Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tehetsz a lakótársad...

Mit tehetsz a lakótársad barátnője ellen?

Figyelt kérdés

Fél éve költöztem össze egy egyetem alatt megismert sráccal, akivel még anno baráti kapcsolatba kerültünk. Eleinte teljesen jól megvoltunk. Egy másik barátnőm szintén egyetemről sűrűn átjárogatott hozzám, és egyszer csak összejött a lakómmal. Én ennek örültem és támogattam a dolgot. Közös főzés, Karácsony, Szilveszter, jó kedv, satöbbi. Aztán egyszer csak valami változás beállt az életünkbe. A srác egyre kevesebbet volt otthon, sunyult, már nem beszéltünk, nem köszöntek, folyamat piszkálják a cuccaim, elveszik szó nélkül, tönkre téve visszateszik... a srácnak már 3. hónap óta gondja van a fizetéssel, először 20, most már 50e-rel kevesebb bérleti pénzt ad, persze mézes mázosan kérve, de utána elsunnyog és úgy kell visszaszereznem a pénzt hónapok múltán. (igen többet egy forintot se, tudom) Nagy vita árán kiderült, hogy a srácnak bár vannak munkahely miatti gondjai, de azért van a mindennapi feszengés, mert a barátnője kitalálta, hogy mivel egy fiú és egy lány nem lehet csak úgy barátságban, biztos van köztem meg a srác között valami, és elkezdte fűteni a fiút, meg ellenem hangolni, h ne csináljon otthon semmit, majd én, ne vegyen semmit, majd én, és már semmit nem ad a közösbe, semmit nem csinál otthon, csak mocskot hagynak és tönkre vágják a cuccaim, meg az állataim tömik minden szeméttel mikor nem látom, pedig erre nagyon ugrok és szóltam h ne, de hiába. Megjegyzem semmi közöm nem volt és nem is lesz a sráchoz, teljesen alaptalan az egész, mert tényleg nem érdekel a tag úgy, sőt.... Most megindult a balhé, hogy megkértem a srácot, hogy a lány elég sokat ott van a lakásba, de még úgy is h nem tudok róla csak utólag kiderül, h szabit, betegszabit nálunk tölti, ott sunnyognak ahol tudnak, kulcsot kap a tudtom nélkül, otthon meg mivel a srácnak nincs semmi cucca, mindent tőlem használ, és szóltam h legyen elég, ne hozza többet. Ebből jött a harc h de ugyanannyi joga van hozni az ő barátnőjét hozzánk, mint nekem a barátomat. De szerintem ha maga után nem tud fizetni a srác, erre még ketten is fogyasztanak... ha nem szólnak és egyedül van az albinkban a csaj sunyiban, ha már menekül előlem a lány, pedig össze se vesztünk, és amortizálódnak a cuccaim, akkor már nem beszélhetünk azonos jogokról.... kirakni nem tudom, mert nem én vagyok a főbérlő és még fél évünk van együtt. Mindent elrámolni nem tudok előlük, mert nem akkor a szobám h beférjen a fürdő, konyha meg a takarítószerek... hogy tudnám távol tartani a lányt a lakástól, ha nem hat a szép szó, az észérvek, és semmi?

(Bocs a terjedelmes rinyáért.)



2017. márc. 16. 13:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem add tovább áron alul az albérlet részedet, ne akarj küzdeni velük. Van olyan, aki az ilyen problémákat simán megoldja, ha kell egy kis "testi ráhatással". :)
2017. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
60%
Felszerelnék rejtett helyre kamerát és szembesíteném vele őket, amint olyan felvétel készül, ami ugyebár ,,terhelő bizonyíték". Lehet már pár ezerért normálisan működő beltéri kamerát vásárolni. Virág vagy bármi használati tárgy remekül eltakarja és nem veszik észre.
2017. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Fizettesd ki velük a károkat :)

Az állat orvosi költségeit,ha szükséges.Mondd meg a srácnak,hogy ha ez így megy tovább akkor ő fizet mindent :)Sőt,csináld azt amit ő !Semmit XD

A csajjal is fizettesd ki az eddigi dolgokat,hátha.


Írd majd le a fejleményeket légyszi :D

2017. márc. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2-es ötlete jó,bár nem tudom mit érsz egy felvétellel,de valamire csak jó.Mondjuk zsarolásra :3

Szívasd meg őket jól XD


Amúgy 3-as vagyok :3

2017. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

1.Ha nincs kulcsod a szobádhoz akkor csináltass. Zárd be az ajtódat mikor elmész otthonról.

2. Szerezz be egy kisebb zárható szekrényt vagy valami dobozt és pakold bele a fürdőszobából a cuccaidat.

Megbeszélni nem tudjátok? Leültök hárman és szemtől szembe megkérdezed mi a bajuk. Elmondhatnád nekik a te szemszögedből a dolgokat. Te sem tojod a pénzt és nem tudsz helyette fizetni, szóval vegye ki a részét. Mekkora egy féreg, hogy nem ad bele a költségekbe és még a nőjét is odaviszi kajálni, meg a cuccaidat szétbarmolni..:D én a helyedben nem hagynám magam. Ha az én cuccaimat tennék tönkre és ilyen szinten szórakoznának velem kiszórnám a csávó cuccait a panel elé, vagy a lépcsőházba. :D

2017. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Beszéld meg vele,rendezd a tartozást.Ha nem hajlandó,akkor szólítsd fel hogy távozzon.Ha nem hajlandó elmenni,akkor rendőrséggel is elvitetheted(szerintem),vagy ha jó erőben vagy,akkor dobd ki az utcára,majd a nőjével ellesznek :D

A csaj is nyugodtan perkálhat :D

Én már rég lecsaptam volna(lány létemre kicsit furcsa tudom XD)

Kérdezd meg a főbérlőt,hogy mit tudsz csinálni.

A főbérlő nem tud odamenni a sráchoz és elkérni a lakbért felét ?Szerintem akkor odaadná.


Tudod mit ? XD

Dobjátok ki a főbérlővel közösen a srácot ! XDD

2017. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
Készítsetek pontos listát, hogy ki mit vett adott hónapban, milyen értékben. Így fog nagyon szembetűnni a különbség, és azt már érdemes az orra alá nyomni.
2017. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Látja a srác a különbséget, hogy ki mit vesz és mennyivel kevesebbet, de erre csak jön a szemlecsütéses-sajnálom-ígérem-változtatok. Ami persze adott pillanatban megható, meg ezt akarja hallani az ember és el akarja hinni, de persze semmi sem történik utána. Na jó annyi, h aznap kitakarítja a lakást, és akkor osszam be a köv. 3-4 hónapra.


A lánnyal nem tudok leülni beszélni, mert nem hajlandó velem beszélni. Hogy miért... az nem derült ki, de a srác azt mondja neki se mondja el, csak ilyen piti dolgokat említ, h mit képzelek hogy többször meg mertem kérni a srácot, h ha nekem van rá időm/energiám, akkor néha ő is néha-néha megtehetné, hogy közelebbi kapcsolatba kerül a partvissal meg a felmosófával, és elkezdhetné símogatni vele a padlót.


Az ajtómra veszek a héten zárat, a konyha cuccaimat, bár nagyon nehezen sikerült elzárni 3 db szekrénybe, ezekre is a napokban veszek zárat, de a konyha kiürült :D kb 2 db pohara maradt egy zacskó tészta és egy konyharuha, ami nem az enyém. Így kb. az esti teáját nem tudta megcsinálni, hogy elraktam mindent, ezt sérelmezte is.


Leültem vele beszélni, mert ha ketten vagyunk teljesen működik a kommunikáció, felfogja, értelmezi (többé-kevésbé) és megígérte, hogy változás lesz, nem hozza ide többet a csajt, csak ha én nem leszek otthon és nem kell vele se találkozni, mert szegény lány feszeng, hogy az ura ilyen hajcsár gonosz emberrel él együtt... és hogy eztán minden rendben lesz.

Erre már másnap jött a kérdés, hogy jönne át a csaj főzni, jöhet vagy zavarna?? Hát... azt gondolom, hogy így a beszélgetés kicsit feleslegessé vált, hiába az egész.


Kitenni nem tudom, mert a tulaj megsajnálta, és most a kaucióját lakja le míg anyagiakban össze nem szedi magát és visszafizetni, így télig ki kell bírnom, de megbeszéltük hogy aztán mennek, csak azért az mégis még egy fél év, és érzem, hogy lesz itt még cirkusz, hogy hogy képzelem, h nem akarom, h nálunk legyen a hölgy.


De az összes tartozást egy kisebb cirkusz után kisajtoltam a gyerekből és többet semmit.

2017. márc. 21. 14:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem az egész sztoriból az jött le, hogy direkt akarnak téged KITÚRNI az albrletből, hogy a srác és a csaja ketten ott lehessenek. Akadály vagy köztük.
2017. márc. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!