Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Segítség! Megőrjít a szomszédo...

Segítség! Megőrjít a szomszédom! Hogyan tudnám lerázni szerintetek?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja férjemmel új lakásba költözünk. Az ezt követő napokon felbukkant egy szomszéd, aki azóta nem száll le rólam. Egész nap otthon van egyedül és szerintem nagyon unatkozik. Kb. óránként kávézni akar, állandóan írogat, hív, ha nem reagálok akkor megjelenik az ajtóban és csenget. Külömböző trükköket alkalmaz arra, hogy társasága legyen. Újabban kéreget is, persze elfelejti visszaadni. A neten is nyomon követ, minden lépésemről tudni akar. Nincs tőle egy nyugodt percem, lassan már bújkálnom kell. Ez így megy minden nap, egészen addig amíg a férje haza nem ér. Nem akarok minden reggel az ő üzeneteire ébredni... és nem szeretném megsérteni, de nekem ez már sok. Hogyan tudnám kezelni ezt a dolgot szerintetek? Szivesen olvasnék néhány tanácsot! Köszönöm... :)

2016. márc. 10. 12:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Feljelentés.
2016. márc. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sértés nélkül nem tudod leállítani. Vagy őszinte leszel vele, vagy tűrsz tovább.
2016. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te is otthon vagy egész nap?

Én szépen szólnék neki, hogy ne haragudjon de nem érek rá.

2016. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy te nem érsz rá egész nap, mert dolgod van.

Ezek után ne vedd fel a telefont, ne nyiss ajtót, ne válaszolj üzenetekre.

2016. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos itthon, jelenleg munkát keresek. De volt már olyan, hogy elmentem itthonról, de ahogy beteszem az ajtón a lábam rá 5 percre már ír, hogy nemsokára jön át kávézni... o.O Ilyenekre nem 1rok vissza, egyszerűen nem reagálok, de nem veszi az adást. Attól félek hogy nem lehet ezt már szépen lerendezi, csak úgy ha dúrva leszek. :(
2016. márc. 10. 12:45
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy meg fog sértődni, de inkább ez, minthogy bújkálnod kelljen a saját lakásodban :/
2016. márc. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg az lesz a legjobb ha megmondom neki óvatosan. Köszönöm a válaszotokat!
2016. márc. 10. 12:50
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Tudja a szàmod es face adatlapid vagy hogy ìr, hív?

Egy szomszednak egyiket sem kéne megadni, mindig is jobb tartani a tisztes tàvolsàgot mert ez lesz belőle hogy a nyakadra jarnak meg kéregetenek. Ha többiekkel is ilyen közvetlen vagy, nem sok kell akkor ahhoz sem, hogy pletyka tàrgya leszel.

Én szamot cserélnék, facen beallitanàm korlàtozottra v tiltanàm.

Ha mibdif szépen elutasìtod, kinyitod az ajtot es közlöd sok a dolgod es hagyjon,és ezt kb minden alkalommal elmondod akkor le fog àllni.

Hozzàm is jàrkàltak màr kezdtem magam szolgaltatohàznak érezni hol seprű kelkett hirtelen a folyosora hol harapofogo, hol nem volt otthon a szomszed es nalam hagytàk a dolgait ha hazajön adjam àt, azota mibdenkinek mibdenre nem et mondok. Volt meglepodes de azota nem zargat senki.

Ha mégis, ki se megyek az ajtohoz se már. A postasunk ketszer csönget

2016. márc. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, Facen zargat, de mostmár kikapcsoltam a messengert. A többi szomszéddal nincs bajom, mert ebbe a panelbe csak ketten vagyunk magyarok. Ezért vagyok én az áldozat. De szerintem ez már beteges amit művel. Már számtalanszor visszautasítottam... tegnap pl vagy 10x keresett, én egyáltalán nem reagáltam vissza. Erre ma reggel már megint kezdi... o.O Most őszintén, egy ép lelkű ember nem venné észre ezek után magát? :)
2016. márc. 10. 13:01
 10/15 anonim ***** válasza:
ketten magyarok? merre? ha találsz munkát értelemszerűen megváltozik a helyzet. Remélem, mielőbb találsz egy jó állást!
2016. márc. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!