Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » A szobatársam egy katasztrófa,...

A szobatársam egy katasztrófa, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igyekszem röviden leírni a problémámat.

Egyetemista vagyok, kollégiumban élek, ahol 2 ágyas szobákban vagyunk. Év elején kaptam egy random szobatársat, akivel nem találtuk meg a közös hangot, szóval egy helycserével az új szobatárs lett beintézve hozzám. Ismertem, barátom is jóban volt vele, teljesen normális, hozzám való emberről volt szó, aki rugalmas stb. Akkor még dolgozott is szinte állandóan. Ahogy telt az idő egyre több problémám lett vele. Konkrétan hazudozik, pletykál, kiforgatja és nagyzolja a dolgokat, túl nagy szája van. Hangulatember.. megkértem ha valami problémája van szóljon stb, mert sokszor volt olyan hogy elkezdett beszólogatni egy helyzetbe, majd azt mondja rá, hogy hülyéskedik csak úgyis szól ha gond van. Na hát ugye néma gyereknek.. Kitalál történetek(saját magáról is, valószínűleg a családjáról is), minden embert kritizál, baráti körön belül pletykál, időközben rájöttünk, ha konkrétan telibe kakilja az embereket hogy mivan velük, csak azért kérdez, mert kíváncsi. Valótlan dolgokat állít. Szerintem észrevehetően megromlott a kapcsolatunk egyszerűen már feszült vagyok mellette, semmi kedvem nincs se beszélgetni vele, se semmi. Ha valami van egyből máshoz rohan ami szintén eléggé idegesítő. Nem egyszer előfordult hogy valamire rábólint majd vágja rá a fejeket és hangot ad érte. Lassan már pihenni sem tudok mellette, mert bármikor én alszok reggel vagy akár délután ő csattog, járkál, pakol, hangosan beszél és nagy ne soroljam. A szobára sincs túlzottan tekintettel, valamelyik nap(vihar közben) arra mentem vissza hogy ablak nyitva hagyva, lámpák égnek, mosatlanok, kajamaradék, szobaközepén hagyva a cuccai stb. Eleinte gondoltam rá, hogy csak én érzek valami rosszat ez ügyben, de sajnos igen sok pozitív visszajelzést kaptam(sokszor kérdezés nélkül is). Tudom már nincs sok idő év végéig, de egyszerűen nem tudom milyen megoldást találjak erre. Természetesen nekem semmi kedvem összeveszni vele, hátam közepére nem kívánom így suli és egyéb dolgok mellett, hogy a szobatársammal is fasírtban legyek.. Valakinek tapasztalata ez ügyben?

23/N



2017. máj. 5. 12:04
 1/2 Haord2017 ***** válasza:
100%
ilyen emberel nem lehet egyuttelni, ő mar ilyen marad nem fog megvaltozni, legjobb lenne ha megprobalnad őt is lecserelni valaki masra hatha vegre szerencsed lesz es kifogsz egy normalis embert magad melle.
2017. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy a szorgalmi időszaknak már mindjárt vége, vizsgaidőszakra meg már nem akarok a cserével kínlódni azért az 1 hónapért, valószínűleg úgysem leszek fent végig. Egyébként persze az lenne a legjobb megoldás, de ezt így elvetem jelenleg.
2017. máj. 5. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!