Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérlet-kérdés. Pestiek, mit...

Albérlet-kérdés. Pestiek, mit mondtok?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy a tanulmányaim miatt rövodesen Pestre költözöm, ahol iszonyatosan magasak az albérlet árak. Koleszba a migrénem miatt, valamint a hónap "azon" része miatt, mikor ömlik belőlem a vér, nem szeretnék menni.

Viszont arra gondoltam, hogy valami Pest környéki kisvárosban/faluban találhatnék jó áron albérletet és képes vagy 1 1,5 órát utazni naponta.


A szüleimet nem szeretném megterhelni a havi 60+ rezsi költséggel, én pedig akkor nem fogok tudni dolgozni, viszont addig igen és meg is teszek mindent.


Járható lenne ez az út? Melyik várost/ falut ajánljátok erre a célra?

Esetleg egyéb hasznos tanács a témához kapcsolódóan?


Köszönöm előre is. 18L


2017. jan. 24. 06:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

A gödöllöi hév vonalán NE!, fél 12 (utso hév) után nincs éjszakai járat, az utolso buszok is Cinkotáig mennek. Plusz ha gáz van (vezetéklopás, vagy leszakad, ho...), lehetetlen normálisan bejutni az örsre.

Én kistarcsai voltam, de egy tetves kávézoban, szinházban nem tudtam pesten dolgozni, mert ha lekéstem az utolso hévet, csövelhettem benn (mert taxira ellöni az aznapi fizut picit luxusnak éreztem), ráadásul ott sem épp barátiak az lbérlet árak.


A kolival jársz legjobban, a menstruáciohoz pedig nöjél már fel, ne ö irányitsa a napjaidat, mert munkahelyen pl. nem tolerálják.

2017. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen: a migréneddel sürgösen kezdj valamit, mert a vele járo rosszulléteidet a munkáltatod nem fogja tolerálni (max.ugy, hogy azt mondja, holnaptol nem kell jönnöd), ha kimaradsz miatta, plusz, gondolom, szeretnél párkapcsolatot is a jövöben.
2017. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes...lefogadom, hogy másnak is vannak egészségügyi problémái és más lány is menstruál, aki koleszos.


Ha ennyire nincsen pénzed, és nem akarsz/tudsz valami miatt munkát vállalni egyetem mellett akkor menjél nyugodtan koleszba. Mások is túlélték már ezt a megpróbáltatást.


BTW egy társbérlet nem sokban különbözik a kolesztól, és nem úgy néz ki, hogy önálló albit fent tudnál tartani...

2017. jan. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi köze annak, hogy menstruálsz, ahhoz, hogy koleszban vagy, vagy sem? Gondolom van mosdó a koleszokban...


Amúgy szép álom a vonattal pestre ingázás, mifelénk 2 hete esett vagy 4 centi hó, egyből 40 perces késések voltak, haverom nem ért be egy vizsgájára, én meg a vonaton ülve gondolkoztam, hogy vajon egyáltalán oda fogok-e érni, vagy útközben megáll a vonat, és közlik, hogy eddig jött, innen oldd meg (történt már ilyen).. A barátom a Budapest-Esztergom vasútvonal mellett lakik, na azt meg inkább nem is minősíteném.

A buszra meg kár is szót fecsérelni, használhatatlan.


Szóval ha neked nem fontos, hogy a téli vizsgáidra beérj időben, meg a tavaszi félév elején be tudj járni az óráidra, akkor tudom ajánlani a mávot, minden más esetben kerüld el szerintem.


Ja, és ott se túl olcsó ám az albérlet, cserébe kicsengethetsz a mávnak egy nagy kupac pénzt a minősíthetetlen "szolgáltatásukért", ami mellé nem árt tartani egy autót, hogy be bírj jutni a városba, ha nem jár a vonat, az sincs ingyen.

2017. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok, még annyit, hogy nagyon ritkán azért ki lehet fogni jó albérleteket, én végül egy év ingázás után költöztem be, de addigra már tényleg tele lett a hócipőm.

Ahol először laktam, egy lánnyal osztozkodtam a szobán, így kb. 50 ezer forintból megúsztam az albérletet.

2017. jan. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
A mensis kötözködőknek: Sajnos olyan hormonális problémám van, mely hatására az első három napban konkrétan ömlik belőlem a vér (nem viccből írtam így a kérdésben sem), erre szedhetnék gyógyszert -ami igen erős hormon dózis lenne-, ha nem lenne csomó a mellemben, melyre szintén szedhetnék gyógyszert, ha nem akarnék gyereket az elkövetkezendő 15-20 évben.
2017. jan. 24. 18:41
 17/24 anonim ***** válasza:

Igen, és? Ha ömlik belőled a vér, akkor nem lehet veled egy lakásban megmaradni, vagy mi van?


Én "kötözködtem" az egyik kommentben, megjegyzem, nekem az első két nap úgy néz ki, hogy hányás-hasmenés, néha ájulás is, mellette görcsök. Mégis elélnek velem más emberek.

2017. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, ömlik belőled a vér, és akkor.......? A kinézett koleszben tényleg nincs mosdó, vagy mi?

Én meg hányok és f...ok első két nap, meg elsírom magam teljesen váratlanul, de az albérletben amit 5 másik emberrel bérelek, van fürdőszoba, meg van ágy, szóval nem igazán más, mint itthon. Nem értelek..

2017. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
nem akar közösen lakást bérelni,mit nem lehet ezen felfogni? Nem mindegy,hogy mi az oka rá?
2017. jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
19: Mivel kivitelezhetetlenek az elvárásai, ezért vagyunk kíváncsiak arra, mi is a probléma azzal, ha együtt kell lakni másokkal.
2017. jan. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!