Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A budapestiek miért nézik le...

A budapestiek miért nézik le a vidékieket?

Figyelt kérdés

Nem tudom, honnan ered ez az utálat.

Régebben nagyon idegesített, ma már annyira nem.


Családtagok párja, barátok párjai kapcsán, gyakran kerültem budapestiekkel kapcsolatba.Olyan, mintha egy külön "faj" lenne.


Mindig vidéki nagyvárosban laktam,amikor tanulás végett odakerültem, az eltérő budapesti környezet, nekem finoman szólva borzalmas volt.

Nem bírtam megszokni az albérletet, egy garzont béreltem.

Négyzetméterre nem volt olyan kicsi, de nekem mindig annak tűnt.A parkban nem tudtam tanulni, mert állandóan nyüzsgés volt.

Engem valahogyan frusztrált, hogy nincs saját udvarom fákkal, sok zölddel, ahova kilehet ülni.A parkokat, mint írtam, nem szerettem.

A tömegközlekedést sem bírtam, aztán beszereztem egy robogót.

Szóval, én nem igazán értem Budapest romantikáját.


Ami feltűnt, már az ottlétem alatt, hogy neki mindenki vidéki paraszt, meg "áh a vidékiek ilyenek".

Akikkel később barátok, családtagok révén kapcsolatba kerültem, azok is ilyenek, van egyfajta modoruk, éreztetik veled, hogy biza budapesti, te meg csak győri vagy debreceni.


Hiába járok egy pár éves Audival, ő meg csak BKV-val, hiába van 170 négyzetméteres családi házam,neki meg valami panelja Angyalföldön,illetve Bécsben vásárolt ruháim, osztrák állásom.Számára, akkor is csak egy paraszt maradok.

Vissza is hallottam már "na megjöttek a parasztok".


Egyébként a "kedvencem" az, amikor egymást utálják attól függően, hogy ki melyik kerületben/városrészben lakik.Valószínűleg, politikai okai is lehetnek.



Nem tudom másként megfogalmazni, nekem nagyon hidegek az emberek Budapesten.


Itt nálunk, simán leáll beszélgetni két vadidegen ember a LIDL-ben, függetlenül az anyagi helyzettől.Budapesten, ez elképzelhetetlen.


Vidéki nagyvárosban (100 ezer lélekszám feletti) lakom, ez nem éppen egy falu.



Budapesten, valahogy furcsák az emberek, nagyon más az értékrendjük.



2016. júl. 10. 19:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
23%
Az a gondja az egész országnak hogy gyarmat lettünk. A 70-es években nem azért virágzott az ország mert szocializmus volt. Hanem mert virágzott a vidéken is a háztáji gazdaság, a magyar a magyarnak termelt. De mára gyakorlatilag mindenki cseléd lett.
2016. júl. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Butaság általánosítani, mi Budapest VI. Kerületből költöztünk 50 ezres kisvárosba, megye beszélgetek idegenekkel a Lidl-Ben mert minek?

Mas sem tesz ilyet felénk..

Nem minden budapesti nézi le a vidékeket es nyilvan fordítva sr igaz

2016. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
4%

"A budapestiek miért nézik le a vidékieket?"


A vidékiek miért néznek le mindenkit, aki nem megy naponta kocsmázni, és nem b*zmegol egyfolytában?


Idióta vidéki... Menj, és részegedj le!

2016. júl. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

#13:


Na, pont az ilyenek miatt vannak ilyen kérdések, te kis betonfejű. :)

2016. júl. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Nos rendben, ahogy akarod. Akkor viszont tisztelt vidékiek, ne igyatok alkoholt soha többet, és legyetek különbek mint a városiak. (Kíváncsi vagyok mennyire tudjátok betartani).


Amúgy meg csak most olvastam el mait írt a kérdező, és látom, hogy ő nem is vidéki. Hanem városi. Nekünk pl. még autónk sincs, de amikor pesten voltunk, egy pesti sem volt velünk bunkó.


"Vissza is hallottam már "na megjöttek a parasztok". "


Ezt most csak te találtad ki. Ilyet senki sem fog mondani egy 100 ezres lakosú városban élő osztrák munkahellyel rendelkező embernek.

2016. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
5%

Az én kérdésem meg, a vidékieknek miért van kisebbrendűségi komplexusa a Budapestiekkel szemben?

Megmondom, mert viselkedni kellene normálisan, az meg baromi nehéz, ha nem nevelték az emberbe...

Talán tömören, meg röviden, ennyi.

2016. júl. 29. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

"Ilyet senki sem fog mondani egy 100 ezres lakosú városban élő osztrák munkahellyel rendelkező embernek."


Ha csak nem viselkedik úgy.

2016. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!