Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Dohányzom. Ettől még lehetek...

Dohányzom. Ettől még lehetek jóban a szomszéddal?

Figyelt kérdés
Rossz szokás tudom. Nem akarok leszokni. Napi 5 szál nekem kell. Ettől nem érzem szar embernek magam. A 7. emeleten lakunk. A hamura vigyázok, de a füst ugye száll. Visszahallottam, hogy a felettünk lakó érzi. Nem akarnék vitát, a 7.-ről nem megyek le miatta. Létezik békés megoldás? Ventillátor?
2016. aug. 1. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha van a konyhádban szagelszívó a tűzhely fölött, kapcsold be, és szívd el a cigit alatta. Ha nincs, akkor szereltess be egyet, főzésnél is jól jön :D
2016. aug. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Elöször is beszélnék az adott szomszéddal, mert ha érzékeny a dohányfüstre, akkor tényleg nagyon kellemetlen számára.


Megoldás lehet, hogy megbeszélitek, ha rá akarsz gyújtani, elötte írsz neki egy SMS-t, hogy 10 percre csukja be az ablakát, amíg elszívsz egy cigit és utána elmegy a füst.


Ha segítökészen állsz a kérdéshez, akkor biztos meg tudtok egyezni, és neked is sok elönyöd lehet abból, ha nem ellenségeskedtek.


De engedd meg, hogy megjegyezzem, nagy kár, hogy a legtöbb dohányos nem ilyen, mint te, hogy figyelembe vesz másokat is, akiket zavarhat a füst, és ezért feltétlen dícséretet érdemelsz!

2016. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%

Igenis menj ki az udvarra ahol nem zavarsz senkit ! A Nemdohányzók jogát a jelenlegi magyar kormány nagyon komolyan veszi és szerintem ez így is helyén való ! Ha zavarod az ő jogát sérted az egészséges élethez , ebből csak szarul vesztesen jöhetsz ki ha egyszer perre kerül a sor .


Én sem örülnék ha alattam valaki pöfékelne , ha dohányzol az a te dolgod de ne akard másnak is az egészségét tönkre tenni . Az a kis füst is ami föl megy komoly egészségügyi kockázatot hordoz magában ha huzamosabb ideig folytatod még ha csak napi öt szálról is van szó .

2016. aug. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Én 4.-ről legyalogolok mindig, nem akarok vitát vagy hogy kiutáljanak. Nálatok gondolom van lift, könnyebb dolgod van.
2016. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
Menj le vagy szagelszívó. Hidd el egy nemdohányzó szomszédnak rémálom egy dohányzó szomszéd.
2016. aug. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
0%
Szerintem is jó ötlet egy szag és páraelszívó (aktívszenes betéttel). A hamutartóba tegyél zeolit, vagy bentonitőrleményt ( pl olcsó natúr macskaalom) A ventilátor is jó ha van olyan hely a lakásban ahol valamilyen szellőzőnyílás van kialakítva, konyha, fürdő, WC, környékén szokott lenni. Esetleg a lépcsőházi ablaknál is megnézheted mi a helyzet, valószínűleg afölött nincs ablaka senkinek. Szép dolog, hogy másokra is gondolsz.
2016. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
41%
Persze. Szívd el a konyhában vagy a szobában és akkor nem hozzá megy be a füst 😉
2016. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Én a lift nélküli 5. emeletről is mindig lejártam, lifttel nem hinném, hogy megterhelő lenne lemenni.
2016. aug. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!