Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szeretsz vagy nem Budapesten...

Szeretsz vagy nem Budapesten élni? Indoklás?

Figyelt kérdés

2016. máj. 4. 14:48
1 2 3 4 5
 21/46 anonim válasza:
59%

Kisvárosban élek, de hétköznap Pesten tanulok.


Előny: elmehetsz bárhova tömegközlekedéssel, sok különleges/fura/szép hely van a városban.


Hátrány: A belváros büdös, sok putra ember, részegek, drogosok, magukban beszélők, ordítozók, kötekedők.


Összességében hányingerem van a várostól, mert rohadt büdös, és tele van undorító emberekkel, de a múzeumok, színházak és egyéb szép dolgok miatt érdemes néha ellátogatni oda. Semmiképp sem élnék hosszútávon a belvárosban, max. a város valamelyik zöldebb részén.

2016. máj. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
Én budapestiként csak annyit tanácsolnék olvasva a hozzászólásokat, hogy ne csak és kizárólag a belvárosból induljatok ki, és ha csak azt ismeritek, ne vonjatok le következtetést az egészre ennyiből, ha lehetőségetek van, akkor nézzétek meg a külvárosi régiókat is. Nem minden része olyan a városnak, mint a belváros.
2016. máj. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az újabb hozzászólásokat is!
2016. máj. 9. 17:19
 24/46 anonim ***** válasza:
17%
unom hogy folyton Budapest folyik a csapból, utálom....
2016. máj. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
Én meg azt unom, hogy a nem budapestieknek a budapestieket kollektíven utálni kell... (tisztelet a kivételnek...)
2016. máj. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

Nem gondolom azt, hogy a nem budapestiek kollektíven utálnák a budapestieket. :-)

Nem érdemes pár hozzászóló véleménye alapján általánosítani.


Azzal egyetértek, hogy az utálkozás minden irányba felesleges.


Nem állt szándékomban provokálni senkit a kérdésemmel.

2016. máj. 10. 07:57
 27/46 anonim ***** válasza:
89%

Budapesten jártam egyetemre, meg ott dolgozok, tehát kb. 4 éve nagyjából ott élek.


Előnyei Bp-nek:

- jó tömegközlekedés

- sok munkahely

- magasabb fizetések

- több program (mondjuk ezeket túlságokat nem igénylem)


Hátrányok:

- Bazira drága ingatlanok és albérletek.

- Büdös, koszos, ezen nincs mit szépíteni. Minden második utcában megcsap a csatorna/húgy/sz..r szag. A belvárosban az ember gyakran még hétköznapokon is a hányást kerülgeti mindenhol.

- Csövesek tömkelege. Akik ráadásul folyton megtalálják az embert, ha látják rajta azt, hogy "vidéki". Itt ha nem úgy mész, hogy senkire sem nézel közben, meg nem sietsz, akkor leszólít mindenki minden baromsággal.

- Zaj. Reggeltől estig. Folyamatos dudálás, egyszerűen itt 10x annyi a bolond sofőr, mint máshol.

- Hatalmas távolgások: még belvároson belül is jó fél órás utazások vannak. Ez egy olyannak aki nem tősgyökeres fővárosi, baromi soknak tűnik. Fél óra alatt máshol a város egyik végéből elérsz a másikba... biciklivel... kétszer.

- Drágább minden. Igazából ez diákéveim alatt főleg a sörnél tűnt fel. Ha az ember nem mászik ki Bp-en belül értve a világ végére, akkor kb. 30-40%-kal drágább rengeteg dolog, mint egy kisvárosban.


Ha az ember a külvárosban él és nem feltétlenül kell gyakran a belvárosba mászkálnia, akkor elveszik a hátrányok nagy része, viszont előkerül még egy baromi nagy hátrány: az utazás. Kőbányán is éltem majdnem egy évig, hát mondhatom nagyszerű volt, hogy ha bármit akartam csinálni, akkor utazgathattam 1 órát.


Véleményem röviden: ha lenne munka a kisvárosokban is, szívesebben élnék ott, bár lenne ami hiányozna Bp-ből. Mivel azonban nincs munka, ezért jobb híján muszáj lesz még itt élnem egy darabig.

2016. máj. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
Rákospalotának, Újpalotának, Zugló egy részének és Újpest egy részének vannak nyugodt részei, ami biztonság szempontjából is jó, és mégis jó a közlekedés a belváros felé. Kőbánya valóban kiesőbb környék, Dél-Pest jó része az, de Észak-Pest nem annyira. Budát kevésbé ismerem, oda csak iskolába jártam.
2016. máj. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
76%
Én elhiszem, hogy arányaiban jobb a közlekedés mint Kőbánya fele, de akkor is nevetségesen sokáig tart. Túlnőtt ez a 2 milliós város a már 10 milliónál is kevesebb lakosú Magyarországon.
2016. máj. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
Én fél óra alatt bent vagyok a belvárosban Észak-Pestről, szóval ahol én felnőttem és ahova költöztem, jó a közlekedés, a közbiztonság is, és mindkét környék nyugis, büdösnek sem nevezném.
2016. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!