Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Rászoktam egy könyvre. Beteges...

Rászoktam egy könyvre. Betegesen. Ijesztő. Hogyan lehetne visszakapnom az életem?

Figyelt kérdés
Van egy könyv. Nem rég kezdtem el. És kétnap múlva már kiolvastam az összes részét. A könyv címét most nem ínám le.Mindegy is. De én nagyon rá szoktam. Nagyon magnyos vagyok, és gondoltam ha elolvasok egy könyvet azzal nem árthatok magamnak -imádok olvasni-. Beleszerettem. Mániákusan. Megérint, megríkat. Megnevettet. Visszahozta az életkedvem. Szárnyaltam. Az elején rózsaszín köd. Aztán észre vettem magamon hogy szorongok ha nem olvashatom azt a könyvet.A légkör az a világ...Egyszerűen ezt hiányolom az életemből. A való világ elkeserít. Világ életemben kerestem magamban a hibát és mikor rátaláltam erre a könyvre mindenre választ nyertem. Paranoiás lettem. Az utcán a szereplőket láttam, és gondoltam felbukkannak valahol. És odáig fajult ez az üldözés, hogy van hogy egész éjszaka ezt olasom. Újra meg újra. Segítsetek! Mit kéne tennem hogy ez a dolog ne vegye el az életem.Ha lemondok a könyvről megint mély depresszió, altatók stb. Ha viszont olvasom elzárkózok mindentől de egy bizonyos helyen boldognak érezhetem magam ami - jól tudom- nem elevenedhet meg.

2016. okt. 27. 22:45
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

És mielőtt sértéseket irogatnátok... felkészültem mindenre :D

1. Igen azért írom ki ezt a kérdést mert - nem vagyok hülye- nem írnék ki ilyen kérdést. De lásd annyira el vagyok keseredve hogy már kétségbeesésemben ide írom ki. Ez tényleg...ijesztő.


2. A mélydepresszió és az altatók: Nos, igen! Ez egy hosszú sztori ne ítéljetek el. Régóta nem találok boldogságot és egyátalán...semmi értelmet az életemben. És az altatók segítenek leküzdeni ezt. Amellett hogy tudom nem ez a megoldás. Nem kell a fejmosás.

2016. okt. 27. 22:50
 2/28 anonim ***** válasza:
74%
Hehe, a drogként funkcionáló könyv, na erről kéne regényt írni! :D
2016. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan vicces. Ez inkább borzalmas. :D De nem mondassz hülyeséget :D
2016. okt. 27. 22:52
 4/28 anonim ***** válasza:
34%

Bocs, de egy, író vagyok, így ez jutott először eszembe, kettő, olvastam már olyan sztorit, ahol meg drogként funkcionáló macska volt, és az viccesen volt beállítva... és szóval ennek kapcsán az is bevillant.


Egyébként, tudom ez a sablonszöveg, de menj pszichológushoz! De tényleg, mert hát ha elrágja a patkány a netkábelt, akkor hívod az internetszolgáltatót, ha lerobban a kocsid, akkor az autómentőket, ha lyukos a fogad, fogorvoshoz mész... és hát ha a pszichével vannak gondok, akkor logikus (lenne) pszichológushoz menni.

2016. okt. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
Kíváncsi lettem.Melyik az a könyv?
2016. okt. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Író vagy? Ez szuper akkor megmondhatnád a kollégáidnak hogy ne írjanak olyan könyveket amik annyira jók hogy elveszik az ember agyát :D Egyébként voltam pszichológusnál. Elmondta...Hülye vagyok. Na jó nem teljesen így fogalmazott, de vettem a bátorságot és kivettem az arckifejezéséből.
2016. okt. 27. 23:00
 7/28 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem nagyon szeretném elmondani. Nem tudom mért. Egyébként nem az a tipikus "limonádé-regény" ahogy apukám hívja őket, hanem egy jó kalsszikus. Régi stílusú. És (szerencsére) az oldalszámok meghaladják az egymilliót.

Én is szoktam írni, bár nem vagyok író. Régen elnyomták bennem ezt a fajta érdeklődést. Így csak magamnak szoktam írogatni, és most hogy ezt elolvastam ezzel is beragadtam :D Ha nekifognék bármi más sztorinak azt szentségtörésnek érzem.

2016. okt. 27. 23:08
 8/28 anonim ***** válasza:

Nem mondtad meg a könyv címét, íróját, szóval nem tudom átadni az üzenetet. :D Mindenkinek meg csak nem küldök e-mailt, hogy hé, mindenki hagyja abba az írást, mert függőséget okozhat ám, durvábbat, mint az LSD! :D


Egyébként is gondolom külföldi bestseller íróról van szó, ha üzennék is neki, azt sem tudná, ki vagyok. :D

2016. okt. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Félek attól, hogy nagyon törnéd magad sem tudnád felkersni szegény írót. Legfeljebb egy Dél-Amerikai temetősben. Na igen.
2016. okt. 27. 23:17
 10/28 A kérdező kommentje:
temetőben*
2016. okt. 27. 23:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!