Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen szomszéddal mit lehet...

Ilyen szomszéddal mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A felettünk lakik egy család. Apa, anya és 2 gyerek(egyik kisiskolás a másik óvodás). Aki pedig alattunk lakik ő mesélte, hogy azt látta, hogy az apuka arra tanítja a gyerekeket, hogy rúgjanak bele a kutyámba.


Az emberből kinézem, hogy ekkora marha legyen, de nem akarom csak úgy letámadni őket, szeretnék kézzel fogható bizonyítékot is.


És itt jönnek a bajok is. Rejtett kamerával nem figyelhetem meg a személyiségi jogok miatt. Mondjuk létezik biztonsági kamera is, az biztos más kategóriába esik.


Aztán félek, hogy a kutyám megunja a rúgdolódást és mérgében egyszer csak odakap és az lesz a vége, hogy el kell altatni miközben egy jámbor állat. A macskán és a légyen kívül senkinek se árt. Elvan a kisgyerekekkel is és soha senkit nem támadott meg. Az oltásai is rendben vannak, abba se lehet belekötni.

Egy nap kb. 2-4 alkalommal találkoznak a kutyával(kertes házban lakunk és osztatlan közös a tulajdonrész).


Nem tudom, hogyan lehetne lebuktatni. Az alsó lakó inkább ki tudná figyelni őket én már csak délutánonként, de akkor meg fent van a lakásban a kutya velem és csak a sétánál megyünk le meg amikor összeszedem a kutyapiszkot és esetleg a lépcsőházat feltakarítom. Anyám meg kb. sosincs otthon.


Szerettem volna hazahozni még egy kutyát, hogy ne legyen egyedül, de így meg nem lehet.


2017. márc. 10. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Beszélj vele. Arról, hogy mi a baja a kutyáddal, kulturáltan. Ha azzal jönnél, hogy ezt meg ezt gyűjtötted ellene, akkor hamar feldühödhetne és joggal.


Mondd el neki kb. ezt, ami itt van. Lehet, hogy az alattatok lakó egy barom, és kavar. Az is lehet, hogy csak félti a gyerekeket tőle. Stb.

2017. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Ne haragudj, én szeretem a kutyákat, de hogy kerül a te kutyád az ő közelükbe? Tartsd bent a lakásban, és akkor nem lesz gond..

Az tényleg nem megoldás, hogy rugdossák, de az sem normális szerintem, hogy csak úgy leengeded az udvarra. Ilyen hülyékhez én ráadásul le sem merném engedni.. mi van ha legközelebb megetetik valamivel?

2017. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Tengerimalac?


Abba nem rúgnának bele tuti.

2017. márc. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Effektíve kertes házban lakunk, de a házban 3 különálló lakás van. Ebből 2 a mienk(az alattunk lévő az albérletbe van kiadva) 1 meg külön van, ott lakik ez a félkegyelmű család.


2 kert is van(egy kisebb elöl és egy nagyobb hátul), ami szintén osztatlan közös tulajdon. Elöl szokott lenni napközben esetleg a lépcsőházban nyáron vagy télen, ha hideg vagy meleg van. A lakásban csak akkor van, ha valaki van otthon. Félig meddig kerti kutya. Így tudnak vele találkozni.


Eddig szerencsére mindig jó lakókat kapunk a földszintre(van egy ingatlanos aki szerzi őket). Nekik semmi bajuk nem volt még örültek is, hogy nem kell kidobni a maradékot.


Ha meg valami baja lesz a kutyának, akkor én fogom megrugdosni a kölykeit, de azt nem fogják zsebre tenni. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy eddig ilyen nem volt(5 éve van ott a kutya csak kiderült volna és az albérlő is fél éve itt van) és most meg még velük is kell kínlódni.

2017. márc. 10. 16:04
 5/21 anonim ***** válasza:
59%
Ez a kommuna rosszabb mint a panel,menekülnék onnan ..de ez más kérdés. Lehet csak kavarás az egész ,mindenesetre a kamera nem árt.Úgy kell feltenni hogy biztonság miatt van fent betörők ellen,csak véletlen a kutya kerítése is legyen benne a hatókörben.
2017. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Annyira nem vészes. A mi tulajdonunk 2/3-ad, míg az övék csak 1/3-ad. A lakás normál méret(kb 70nm2), de rossz az elosztás, szerintem kezdik kinőni és remélem hamarosan elköltöznek ha tudnak. Egyébként van elővásárlási jogunk az ő lakásukra, ha ki tudjuk fizetni őket, akkor mehetnének isten hírével csak már az ő lakásuk ér kb. 30 milliót.


Menekülni se olyan egyszerű, mert ha albérletbe költöznék, akkor a kutya ott marad így is úgyis. Arra meg nekem sincs időm és energiám, hogy reggel-este vigyem sétálni, mert munka mellett egyetemre is járok levelezőn és ha távol vagyok, akkor meg sehogy se tudnék szerencsétlen kutyával foglalkozni. Még így is jobb a dolga mintha menhelyen lenne. Legalább kap rendesen kaját, foglalkozva is van vele úgy ahogy. Azért szerettem volna neki egy társat, hogy napközben ne unatkozzon annyira. Kettővel meg még jobb elmenni sétálni mert ők egymást jobban lefárasszák mint én egyedül.


Még ami eszembe jutott, hogy ha megtörténne a baj(ami remélem nem fog), hogy nagymamámhoz vinni a kutyát, hogy megmeneküljön az altatás elől. Ott is van kert, ő nyugdíjas és már nem dolgozik és ott is jó helye lenne. Max ugyanúgy én finanszíroznám az oltásokat és a kajáját.

2017. márc. 10. 18:15
 7/21 A kérdező kommentje:

Egyébként ahova jártunk vele kutyasuliba, az ottani oktatók szoktak óvodásoknak előadást tartani kutyákkal, hogy hogyan kell közelíteni hozzájuk, hogy kell velük bánni stb, hogy ne féljenek tőlük.


Nem hiszem el, hogy 2017-ben még mindig itt kell tartani, hogy egy ártatlan(vagy bármilyen más) állatot bántani kelljen, főleg ha nem zavar senkit sem. Még örülhetnének is, hogy van mert így legalább nem törnek be.

2017. márc. 10. 18:18
 8/21 anonim ***** válasza:
68%

Egy alkalommal mikor találkoznék vele, megemlíteném bosszúsan, hogy mehetek a bíróságra. Megkérdezi miért? mert vittem a kutyámat sétáltatni, és egy kölyök belerúgott és megharapta. Most mondja szomszéd mik nem vannak...


Szerintem elgondolkozna a dolgon.


Bár az is lehet, hogy egyenesen rá kérdeznék, hogy ezt hogy gondolta? Aztán ha nem egyeznének a nézeteink beszereznék 1 roti kutyust....

2017. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
28%

Tegyél kamerát a nyakörvbe vagy vegyél olyan nyakörvet, melyben van...

A saját birtokodat megfigyelheted, de tedd az ablak mögé a kamerát ( ne a falra ) és nincs miért kötekednie senkinek...személyiségi jogok letudva, de ilyen alapon a betörőt is megsérted:))).Kivágod a "pillanatot" és éppen teszteltem a kamerámat az esetnél hatóságnak is akár...bla bla....telepíts csalánt az udvarra "kedvességből" :)))

Ha a kutyán látszanak nyomok, az is elég a számonkérésre vagy nevezzük értesítésnek a szomszédságnak személyesen vagy cetlin kitűzve...

2017. márc. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
25%

Ezért utálok ilyen kérdésekre válaszolni mert mindig van pár pattanásos hülye gyerek Ödönke, aki el sem olvassa a válaszokat csak lepontoz. Lehet jelenteni, kis vághattok kedves moderátorok, de szánalmas ez a pontozósdi.


A kérdésre meg akkor más választ adok.


Én kb agyba főbe verném a szomszédot a kölykével együtt.

2017. márc. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!