Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tudnánk tenni a szomszédné...

Mit tudnánk tenni a szomszédnéni érdekében?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és a nagyszüleimmel egy négyemeletes panelházba élünk mióta az eszemet tudom.

Ebbe a házba minden emeleten három lakás van bal jobb oldalon meg egy középen.

Mi a negyediken lakunk a baloldali lakásban és közepén lakik egy idős néni már nyolcvan felett van, a fiával.

Van egy lánya is de szerintem kettőnél többször nem láttam őt.

Nagyon aranyos néni nagyon szereti őt mindenki a lépcsőházba de sajnos lassan két éve kezdett leépülni szellemileg. Mára szerintem már nem érzékeli a valóságot. A fia könyvesboltba dolgozik reggel el megy és este 8 fele jön. Eddig a néninek volt itthon kulcsa ha hallotta hogy mi megyünk/jövünk akkor mindig ki jött kinézett beszélgettünk vele ha úgy volt. Volt mikor percenként járt ki és beszélt magába szegény majd vissza ment és be zárta az ajtót.

Mára az van hogy el megy a férfi reggel este jön de bezárja a nénit már nincs kulcsa hogy belülről ki tudja nyitni. Szokott dörömbölni hogy engedjék ki meg mikor mit.

Nem jár hozzá semmilyen ápoló nő.

Nem tudom hogy ilyen állapotba ő tud e enni egyedül, mert a fia estig haza se jön. Volt mikor még volt kulcsa a nagymamám be ment segített neki de mióta be van zárva ilyen sincs.

A nagypapám már szólt a fiának hogy be kellene helyezni egy otthonba mivel ő nem foglalkozik vele vagy legalább fogadjon fel egy ápolót meg ne zárja be mint egy állatot.

A helyzet sajnos nem változott és nagyon sajnálom a nénit.

És leszogezném hogy nem szokásom beleszólni emberek életébe de ez nem normális szerintem.

Kihez lehetne fordulni hogy legalább egy ápoló nőt fogadjon fel mellé?

Előre is köszönöm a válaszokat.

21/L



2017. márc. 8. 19:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
50%
Lehet hogy a fia túlságosan félti, tőletek is, de olyannyira, hogy az már beteges, vagyis a fiának a fejében sem oké minden, ha ennyire minden segítségnyújtást elutasít. :/
2017. márc. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Probald megbeszelni a fiaval hogy szivesen segitenel onkentes alapon a neni gondozasaban.remelhetoleg megengedi ha csak az a gond hogy o nem er ra.
2017. márc. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.

Az a baj már beszéltünk vele szépen nagyon sokszor.

Mint írtam nagymamám fel ajánlotta neki hogy majd mi átmegyünk hozzá napközben meg nézzük minden rendben van e etetni itatni de elzárkózik. Azt mondja jól van az anyukája.

De hat napközben mi halljuk ahogy veri az ajtót meg kiabál vagy beszél.

Ha kárt tesz magába így mi se tudunk segíteni.

Már elmagyaráztuk neki hogy csak a néni érdekébe engedje meg de nem.

Nagypapam már volt amikor erélyesebben próbálta megértetni vele hogy nem lehet csak így be zárni az édesanyját 12 órára úgy hogy senki nem nézi meg minden rendben van e eszik e vagy bármi.

2017. márc. 9. 17:58
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Rácsodálkoztam erre a kérdésre..Nem az van a címben ,hogy mit tehetnék a szomszéd ELLEN?? Biztos elírás ,gondoltam,de nem..Ilyen is van..talán még akadnak itt ott rendes emberek.Le a kalappal!
2017. márc. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Tegnap óta figyelem hátha beszélhetnék a fiával amikor haza jön és el kapom a lépcsőházba de sikertelenül.

Ha a fia el zárkózik az a baj nem tehetünk semmit.

Szörnyű nap mint nap hallani őt kiabálni, dörömbölni :(

2017. márc. 10. 18:04
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, lehet nem jó ötlet, de esetleg az nem hathatna a fiára, ha amikor kiabál a néni, kihívjátok a rendőröket? Simán mondhatjátok, hogy meg voltatok ijedve, hogy mi a baj, és hátha tőlük felfogná a néni fia, hogy nem zárunk be egy embert napi 12 órára...
2017. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Dicséretes, hogy vannak még manapság fiatalak, akiket érdekelnek az idős emberek. Mélyen megindít, mikor valaki a segítő kezet utasítja vissza. Ha jól vettem ki a szavaidból, már felajánlottátok a segítséget.


Ilyenkor nem baj, ha egy külsős lép az ügyben. Mi van, ha a néni egyedül van, elesik, combnyakát töri? Boldog lesz, ha erre megy haza a kedves fia? Beszélgess el még egyszer az inassal, és említsd meg neki ezt a lehetőséget.


Ha nem hallgat sajnos semmit sem tudsz tenni. :(

2017. márc. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Hétvégén remelem tudok vele talalozni, szoktam figyelni mikor jár haza de mindig változó este 7-8-9.

Igen fel ajánlotta nagymamám is hogy bármikor a nap folyamán ingyen bérmentve meg nézzük az anyukáját meg etetjük, ha van valamire szüksége segítünk.

Amikor még volt kulcsa a néninek és ki jött hozzánk beszélgettünk vele vissza kísértük nagyim volt mikor meg is etette és átöltöztette. Akkor mindig meg nyugodott és nem kiabált nem dörömbölt.

Így meg sajnos ülünk a konyhába és halljuk szegényt ahogy kéri hogy engedjük ki.

Még rosszabb hogy nem tudunk segíteni.

Viszont még egyszer el magyarázom neki szépen fel ajánlom hogy segítünk ha nem, kérek segítséget mert ez így nem élet neki. Élete utolsó éveit ne így keljen már neki eltöltenie. És egy végtelen jószívű kedves aranyos néni volt, sosem ártott senkinek, amikor kicsi voltam volt hogy vigyázott rám 1-2 órát és most neki lenne szüksége segítségre csak nem tudunk hogy.


Amúgy vissza gondolva lehet nem is lenne jó ötlet egy öregek otthona. Sajnos dédimamám is szellemileg épült le szépen lassan, amikor már kezelhetetlen volt és napi 24 órás felügyeletet igényelt akkor öregek otthonába került. Sajnos rossz döntésnek bizonyult mert folyamatosan nyugatatókkal tömték volt hogy lekötözték egy székbe mert ő ki szeretett volna menni sétálni és még rosszabb lett az állapota mint amikor be került. Többször szólt papám hogy miért nyugtatózzák be folyamatosan akkor is amikor nincs vele probléma. Sajnos pár hónapig bírta ezt és elhunyt.

Ebből kiindulva csövörböl vödörbe kerülne és végképp nem tudnánk mi van vele.


Mindenkinek köszönöm a tanácsokat a kedves szavakat.

Engem így neveltek fel tisztességgel a nagyszüleim hogy segítsünk ha tudunk legyen az idős, fiatal, vagy bármilyen.

2017. márc. 11. 01:23
 19/20 anonim ***** válasza:

Figyelj, nem mindenkinek van plnze milliokat kiadni otthonra meg havi százezret ápolora (aki pl.simán meg is lophatja.

És az ilyen embert muszáj zárni, mert elmegy. Tudom, mert papát is zárni kellett, különben elindult volna Naszvadra haza. Télen meg a lakásba, vagy egy szál pelenkában megy ki a mínuszokba és megfagy.


Nehéz ez, és csak azt értheti, aki gondozott demens embert. Egy pokol, én nem csinálnám többé és el sem várnám. Tönkremegy benne a gyereke is.

2017. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Felhulye kolske mer nem adott mar a kozv szomszednak lega kulcsot pl mektek, fek nem erem esszel. Szukseg van barmikor af tudtatok golna menni hozza. V lega kertetek volna kulcsot, beszeltetek volna a luke fejevel.
2017. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!