Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudnánk tenni a szomszédné...

Mit tudnánk tenni a szomszédnéni érdekében?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és a nagyszüleimmel egy négyemeletes panelházba élünk mióta az eszemet tudom.

Ebbe a házba minden emeleten három lakás van bal jobb oldalon meg egy középen.

Mi a negyediken lakunk a baloldali lakásban és közepén lakik egy idős néni már nyolcvan felett van, a fiával.

Van egy lánya is de szerintem kettőnél többször nem láttam őt.

Nagyon aranyos néni nagyon szereti őt mindenki a lépcsőházba de sajnos lassan két éve kezdett leépülni szellemileg. Mára szerintem már nem érzékeli a valóságot. A fia könyvesboltba dolgozik reggel el megy és este 8 fele jön. Eddig a néninek volt itthon kulcsa ha hallotta hogy mi megyünk/jövünk akkor mindig ki jött kinézett beszélgettünk vele ha úgy volt. Volt mikor percenként járt ki és beszélt magába szegény majd vissza ment és be zárta az ajtót.

Mára az van hogy el megy a férfi reggel este jön de bezárja a nénit már nincs kulcsa hogy belülről ki tudja nyitni. Szokott dörömbölni hogy engedjék ki meg mikor mit.

Nem jár hozzá semmilyen ápoló nő.

Nem tudom hogy ilyen állapotba ő tud e enni egyedül, mert a fia estig haza se jön. Volt mikor még volt kulcsa a nagymamám be ment segített neki de mióta be van zárva ilyen sincs.

A nagypapám már szólt a fiának hogy be kellene helyezni egy otthonba mivel ő nem foglalkozik vele vagy legalább fogadjon fel egy ápolót meg ne zárja be mint egy állatot.

A helyzet sajnos nem változott és nagyon sajnálom a nénit.

És leszogezném hogy nem szokásom beleszólni emberek életébe de ez nem normális szerintem.

Kihez lehetne fordulni hogy legalább egy ápoló nőt fogadjon fel mellé?

Előre is köszönöm a válaszokat.

21/L



2017. márc. 8. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Valoszinuleg azert zarja be, mert mint irtad, nem erzekeli a valosagot..lehet hogy hajlamos ontudatan kivul kimenni es setalgatni. Ideig oraig megfelelo tud lenni ha bezarjak DE ennek maximum par napnak, esetleg 1 hetnek kellene lennie, amig nem talalnak masik megoldast. Apolokat biztos nem szeretne fogadni a ferfi, jogos, en se szivesen engednek be egy idegent a lakasba, egesznapra...

De legalabb otthonba vinne a nenit. Ez tunik a ,,legjobb,, megoldasnak.

Lekell ulni a ferfivel, es beszeleni vele. Nincs mese. Ez magatol nem lesz jobb.

2017. márc. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszodat.

Én ezt teljes mértékbe megértem hogy már nincs tudatába a dolgokkal de az se normális hogy hónapok óta be van zárva és egy ilyen állapotban levő néni nem hiszem hogy tud magáról gondoskodni.

És az meg a másik hogy ha magába tesz kárt senki nem tud segíteni egyből, vagy meg nyitja a gázt vagy akármi.

Meg lett kérve szépen rengetegszer már már erélyesebben is de semmi. Azt mondta hogy nem adja be otthonba mert ott biztos meghal az anyukája.

2017. márc. 8. 19:18
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Akkor esetleg felkerestek egy otthon, olyat ami a kozelben van, felhivjatok telefonon, es megkeritek szepen az egyik apolot, hogy jojjon ki, egyik delutan mikor otthon van a neni fia, hogy nezzen rajuk. Elmeselitek neki, hogy mi a helyzet, ez meg ez van, ezt lattatok, tapasztaltatok, halljatok, hogy kiabal, ordit ( meg ha nem is igy van,lehet tulozni nyugodtan, a fia ugysincs otthon hogy tudja). Hatha eltudnak beszelgetni, meg tudna gyozni a ferfit hogy ez embertelen, amit csinal.

Ha kerneknek erte penzt, szepen ossze dobjatok a lakokkal.

2017. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Amúgy tényleg kiabál szóval nem lenne túlzás.

Senki mást nem érdekel a lépcsőházból.

Nincs a környéken öregek otthona és biztos nem jönne ki senki mivel nem családtagok vagyunk.

2017. márc. 8. 20:38
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Nekem is volt ilyen szomszédom.Most halt meg szegény.Pont így volt ő is.90 évesen már nem nagyon bírt lejárni a negyedikről.Így csak a lakásban tartózkodott.Ő szellemileg ép volt végig, csak az örökös bent léttől egyre jobban gyengült.Nevelt lánya nem jól bánt vele, éjszakára bezárta, csak etetni járt át.Mondjuk neki volt kulcsa, de úgysem nagyon bírt elmenni az ajtóig kinyitni.Én jártam hozzá, amíg be bírt engedni.Aztán már nem mert nem jutottam be hozzá.Családsegítőnek is szóltam, semmit nem csináltak!

a néni 30 kilósra aszalódva halt meg.Orvos sosem látta mióta be volt zárva.De bezzeg az örökség kell a nyomorultaknak!Meg a a nyugdíját jó volt felvenni.Nevel lány a nagy házban lakik, mondjuk elvihette volna a nénit, nem foglalt volna sok helyet és legalább szem előtt lett volna.

2017. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
Nincs olyan, hogy ápoló, meg otthon. Milliókat kell fizetni belépőként, majd utána havidíjat, hát azt egy könyvesbolti fizetésből szerinted hogyan oldja meg? Ápoló is havi 100 körül vállalja.. szintén miből? Tudom, mert nálunk a közelmúltban volt ez a probléma. Ingyen nincs semmi, csak a stadionok épülnek..
2017. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

#5

Nagyon sajnálom.

Ő nagyon erős néni amúgy de orvos őt sem látta még.

Reggel el megy a fia este jön, addig be van zárva és mivel szellemileg épült le biztos vagyok benne hogy egész nap nem eszik.

Nem öltözteti, fürdeti rendszeresen.

Amég a néninek volt kulcsa nagyim mindig segített, meg etette átöltöztette le fektette. Azóta nem is láttuk mióta be van zárva :/

2017. márc. 9. 01:29
 8/20 A kérdező kommentje:

#6 Köszönöm a te válaszodat is.

Több mint harminc éve szomszédunk nagyon jó barátságba voltunk a nénivel meg vagyunk is csak a fia már elzárkózik.

Nagymamám és a hölgy baráti szinten voltak ennyi idő után és szorosabb ismeretség után bizton tudjuk hogy azért tellene ilyen dolgokra.

De ha mégse telne akkor is normális ez?

Bezárva tartani valakit egész napra egyedül hagyni szellemileg leépült idős asszonyt. Most őszintén ?

Én megértem és senki feje felett nem akarok pálcát törni de legalább ne zárta volna be hogy mi tudjunk segíteni ha úgy van.

Nagymamám felajánlotta ingyen bérmentve hogy napközben át megy megnézi rendben van e, megeteti, átöltözteti.

Ez sem kellett. Akkor mi erre a magyarázat.

2017. márc. 9. 01:36
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Itt jelenleg a legjobb megoldásnak az tűnik, hogy a nagymamádat ismét beengedje a nénihez a fia. A szellemi leépülése is lassulna, ha lenne valami kontaktja a külvilággal. Mindenképpen a fiát meg kell győznötök közös erővel, hogy legalább ezt engedje meg. Arra is hivatkozni kell, hogy ha valami baj lenne, akkor a néni segítséget se tudna kérni, mert este 8 ig senki nem néz rá. A fiának óriási a felelőssége, hogy elhárítja a segítő kezeket.
2017. márc. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lenne a megoldas, ha a fiat meggyozitek, hogy adjon nektek egy kulcsot, igy napi par alkalommal at tudtok menni hozza.
2017. márc. 9. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!