Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen érzés városban lakni?

Milyen érzés városban lakni?

Figyelt kérdés
Egy kis
2016. ápr. 15. 22:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
* Egy kis településen élek.
2016. ápr. 15. 22:53
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Semmi különleges élményt nem nyújt.
2016. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Szar, mindig sok idő odaérni midnehova (gondolj bele, ha boltba akarz menni arra 2x 10-15 percet számolj alsóhangon, ha bemegyek dolgozni és valami otthon hagyok az 2x45 perc lenne oda-vissza és én nem is külső kerületben lakok Pesten és Budára ritkán járok. Van akinek 1-1,5 óra munkába járni például. Néha ha tolja a levegő lefelé a szomogot és nem fújja ki a szél konkrétan nem tudok mélylevegőt venni mert leblokkol a tödőm és felületesen csak kapkodom a levegőt ( még minidg zuglói vagyok, ez ilyen szempontból még szerencsés környék is) pedig 5 évig cigiztem is, 2 éve sportolok is (futok többekközt 5-10 km-eket) de ezt csak a szmog tudja előidézni... Ha más nem mosdik te is koszsos leszel a BKV-n. Az emberek nem köszönnek, egy idő után csak feltartanak és mozgó-akadélyként kezeled őket (vidékről költöztem fel én is). Viszont bármit bármikor kitalálsz, van rálehetőséged. Lehet utazni kell picit de ha hajnal 4kor jut eszedbe virágot venni a barátnődnek, hazavinni egy fánkot/cigit vagy elfogyott a sör. Lesz hely, ahol kapsz.

Nekem egyedül az irgalmatlan utazási idő a szívfájdalmam a többit megszoktam és nagyobb a pozitívum, mint az ellenérzés de ha kint laknék Soroksáron, vagy Ferihegy környékén nem bírnám.

2016. ápr. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Milyen íze van a tökfőzeléknek?


Értelmetlen kérdés, mert az, hogy nekem milyen érzés, nem jelenti azt, hogy neked is olyan lenne.


De ezt leszámítva sem lehet rá általános érvényű választ adni, mert másmilyen pld. a Szabadsághegyen, és más a "nyócker" lepattant részén, más egy Örs vezér téri 10 emeletes panelba, más az I. kerületi "polgári házban", egy külvárosi új lakóparkban...


Én mindent összevetve szeretem.

Igaz, hogy a munkahelyemre picit több mint egy óra az utazás tömegközlekedéssel 8 kocsival 20 perc) - de nem óránként jön a busz, így nem baj, ha egyet lekések. És aki a szomszédos vagy távolabbi településre jár be dolgozni vidéken, az sem utazik kevesebbet. ( A páromnak fél óra az övé, tömegközlekedéssel.)

Ahol én lakom:

Gyalog 10 perces távolságon belül van körzeti orvosi rendelő, ahol nem egy orvos rendel heti egyszer, hanem három, a hét minden napján. Van szakorvosi rendelő. Van fél tucat kisebb-nagyobb élelmiszerbolt, külön hentes, zöldséges, posta, fodrász, cukrászda - több étterem, kifőzde.

Az egész környék be van kamerázva, állandó a rendőri jelenlét.

Olcsó és gyors a net-, a digitális Tv, a telefon.

35 perc alatt a belvárosba vagyok, rengeteg a kulturális program.

10 percnyi buszozásra van egy szuper piac, másik irányba a kedvenc hipermarketem.

A környék "lakó- pihenő övezet", tele szabad térrel, pár száz méterre hatalmas erdővel.

Összefoglalva: szeretem a vidéket, de csak évi 1-2 hét kikapcsolódásra. Nem költöznék el innen.

2016. ápr. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Falu széli szomszédmentes házban nőttem fel majd városi lettem. A városi élet előnyeit leírta a 4. válaszoló. De hátránya az amit a 3. válaszoló is leírt, a szennyezett levegő. Vagy az hogy mindig rohanást lehet látni. És hiányzik a végtelen zöld természet. A társasházban a lakók nem érzik magukénak az épületet, ezért vagdalják a főbejárati ajtót vagy ha koszos kézzel fogják meg a kilincset akkor ki van zárva hogy le is takarítsa azt. Gyakran lehet mérgelődni csendháborítás miatt, például éjjel egyik lakó kocsmában képzeli magát és mulatós nótát énekel, a többiek meg nem tudnak aludni.

Tervezgetem hogy visszaköltözök a szülői házba, de a vele járó más életformát is el kell terveznem, például erdővel, gyümölcsössel, legalább önellátási célú haltenyésztéssel akarok ott foglalkozni. A városi életmód pörgős, az említett falusi élet csendjét legfeljebb az énekesmadarak, kuruttyoló békák, tücskök vagy darazsak zavarják meg. Minek tagadnám hogy magamban kiröhögöm az egész városi életmódot, azt amit jelenleg magam is csinálok, hogy életem munkából és csekkfizetésből áll. Persze azért nem ilyen a világ összes városa.

2016. ápr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen íze van a tökfőzeléknek? "


Téged nagyon megviselhetett a tökfőzelékkel való találkozás. Már elsütötted itt is:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__7727851-arany..

2016. ápr. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Téged nagyon megviselhetett a tökfőzelékkel való találkozás. Már elsütötted itt is: "

Nem viselt meg, csupán akkor szoktam "elsütni" ( nem csak az általad idézett topikban, hanem már számtalan alkalommal), amikor valaki olyan kérdést tesz fel, amire nem lehet érdemben válaszolni, hiszen az ízlés és szubjektív megítélés kérdése - és a kérdező a legnagyobb jóindulattal írt kérdés alapján sem fog választ kapni a kérdésre, csak ha maga is kipróbálja. Tekintsd úgy, mint egy nálam bejáratott/ rám jellemző szófordulatot!

Egyébként az egyik kedvenc ételem! :-)

2016. ápr. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"De hátránya az amit a 3. válaszoló is leírt, a szennyezett levegő. "


Erre írtam, hogy nem lehet általános érvényű választ adni.

A szennyezett levegő főleg a belső kerületekre jellemző.

én az egyik külső kerületben lakom, és állítom, van olyan jó a levegő, mint bármely kisvárosban. Egyszerűen azért, mert itt van egy sok hektáros erdő, és mert a környék tengerszint feletti magassága a Gellért-hegy magasságával egyező -így ide nem ér fel a szmog. És gyakorlatilag itt nincs teherforgalom, nincs átmenő forgalom.

Oké, dolgozni a szmogba járok - de az is, aki egy faluból jár be egy városba.

2016. ápr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Értettem mire gondolsz, csak fura volt 2 szer látni, dejavu érzésem volt.:)


Azt hittem pont utálod.

2016. ápr. 16. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 01:14

Örülök, hogy érted!

( Nem irónia, komolyan.)


Szerintem az elmúlt két hétben legalább tucatszor írtam le.

Tekintsd filozófia példázatnak! :-)


Imádom.

Képes vagyok napokig enni, akár feltét nélkül is.

De tudom, hogy egy megosztó étel, és senkinek nem lehet leírni az ízét, aki nem kóstolta. ( Bár ez minden ételre igaz.)

Régebben a pacal volt a példám, de az duplán megosztó volt, mert nem csak az "ízlik/ nem ízlik" opció létezett, hanem a vega vagyok/ nem vagyok vega is. Így idővel ez bált nálam "példabeszéddé".

2016. ápr. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!