag a mi fél óránkénti cigizésünk miatt nem tudja kiszellőztetni a lakást rendesen. Megkért, hogy a másik oldalon dohányozzunk, de azért vásároltam erkélyest, hogy oda kiüljünk stb... Ablaknál pedig hozzánk is beszáll és nem akarom a gyerekek miatt, hogy füstös, büdös legyen a lakás. Akiknek hasonló tapasztalatai vannak, legyenek szívesek leírni.

2016. febr. 16. 08:09
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
12%
Hát mondjuk nincs teljesen igazad,ő nem hívhatja rád a rendőrt,mert kint cigizel,de te igen,mert csendháborítást követ el. Ezt kérte,hogy menj a másik oldalra,de neked nem ott van az erkélyed,magyarul azt kérte,cigizz bent. Az ő lakásával,jelenleg a beépített teraszával van a probléma,nem azzal,hogy te az erkélyen cigizel. Ez az ő gondja,neki kell megoldani.
2016. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 A kérdező kommentje:

ez azért nem így működik sajnos, meegtudja keseríteni az életünk úgy, hogy az még ne számítson csendháborításnak.

köszi a válaszokat, mindenképp beszélek vele, mert aggódom.

2016. febr. 16. 10:43
 23/56 anonim ***** válasza:
92%
22. Ez igaz. Jó kis otthoni aerobik :D senki nem fogja érte megbüntetni.
2016. febr. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
82%
Azért a 21-esnek is van bőr a képén.
2016. febr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
96%
Leírod hogy "nem akarom hogy a lakásomba beszálljon a füst a gyerek miatt, meg büdös". Akkor ilyen szempontból megértheted hogy a szomszéd sem akarja ugyanezt a te hibádból.
2016. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 hell-ikon ***** válasza:
89%

Válts e-cigire...:) Nincs büdös kátrányos, vegyszeres füst, csak ízesített gőz, azt szívhatod kint is, bent is, íztől függően még előfordulhat az is, hogy "illatosít"... :) Csak ne az itt-ott kapható ~1000Ft-os cigi imitátorral próbálkozz, mert az semmit nem ér, de a google sok hasznos találatot ad, ha rákeresel.


Analógról átváltani erre kicsit nehézkes, de ha sikerül akkor a pénztárcád is megkíméled, azontúl, hogy a szomszédodnak sem kell a beépítést lebontatnia a cigifüst miatt.

2016. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
94%
21# nem tudom voltál e már ilyen helyzetben, hogy a csendháborítással és rendőrséggel jössz. Szerinted mit tesz a rendőrbácsi az éjjel "véletlenül" tárgyakat leejtő szomszéddal? Vagy azzal hogy a széket nem emeli meg hanem végig húzkodja a lakáson? Sorolhatnám még. Elárulom: semmit. Végén még téged küldenek el a ....-ba és jelenthet fel a szomszéd zaklatásért. Amióta mi is odafigyelünk rá, azóta megszűntek ezek a "véletlen" dolgok.
2016. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
95%

Az van, hogy akinek rossz szokása van, annak kell a többiekhez alkalmazkodni...

Kérdező járj le a ház elé. Én eddig két társasházban laktam, de soha ebből probléma nem volt, mert mindenki szépen lejárt a ház elé. Nem kell puccba vágni magad, meg semmi, belelépsz a cipődbe, télen fölkapsz egy kabátot és kész. Nekem a szembe szomszédom mindig a csíkos fürdőköpenyében üldögél lent, soha senki nem szólta meg érte.

2016. febr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
10%
Ok,neki van rossz szokása,de azért választott erkélyes lakást,hogy ne kelljen lejárnia, valószínűleg ezért többet is fizetett,mintha mondjuk egy nem erkélyes lakás vett volna. Próbáljatok meg kihajolni az erkélyről,hogy ne egy az egyben felfelé szálljon a füst,egyébként mire az ő ablakáig elér (kb 4méterrel van magasabban),én nem hinném,hogy olyan tömény lenne, hogy attól bebüdösödne.
2016. febr. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 A kérdező kommentje:

Felmentem hozzá, és sajnos igaz amitől tartottam. Ráadásul mondta nézzem meg milyen mikor cigizünk alatta. Pillanatok alatt érezhető volt a bűz és jött be a füst. Kellemetlenül éreztem magam, a munkát viszont már nem mondja le.

Reggel mikor találkoztam szomszédokkal nagyon elhallgattak mikor megláttak, gondolom erről volt szó. Ha ezt előbb megmutatta volna akkor lementem volna ház elé.

2016. febr. 16. 17:20
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!