Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Akik már elköltöztek otthonról...

Akik már elköltöztek otthonról, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok,egy kis városban élek Szolnok megyében a családommal.Nem szeretném részletezni hogy miért,de nagyon el szeretnék költözni rég óta,méghozzá Pestre.

Eladói szakmám van,és jelenleg egy ruha üzletben dolgozom.

Már nézegetek albérleteket,szobákat,viszont nagyon izgulok emiatt.Félek az új környezettől,találok e normális albérletet,munkát,szerzek e barátokat stb.

Mivel pest messze van,így a jelenlegi munkahelyemen fel kellene mondanom,és munkanélülire menni.A kérdésem az lenne,hogy ki adnak e nekem úgy albérletet hogy akkor jelenleg nincs jövedelmem? Persze egyböl keresnék munkát . Valaki volt már hasonló helyzetben? Ti is izgultatok? Mit tanácsoltok?



2017. júl. 9. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak elkezdeni nehéz, utána már jó lesz. :)

Én Martfűről költöztem fel 3 éve és nem bántam meg. Itt van munka, csak az nem dolgozik aki nem is akar.

Tanács: vágj bele minél hamarabb! ;)

2017. júl. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kisvároshoz képest Budapest nagyon más (Én fordítva költöztem Budapestről kisvárosba).

Szerintem állás kereséssel kezdjél. Elfogadható állást nem könnyű találni (Igen havi 50 000-ért napi 23 óra munka+túlóra típusú ajánlat van dögivel): Az albérlet árak nagy szórást mutatnak. Érdemes lehet külvárosban albérletet keresni.

Budapesten belül nagy különbségek vannak. Ha lakásbérlés előtt nézd meg az utcát a szomszédokat. Esetleg sétálj egy napot a környéken. (Egy kocsma csúnya meglepetéseket okozhat)

2017. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Alaposan nézz utána mindennek, tudom hogy mihamarabb szabadulnál de sokkal jobban jössz ki ha utána nézel a dolgoknak. Érdemes lenne oda menni egy két napra járni a várost hogy melyik környék lenne a legjobb, milyen árba vannak az albik, mivel tudnál bejutni az olyan helyekre amik érdekelnek, mennyire zajos a környék, milyen boltok vannak. Ha megtalálod a neked való albit akkor jelentkezz a jelenlegi munka helyeddel. Nézz utána hogy hova keresnek embert, ezt megteheted a neten is vagy akkor amikor a környéket nézed hisz a legtöbb üzlet szokott kirakni plakátot vagy akármit ha embert keresnek. Minél többet spórolj váratlan kiadások esetén vagy hogy legyen tartalékod ha abban a hónapban nem sikerül a munka. A legjobb az lenne ha már stabil munkára mennél.
2017. júl. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lutrira max. az ismerősökben bízhatsz, egy albérletnél eleve ott a kaució, amit már az elején ki kell fizetned. Esetleg bérelhetsz csak szobát, úgy olcsóbban tudsz kijönni, de akkor osztoznod kell másokkal az albérleten. Kezdetnek nézhetsz munkásszállásokat is, az olcsóbb lehet. De mindenképp munkát keress előbb, mert a főbérlők nem szeretik a nem fizető albérlőket.
2017. júl. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az a baj nem is nagyon vagyok jártas pesten,így nem tudom melyik részén lenne érdemes kivenni albérletet.
2017. júl. 9. 19:33
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok helyen látom, hogy eladót keresnek, azzal nem lesz gond.

Szerintem megfizethető, normális albérletet nehezebb találni. Nem fognak munkáltatóit kérni, csak kauciót. Sokat. Szóval, ha nincs félretett pénzed, nehéz megindulni.

Van esetleg ismerősöd, akinél elcsövezhetsz egy darabig? Hip hopp találsz munkát, aztán kereshetsz önálló albérletet.

Én így csinálnám, illetve nálam is voltak hosszabb -rövidebb ideig ismerősök, amíg találtak maguknak albérletet.

2017. júl. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
és pesten mennyit kapnék pl ha egy ruházati üzletben dolgoznék? mert itt jelenleg 90-et kapok..
2017. júl. 10. 21:53
 8/9 anonim válasza:
100%
Olyan 120-150 korul siman. Szerintem vagj bele!
2017. júl. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztatást!
2017. júl. 10. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!