Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Akik elköltöztek otthonról...

Akik elköltöztek otthonról fiatal pár, mennyit járnak haza a szülőkhöz? Nem sok minden hétvége (ottalvással)?

Figyelt kérdés

Pár hét van már csak a költözésünkig és a barátom szülei már most folyton azt mondják hogy minden hétvégén menjünk hozzájuk haza, aludjunk ott. Csak nekem sok ez??

Barátom se nagyon akarja, de annyira panaszkodnak, hogy azt mondta, hogy az elején még lehet muszáj lesz, mert annyira elesettek lesznek. De szerintem pont így fognak nem ránk támaszkodni (csekkbefizetés, internetezés, tv, telefon használat - 45évesek)

Az én szüleim nem mondtak semmi ilyet, hogy mikor mennyit menjünk, ahogy akarunk. Telefonálni amúgy is szoktunk hetente 2x nagyjából, ha egész héten nem vagyok otthon.


2015. nov. 15. 22:36
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%
Ottalvás semmiképp! Max 2 hetente látogatás, de inkább havonta.
2015. nov. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Én is kb. havonta látogatásra gondoltam, hisz telefonon úgyis sokat fogunk beszélni velük, ráadásul csak 40km távolságról lesz szó. Így is mindenhez csináltunk papíros leírást amúgy, "de az nem olyan, mintha ti megcsinálnátok/segítenétek" :\
2015. nov. 15. 22:44
 3/33 anonim ***** válasza:
66%
Heti 1x 1-2 órára megyünk ebédre.Ennyi.Nincs ottalvás.Olyan szó meg nem létezik számomra,hogy muszáj.Most fojtsd ezt el csírájában!
2015. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%
Még most próbáljatok meg leszakadni. Idővel egyszerűen fel fogja őrölni minden erőtöket az, hogy nincs hétvégi pihenés (az, hogy az ember utazik, aztán igazodik másokhoz és más ügyeit intézi, jópofizik, más ágyban alszik és utazik haza, számomra nem jelent pihenést). És ha lesz majd gyerek, akkor ez csak durvább lesz.
2015. nov. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Na igen, eddig is utaztunk egymáshoz, a hét csupa szervezés volt (ő váltott műszakban, én nappal csak) és így is sokszor csak a hétvége marad majd és lehet önzőség, de szeretném ha végre békességben lennénk kettesben, 23-24évesen még ki akarjuk használni a dolgokat,pár év múlva gyerek a terv. :)
2015. nov. 15. 22:54
 6/33 anonim ***** válasza:
68%
Még most viszonylag gyakran lehet, de később külföldre költözés miatt jó ha évente, és semmi problémájuk nem volt, sőt még mondták is, hogy jó lesz nektek stb.
2015. nov. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
51%
Anyósomék itt laknak a szomszédban a párom így sem jár haza mindennap ha kell valami ők áttudnak jönni annyi hogy a párom néha átmegy segíteni fát vágni ami érthető mert apukája nem bírja már a dolgot és a húgától mégsem várható el és ennyi. Néha áthívnak kajálni magukhoz meg van mikor ők jönnek ide hozzánk kajálni. Néha van hogy én is átmegyek egyedül beszélgetni anyóssal mert nagyon jól kijövünk meg ha ők elmennek 1-2 napra a párom nővéréhez akkor átmegy a párom megetetni az állatokat és ennyi. Én szüleim jó 2 órára laknak innen mi kb havonta egyszer járunk át de akkor igaz ott alszunk mert hosszú az út és hogy legyünk is ott valamennyit azért, főleg ha este a régi barátaimmal elmegyünk szórakozni akkor azért így kényelmesebb. Az én szüleimmel majdnem mindennap beszélek telefonon nagyon ritka az amikor havonta többször elmegyünk oda bár akkor nem mindig alszunk ott. Az én szüleim sosem várják el hogy ott aludjunk és sűrűn járjunk haza, valamikor ők jönnek ide hozzánk általában mi szoktuk meghívni őket csak mert a párom szüleivel is jóba lettek meg ha tartunk családi összejövetelt akkor és ennyi a max. Egyszer volt hogy a párom szüleinél aludtunk 2 napig pont tavaly amikor kilyukadt a fűtéscsövünk és nem volt 2 napig semmi fűtésünk a ház meg hűlt le. Olaj radiátort nem akartuk bevetni mert drága és azzal se értünk volna sokat. Ez rendkívüli eset volt, de igazából nem került semmibe mert ha volt otthon dolgom azt elintéztem gyorsba és ennyi.
2015. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
65%
40kmm az nem sok. Ne legyen igazam de szerintem ha ti nem mentek akkor mennek majd a szülők
2015. nov. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem is sok.
2015. nov. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Mi annyira nem vagyunk jóba amúgy, elvagyunk, semleges a kapcsolat, a barátomnak is amúgy, mert iszonyat sokat tettek neki keresztbe a szülei sajnos (anyai károk, autóját tönkretették, kiskorában a nevére vettek házat, hogy nekik olcsóbb legyen, így most nem jár az első lakáskezdezmény és ilyenek).


Ettől amúgy én is tartok, mert egyszer már felvetették, hogy adunk-e kulcsot...

De azt hiszem be fogom vezetni a bejelentkezést és a barátommal is lefixálom, hogy a hétvége a miénk, ha akarunk megyünk, de nem egész napra (mert ugye sok a feladat amit meg kell csinálni) és nem 2-3napra, azt csinálunk, amit mi akarunk és elég lesz a havi 1x 1 nap, a szüleimhez is 2hetente tervezzük(velük egy városban leszünk, de őket amúgy a barátom imádja, apukámmal együtt szerelnek, szoktak külön telefonálni egymással, ő ezt mondta, hogy hozzájuk szívesen megy gyakrabban). Főleg, hogy ő sokszor dolgozik hétvégén, pihenni is kell amúgy.

2015. nov. 15. 23:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!