Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A teljes kiégésen segíthet,...

A teljes kiégésen segíthet, ha külföldre költözök? Van köztetek olyan akibe visszatért az életkedv ezután?

Figyelt kérdés
Egyszerűen úgy érzem teljesen kiégtem, már semmi kedvem élni. Tulajdonképpen az életem az elejétől kezdve kész sz@pás. Tipikus történet, fater alkoholista, játékgépfüggő, elcseszi az egész családéletét. Aztán a tetejébe, beütött nálam egy gyógyíthatatlan betegség és a jó magyar egészségügy meg totál taccsra vágott mindent rajtam. Már három éve dolgozom, az elején még tök lelkes voltam, mert azt hittem minden jobb lesz, de mostanra már nem hiszek semmiben. Mondhatni már minden olyan fűrészpor ízű lett, amit régen szerettem csinálni és jókedvre derített, mára már semmi örömöt nem okoz. Régen rettentően szerettem programozni, akár a munkahelyemen is végezhetnék ilyen melót, de egyszerűen már a gondolattól is rosszul vagyok. Sokszor csak bemegyek a munkahelyemre és nem csinálok semmit. Nagyon nem zavarok senkit és békén hagynak. Egyszer felvetettem a gondolatot, hogy csináljak már valamit, de a vége az lett, hogy inkább ne. Egyszerűen nem érzek semmi motivációt a munkához, mert ha dolgozik vagy nem dolgozik semmit az ember ugyanazt a fizetést kapja. Az első két évben dolgoztam gőzerővel, de utána egyszerűen billent egy kapcsoló és totál kiégtem. Egyszerűen már attól se félek ha kirúgnak, csak egy vállrándítással elintézném. Úgy érzem, ha bejönne valaki egy pisztollyal és fejbe akarna lőni, mosolyogva fogadnám és azt mondanám neki hajrá. Amikor billent a kapcsoló, tudtam hogy nem lesz ez így rendben és elkezdtem idegen nyelvet tanulni, immáron egy éve. Talán ez az egyik dolog ami kevés örömet hoz még az életbe, bár lassan haladok, de azért fejlődök. Legszívesebben Ausztriába szeretnék kiköltözni, mert környezet ami ott van, nagyon tetszik. A hegyek, a hó, az erdők meg úgy minden. Meg gondolom a jobb fizu is segítene a hangulatomon, nem vágyok ilyen nagy dolgokra, csak mondjuk, egy jó városi kerékpárra amivel cangálhatok össze-vissza a környéken, különösebb gond nélkül költeni hobbira, úgy havi 50000Ft-ot és még ugyanennyit vagy kicsit többet félretenni. Szerintetek ez megvalósítható Ausztriában? Illetve akik hasonló helyzetben voltak, náluk mennyire segített a kiköltözés? Jobb kedvük lett az új lakóhelytől?

2016. dec. 23. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha anyagi gondjaid vannak akkor lehet. Ha utálod a munkádat akkor nem.
2016. dec. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen az anyagi gond a fő ok, mert kéne pénz magánorvosra meg jó pár egészségügyi ellátásra, na meg hobbira ami ki tudna kapcsolni és kicsit visszahozná az életkedvem. Úgy érzem, ha ez meglenne, akkor akár a jelenlegi munkámat is tudnám teljes erőbedobással és jókedvvel végezni, de enélkül egyszerűen csak a totális érdektelenség van bennem.
2016. dec. 23. 17:42
 3/8 anonim ***** válasza:
Új kihívás kéne neked,talán Ausztria lehetne ez...bár azért kellőképpen beszélned kell a nyelvet,ha értelmes munkát akarsz.ez is lehet 1 cél,másik meg,hogy független leszel és nem 1 cső alkesz játékgép buzziee-val kell 1 légtért szívnod.
2016. dec. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, már nagyon rég elköltöztem, tehát a külön légtér az már meg van.
2016. dec. 23. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:

A sz@r gyerekkori emlékeidet, amiben szocializáltak, sajnos nem tudod magad mögött hagyni.

Ausztria valóban gyönyörű, különösen az alpesi rész.

De!

Ha nem rendelkezel jelentősebb kezdőtőkével, hogy azokat amikre vágysz megvalósítsd, - nevezetesen osztrák privát orvos, kellemes lakókörnyezet, gond nélküli élet, hobbi - akkor először itthon kellene kezdened magaddal valamit, elsősorban a munkahelyeden, vagy ha ott nem megy, akkor keress másikat!

Tűzd ki magad elé célként, hogy kitelepülsz Ausztriába és ez a cél adjon erőt a megvalósításhoz!

Ha hűbelebalázs módjára felpattansz a vonatra, minden előzetes szervezés nélkül, az a betegséged miatt és az ott ért csalódás okán (hiszen nem lesznek meg egy ideig azok a körülmények, amit itthon gondolatban kiszínezgettél) csak romlani fog az állapotod.

2016. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok hűbelebalázs módjára belevágni, ezért kezdtem el a nyelvet is, már egy éve tanulom. A privát orvost azt nem Ausztriában értettem, szerintem ott valószínűleg jobb az ellátás, nem kell minden alapvető dolgokért a borítékot nyújtani. Vagy rosszul tudom? Jelenleg úgy tervezem, hogy még fél évet tanulom a nyelvet, és utána akarok belevágni. Először csak egyszerű melót akarok, tehát jó nekem akár a mosogatás vagy az árufeltöltés is, mert úgy gondolom, hogy az a nyelvtudás amit az iskolában szert teszek, maximum erre a melóra elég. Aztán majd, ha napi 24 órában alkalmazom a beszédet biztos gyorsan belejövök, és utána keresek majd valami normálisabbat.
2016. dec. 24. 17:19
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

"minden olyan fűrészpor ízű lett, amit régen szerettem csinálni és jókedvre derített, mára már semmi örömöt nem okoz." - Ez depresszióra utal. Szerintem maradj a megszokott közegben, pláne ha van családod, párod Magyarországon.


Ne tedd ki magad a költözés stresszének, hanem ennek járj utána pszichológusnál/pszichiáternél. Az új lakóhely csak időszakosan hatna jól.

2016. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak akkor vágj bele, ha kitartó vagy és a kihívás motivál, mert az elő időszak nagyon nehéz, főleg ha egyedül vágsz bele.
2017. jan. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!