Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Falunk nem érzitek azt, hogy...

Falunk nem érzitek azt, hogy elmegy mellettetek az élet, lemaradtok mindenről és szinte halálra unjátok magatokat?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 23. 17:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
De, sokszor érzek így, de városban élek és ez nem a faluhoz köthető.
2016. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
52%

7-es, olyan falu, amiről te írsz, csak a mesében van.


Legalább százezres népességű városban érdemes letelepedni annak, akinek fontos, hogy gyerekei tanulhassanak, később dolgozhassanak. Nem véletlen, hogy az egész világon egyre többen élnek a nagyvárosokban.


Magyarországon a falvak és a kisvárosok többsége olyan, amilyennek a kérdező és a 10-es válaszoló látja. Arról meg sokat lehetne beszélni, hogy építészetileg milyenné alakultak a falvak, én nem sok szépet látok a mi országunkban.


Persze kivétel az olyan falu, ami nagyváros közelében van, és nagyon jó a közlekedés. De az már nem is falu, hanem inkább a városhoz kapcsolódó lakóterület.

2016. ápr. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
52%
Én is gyakran érzem ezt, nem azért, mert nem tudom értékelni a vidéki életet, a nyugalmat meg mindent, hanem mert alapvetően városi életre vágyom. Szeretem, ha nyüzsögnek körülöttem az emberek, szeretek nyáron beülni egy kávézóba, ismerkedni, kirakatokat nézegetni, mozizni meg ilyenek. A szüleimmel élek falun, de egyáltalán nem érdekel sem a kertészkedés, sem az állattartás, a legtöbb hobbim benti, és sokkal jobban örülnék egy városi lakásnak, mint egy hatalmas kertes háznak, ahol csak a rengetek kerti munka meg egyéb nyűg van, ami mellett még dolgozom is, így gyakran nem tudom megtenni amit éppen szeretnék.
2016. ápr. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Tanulj vagy dolgozz. Az rengeteg idődet elviszi és még hasznosan is töltötted.

Irigyellek, ha annyi a szabadidőd, hogy nem tudsz vele mit kezdeni.

Egyébként, hogy jött ide a falu?

2016. ápr. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Mc Arnie válasza:
52%

20 évig éltem falun. Aztán fősuli, megyei jogú élhető város, aztán vissza falu. Maga a száműzetés! Pedig akkor még mindenhol volt posta, vonat, normális buszjáratok, takarék, 5 bolt.

Jelenleg még egy normális bált sem mernek tartani, mert a kedves Artisjus 25 ezres csekkekkel veszi el a szervezők kedvét. Élet nincs, kultúra nincs, begubózva élnek az emberek.

Sajnos sok faluban a megyében se kocsma, se bolt! Na hajrá, marad a friss levegő, meg a szőlőhegy. Ez lenne a minőségi élet?

Jelenleg egy 32 ezres kisvárosban élek. Ez sem egy nagy szám, mindenki mindenkit ismer, megy a pletyka stb. De mégis...ha moziba mégy, diszlóba, buliba, egyszerűen hazagyalogolsz, vagy éppen taxival hazagurulsz, mert az is van. Akad ilyen-oylan fesztivál is, felpezsdül az álmos isváros, hömpölyögnek az emberek, eljön néhány normális előadó koncertezni, tüzijáték stb. Amikor bulit szervezek, a vidéki barátaim hajnalban hívják a rokonságot, mert 22:30 és 04:30 (hétvégén 07:30) között nincsen busz.

Ausztria... na igen. Ott lehet vidéken is élni. Van például benzinkút, Billa méretű közepes, normális kínálatú, korrekt áron dolgozó ABC a legkisebb faluban is. A polgármesterek nem a kib...tt méteres árkok kikövezésén (mutyi, mutyi) törik a fejüket, amiben csak itt a környéken 3 ember fulladt bele, vagy esett bele biciklivel, hogy ott is maradt, hanem rendesen letérkövezve, aszfaltolzva minden. Van padka, aszfalt, fű, virág, és persze csatorna, de a föld alatt, arra senki nem kiváncsi, mi bugyog benne.

De nézzük a sport- és kikapcsolódási lehetőséget. Például tudok fallabdázni, szaunázni, termálba menni, van konditerem millió, szolárium. (Tudom, ott a kert, ott is le lehet barnulni, vágom, van kertem...)

Na kicsit bő lére eresztettem. Szüleim most is falun élnek, és elszomorodva látom, milyen heroikus küzdelmet vívnak az alapvető életkörülményeik (orvos, gyógyszertár, bevásárlás, tankolás) biztosításával. Járnak sűrűn a közeli városba, jobb híján.

Félek a naptól, amikor megöröklöm a házukat. Nem tudom, lesz-e rá fizetőképes kereslet. Sokat elmond a vidéki Magyarországról, hogy anyagárban (+0 Ft telek) vagy az alatt cserélnek gazdát a házak.

2016. ápr. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy a faluban tudj élni, vagy egy közeli város kell, vagy legalább egy ember, aki értelmes, és jól ki lehet jönni.

Nekem otthon egy barátom volt, egy nyolcvan pluszos néni, aki sajnos meghalt. A kortársaim fele azóta börtönben ül, a másik fele segélyből él, valamiért nem találtuk meg a közös hangot gyerekként se. A családomon kívül nem volt társaságom. Mikor elég idős lettem, hogy dolgozzak, akkor szembesültem azzal, hogy alig van hol, és hogy milyen élet vár rám, ha ott maradok, így eljöttem onnan.

2016. dec. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!