Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Tényleg ekkora albérlet hiány...

Tényleg ekkora albérlet hiány van Budapesten?

Figyelt kérdés

Most olvastam egy hirdetést, ahol egy lakás legkisebb szobája kiadó (10m2) 40 000ért rezsivel, de a követelményeken elhűltem:

Legyen DIPLOMÁS dolgozó lány. Hétközben ne bulizzon, legyen jól alkalmazkodó. Párját nem hozhatja fel. A legjobb viszont, hogy ez a félszoba igazából egy átjáró két ajtóval, így néha bizony a többiek keresztül mennek rajta. Ja...és bútorozatlan. Ez már kb. az a szint lehet, hogy kiadják az étkezőt a panelban, vagy nem tudom és akkor még mutasd be a diplomád is, hogy ott lakhass. Tényleg ennyire nincsenek szabad lakások?


2016. márc. 24. 10:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

én meg azt olvastam, hogy úgy, hogy ketten lennénk egy szobában 80000 forint + rezsi... igaz a nyugati mellett...

de 110000 ért+ rezsi egész szoba is van... ;) elképesztő... az ember talál magának egy stabil párt, és vegyen fel lakáshitelt, én ebben látom a megoldást...

2016. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
100%

Azt nem tudom hiány van-e, de az árak őrülten elszálltak.

Én is inkább veszek egy lakást, mert a törlesztő részlet rövidebb távra is kevesebb jön ki, mint a bérleti díj.

2016. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
49%

én láttam budán egy kis utcában a melléképület külön szobáját, úgy hogy a melléképületben a fiatalos rocker mama lakott

Állítólag egy jogász ott lakott

2016. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
A belső kerületekben mindenki Airbnb-zik, ez felverte az árakat. Keressetek albérletet kijjebb, XIV., IV. stb. kerület. Ott normálisabbak még az árak.
2016. márc. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Most is külvárosban lakom. Anno 3 éve 45-ért vettem ki ezt a lakást, most 75-öt fizetek érte (+rezsi). Már ez sem mindegy, de azért még van annyi kényelmem, hogy nem kerülgetek idegeneket, van külön gyerekszoba, nagy nappali, stb. Hosszú idő után néztem körbe most a neten, hogy mik a lehetőségek és kb. semmi. Ennyi pénzből a legrosszabb helyen a leglepusztultabb garzont tudnám csak kivenni, vagy marad a szoba egy lakásban, ami gyerekkel nem opció. Hitel lesz belőle én is úgy látom. Csak nagyon félek tőle, mert ha történik velem valami, viszi a bank és még KHR listás is leszek. 20-25 év adósság az azért hosszú idő. Nem is tudom hova mennék, ha innen el kellene mennünk.
2016. márc. 24. 11:23
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Elszalltak az arak es a tulajok is, sajnos. Horror arakon, sokszir durvan korlatozo feltetelek mellett kinalnak 40-50 nmes kislakasokat 120e+ rezsiert. Mi is hasonlo cipoben,ferjemmel, kisgyerekkel keresunk 1.5 szobasat. A jo lakasok, realis aron par ora alatt kelnek el. A tobbit nem tudom ki veszi ki, mert ha vki kepes havi 160-180 e-t kifizetni lakhatasra, jobban jar a lakashitellel. Gombaszam szaporodnak a csalok is
2016. márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én 5 éve vettem fel hitelt, annyi a törlesztőm, mint amennyiért te kivetted a lakást. A te bérleti díjad azóta 30 ezerrel magasabb, az én törlesztőm viszont még mindig ugyanannyi, és már csak 2 millióm van hátra a hitelből. Ha nem tudnám fizetni is el tudnám adni, kifizetném a bankot, és vennék a 63m2-es helyett egy 50 m2-est, amin már nem lenne hitel.


Nem kell a hiteltől annyira félni.

2016. márc. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
75%
A hitelhez van ám önrész is, mint feltétel, azt azért ne felejtsük el. Sokaknál pont, hogy az önerő nincs meg. Akkor az mit csináljon?
2016. márc. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
67%
Bizony, jelenleg 20%...
2016. márc. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
36%
ja, meg az tök jó, hogy 5 év alatt nem nőtt a törlesztőd, előttem válaszoló, de 20-25 év alatt sem fog..? Plusz a te egészségügyi állapotod is ugyanilyen lesz 25 évig..? Plusz lesz-e vajon egy következő gazdasági válság...? Vagy mennyit veszít az értékéből majd az ingatlan..? Értékesíthető lesz-e majd x év múlva, ha bármi történik és el kellene adnom..? Na, ezek a kérdések. És de, félni kell minden olyan fizetési kötelezettségtől, ami évtizedeken keresztül kísér. Ez az én véleményem.
2016. márc. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!