Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretsz vagy nem Budapesten...

Szeretsz vagy nem Budapesten élni? Indoklás?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 14:48
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

"térfigyelő kamerákat megszégyenítő idős nénik"


;-) :D

2016. máj. 4. 16:25
 12/46 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ilyen térfigyelő kamerát helyettesítő énik Bp.-n is vannak bőven... van a lépcsőházban egy külön bejáratú Magdi anyusunk (tényleg Magdi a neve egyébként)... apám megy le a nagybejárati ajtónál a lépcsőn, leesik. Erre csörög a telefonja, a nénivel... "XY-kám, jól vagy?"... kicsit sem lelkelődik a nyanya :D.
2016. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
29%

"bocs, de akinek a pálinkás cefre és a disznóvágás jelenti a kultúrát, annak szerintem a kutya sem vágyik a megbecsülésére..."


Már bocs, de találkoztam olyan diplomát végzett Budapesten született és a mai napig ott élő fogorvossal akinek fingja sem volt az életről, nem tudta mi az hogy dió, mi az hogy kombájn, semmiről semmit, csodálkozott mikor mondtad neki hogy a disznót a kertben vágják le a háznál, mert ő azt hitte hogy a gyárban készül. A tetejében meg elkezdett sírni mint egy kislány akinek elvették a játékát.

Egyébként el vagy tévedve, valamit nagyon félreolvastál a műveltség nem csak a cefrére és a disznóvágásra terjed ki a vidékieknél, ez általános műveltségi szint, akárcsak a metró nálatok, vagy a villamos. Tudjuk mivel mennek, tudjuk min futnak.


Az hogy egyeseket érzékenyen érint az igazság, hát nagyon sajnálom, már ha marad rá időm.

2016. máj. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
59%
# 13 Időpont ma 20:26 - Hülyék mindenhol vannak és szíved joga eldönteni, hol élsz szívesen, de amilyen bicskanyitogató stílussal előadtad magad, és a véleményedet, az taszító. Egy tájékozatlan emberből pedig nem kellene messzemenő általánosításokat levonni, hogy akkor minden budapesti ilyen. Nekem a szüleim nem Budapesten születtek, anyukám egy kis faluban nőtt fel Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, apám pedig egy most már városban a Hajdúságban, apámat a munka szólította Budapestre, a cég, ahol dolgozott, anyám pedig hozzá ment feleségül, és így került Budapestre. Én pedig már itt születtem, de másfelé is vannak rokonaim. Némelyek eléggé furcsán gondolkodnak a budapesti életről, tudod, valahogy hasonló lekezelő módon, mint te. Velük nem tartom a kapcsolatot.
2016. máj. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, ne haragudj, valahogy nem tudlak komolyan venni.
2016. máj. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
60%
Nehéz kérdés: a munkahelyemen igen, a lakásomban nem (igencsak zajos), a várost nem szeretem, mert sok a részeg, drogos, kötekedő egyén. Összesítve: nem, de nincs más lehetőség.
2016. máj. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2016. máj. 5. 10:58
 18/46 anonim válasza:
52%
Hát mi 4 eves koromba jottunk Budapestre.A 6. Keruletbe elunk ezert minden nagyon kozel van.Boltok szinhazak,mozik....stb.Nem nagyon voltam videken,de en jobban szeretem a nyusgest.
2016. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim válasza:
64%
Ja es meg hozzateszem.Bar mi szerencses helyen elunk azert a varos nagyobb reszebe nem annyira jo itt elni.Azert tenyleg vannak ilyen fura,reszeg...stb emberek.Remelem segitettems
2016. máj. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 Lolbert Krisztián válasza:
57%
Pesten éltem sokat, most Ócsán élek szüleimmel. Ócsa 22 km-re van, közel Pesthez. Naponta van dolgom Pesten és olcsón utazom, mert rehab. kártyám van... Így jó Pest, h. nem kell ott lakni... De minden, ami minőségi, az csak arról szól, h. ott költsd a kevés pénzecskédet, ott, és ne máshol. Plázák, üzletek, szolgáltatások... de ami nem ilyen, az általában méltatlanul hanyagolva van. A közterek, a közlekedés, a kulturális, nemzeti épületek, műemlékek. A köztisztaság, és a levegő, meg az elviselhetetlen hőség, a por...Szerintem ma már több a hátránya, mint az előnye. Egy vidéki városban, nagyvárosban érzem, h. jó városinak lenni, még nem fajult el annyira ebben az irányban... Csak a munkanélküliség, a közhangulat lenne jobb...És ez a mesterségesen generált adósságok, amik lehetetlen helyzetbe hozták a dolgozó, becsületes embereket... Ez ne lenne...
2016. máj. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!