Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A Borsod megyében élők miért...

A Borsod megyében élők miért szeretik annyira a saját megyéjüket?

Figyelt kérdés
Talán Budapesten kívül a borsodiak azok, akik büszkék arra, hogy abban a megyében születtek/laknak. Van is egy ilyen mondás, hogy a sorsod Borsod. És elég sok dal szól Miskolcról. Én ezt amúgy tök jónak találom, csak furcsa, hogy pont az egyik legszegényebb megyében tapasztalható ez. És mintha egy picit a mentalitásuk is másmilyen lenne. Szerintem kívülről kicsit kimértnek és merevnek látszódhatnak, de belülről jó, kedves embernek. Jobban összetartanak, mint a Budapestiek. Én ezt tapasztaltam. Más megyében szerintem nincs ilyen.

2016. máj. 23. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
Én ezt más megyékben is tapasztalom.
2016. máj. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
20%
mert másra nem lehetnek büszkék
2016. máj. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Én borsodi vagyok, pontosabban Telkibányai. Azért szeretem ezt a környezetet mert egy az hogy szép, a hegyi vidéknél szebb nincsen a világon. kettő, itt nőttem fel, igaz iskolába össze vissza jártam a környező falvakba, de úgy ismerem ezt a környéket mint a tenyeremet. ide bármikor visszatérhetek, itt nyugalomra lelek. aki nagyvárosból érkezik ide, annak meg kell szokni ezt a levegőt is, sokan a kisebbségtől tartanak. nem olyan veszélyesek azok sem, ha kedves az ember velük vagy nem szidja előbb utóbb megvédik ha olyan. Én ugyan még 18 éves vagyok, de soha el nem költöznék innen huzamosabb ideig messzire.
2016. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
47%
Itt Nyugat-Dunántúlon az általános közvélekedés szerint BAZ és SZSZB megye a legelmaradottabb, e ként megyét az elmaradottság szinonimájának is használják. Szerintem egy átlag borsodi, szabolcsi tisztában van azzal, hogy az ország nyugati felén élők közül sokan lesajnálják őket, némelyek meg le is nézik őket, ezért tartanak össze jobban, ha az ország nyugatibb részébe kerülnek.
2016. máj. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem meg mindenhol vannak olyanok, akik büszkék arra a helyre, ahonnan származnak. "Ország gyöngye aranya, legszebb megye Baranya" és így tovább. Ha már így ezt vesszük én pont a pestieknél nem érzem annyira az összetartást.
2016. máj. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
56%
csak a borsodi
2016. máj. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
68%

https://www.youtube.com/watch?v=yB5yg4nI3wQ


Az ország többi részén sokszor minket lenéznek, pedig vannak itt páratlanul dolgok, na meg persze mindig jó érzés olyan helyen érvényesülni amire mások csak legyintenek és később elmondani hogy igen b*meg én onnan jöttem és szerintem ez az ami összeköt :D

2016. máj. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
61%
Én nem vettem észre, hogy lenéznének (pedig sokat vagyok a Dunántúlon is, mert a családom egyik fele odavalósi). Igaz, én a szegénységet sem tapasztalom, szerintem az inkább a falvakban jellemző, én meg miskolci vagyok. Viszont minden más ismerősöm kb. ugyanennyire büszke a városára vagy megyéjére, szóval nem hinném, hogy kiemelkednénk közülük.
2016. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Mert tényleg meghatároz egy életre, ha itt élsz huzamosabb ideig. Egyrészt a szegényebb környezet, a hegyvidék, az ipari korszak utáni élet, a küzdelem, ezek mind a borsodiaké. Persze itt sem mindenki jó ember, de ránevel ez minket itt északon, hogy meg kell küzdeni azért, hogy jobban élhess.


A kilátástalanság miatt talán errefelé magasabb az alkoholizmus is, de mindenesetre elég sokszor fogyasztanak errefelé alkoholt. Sokan tudják, hogy milyen egy igazán erős házi pálinka, vagy egy rekesz borsodi a haverokkal.


Megszoktuk, hogy néha nem jön busz reggel, vagy éppen zárva tart a kisbolt, mert valamelyik hülye részegen beesett az ablakon és leltároznak.


Kicsit egymásra utaltság is, mert nem olyan egyszerű, ha éppen nincs munkád, vagy csak közmunkára telik. De ugyanígy borsodi az is, ha valamit kézzel kell megjavítani, legyen az szigetelőszalag, félreértés, vagy az autód motorja. Valahogy mindig feltalálják magukat, még ha ebből néha érdekes dolgok is születnek. Egy kicsit más szemléletmódja az életnek.


Olyan ez mint egy külön ország az országban, aminek Miskolc a fővárosa. Szokták is így hívni. Ihaj, én szegény borsodi nacionalista :)

2016. jún. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%
előző, melyik településen laksz? :)
2016. dec. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!