Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti szeretitek a panelt, a...

Ti szeretitek a panelt, a tarsashazat? Mit szerettek benne? Es mit nem?

Figyelt kérdés
2017. júl. 16. 09:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
97%
Szeretem, mert nincs kert, amit gondozni kell, így kevesebb a házimunka. Nincsenek hangos állatok (kakas, kutya), akik felvernek hajnalban. Mivel többen lakunk összezsúfolva, nagyobb biztonságban érzem magam. Ha betörő jön, kicsi a valószínűsége, hogy a 30 lakásból pont az enyémbe akarjon betörni. A szomszédok meg gyakran jönnek-mennek, ha észrevennék, hogy valaki más akar bejutni a lakásba, megállítanák. A kertes házak gyakran olyan messze vannak egymástól, hogy ha betörő megy, vígan be tud jutni, mert senki nem látja, mit ténykedik. Vagy kerítés, fa, sövény, akármi takarja a szomszédok elől, tehát ott nincs aki megállítsa. Ráadásul panel sokadik emeletén csak az ajtón keresztül tud bejutni, az ablakon, erkélyajtón keresztül nem, szóval kisebb a támadási felület. :)
2017. júl. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Hát amit az első válaszoló leírt előnynek az nekem mind hátrány,szóval az emberek nagyon különbözőek :D Panelban nincs élettér, nincs magánélet, zörög ordít minden szomszéd, táncol a felettem lakó fapapucsban, jobbra megy a drogos buli ,balra veszekedés minden héten kettő, lehet hallani a wc-ben mikor fingik a másik ,szóval ez nekem nem pálya. Nem is lakom már panelban. Másrészt betörő ellen nem véd a szomszéd mert a lépcsőházban 1 év alatt három ajtófelfeszítés volt senki semmit nem látott halott.
2017. júl. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%

Igen, nagyjából egyetértek veled, én is társasházban lakom, igaz ez csak 4 emeletes, viszont 160 lakásos.

Viszont amit nem szeretek benne, hogy itt nagyon vékonyak a falak, és eléggé áthallatszik sokszor a kicsit hangosabb beszélgetés, ill. egyéb zörejek is a szomszédból.

Meg télen eléggé hideg, mivel ez földszinti lakás, alattam pedig a hideg pince van.

Viszont emiatt ilyenkor nyáron meg viszonylag hűvös, így egész jól át tudom vészelni benne a kánikulát is.

Betörés szempontjából viszont valóban eléggé biztonságos, bár itt a főbejáraton kívül a folyosókon is van egy zárható ajtó.

Én 35 évig kertes házban laktam, annak is vannak persze előnyei, de összességében jobban szeretek én is panelban lakni.

2017. júl. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Fatal_3rror_ ***** válasza:
96%

Hát én társas házban lakom, régi tégla építésű.


Minden megvan itt amiről az első írja hogy nincs :D


Van egy drogos gyerek a szinten, meg az alkoholista nagybátyja. A srácnak van egy nagy dög harci kutyája ami ugrik az emberekre és harapott is már meg másokat. Egész este ugat a dög. Van egy kis kutyájuk is, az rendre összehugyozza a lépcsőházat, nem egyszer konkrétan a bejárati ajtónkat hugyozza le.


Ráadásul a sráchoz járnak "üzletelni" és szinte minden nap vadidegen embereket látok jönni-menni a folyosón. Volt hogy a lábtörlőnket lopták el, volt hogy az ablakba kitett virágot vitte el az egyik "haverja" mert megtetszett neki.


Volt hogy jöttek este közepén és ordítva fenyegették ő meg gázpisztollyal lőtt 1-2-őt a levegőbe. Mindenki kint állt az erkélyeken és nézte hogy mi a gyík van.


Van egy barátnője is, az is volt hogy ordított hogy "vered a nőket, fel foglak jelenteni". Minden nap megy köztük a balhé, aztán persze másnap reggelre szent a béke...


Sajnos egy ember annyira tönkre teszi a helyet hogy hihetetlen. És hiába jelentette fel már nagyjából az összes lakó, a rendőrség a füle botját nem mozdította, voltak eleinte nála többször, aztán soha nem lett semmi mert ugye Magyarországon is csak a rendes, dolgozó embert büntetik.

2017. júl. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Az első vagyok: Akkor én jó helyen lakok, és itt vagy vastagok a falak vagy csendesek a szomszédok, de nem hallatszik át semmi zaj a porszívó hangján kívül. De porszívózni meg nem nagyon szeretnek a szomszédaim, mert nagyon ritkán hallom a hangját. :D Felettünk pedig nem lakik senki, mert mi vagyunk a legfelső emeleten. :)
2017. júl. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem. Viszont családi házra nem telik.


Hátrány: rengeteg ember (szoc. fóbiás vagyok), ha rossz szomszédokat fogsz ki, pokollá teszik az életed. Utálok lépcsőt mászni, lift nincs. Nekem nagyon hiányzik a kert. A biztonság itt sem jó, múltkor feltörték az összes postaládát. Rendszeresen ellopják a küldeményeket, amit a hülye postás odab#sz a ládák tetejére. Nyáron 32 fok van a lakásban (tetőtér). Garzonban lakunk, nagyon zavar, hogy egy helyiségen belül van minden.


Előnyök: nem az utcán kell lakni. Mivel pici lakás, a rezsi nyáron 10e alatt van, télen max. 15e.

2017. júl. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Fatal_3rror_ ***** válasza:
93%

Illetve egy sztori:

Haveromnál voltam, földszinti lakás, egyetemi leadást csináltunk konkrétan egész este. Ott is hallatszik minden mozgás, fingás. Mégis reggel mikor indultunk, akkor a szomszédja nézte, hogy a rácsos sajtót félig át vágta/reszelte valaki az éjszaka folyamán. Úgy hogy végig otthon volt mi meg a szomszédban és semmit nem vettünk ebből észre.


Mondjuk kertes háznál sem mindegy hogy nagyváros kertvárosi részében laksz esetleg a Rózsadombon vagy Borsodban egy cigány telep mellett.

2017. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
95%

Na igen, a szomszédok.

Engem a kukkoló, hallgatóző, kíváncsiskodó vénasszonyok idegesítenek, ha valaki hangosan hallgatja a zenét az nem, én is szoktam néha. :)

Viszont az valóban nagyon rossz, ha felettünk laknak, nekem is szinte folyton zörögnek valamivel a felettem lakók.

Volt, hogy éjjel fél 3-kor is, na akkor elegem lett, és felkiabáltam nekik, hogy fejezzék már be a zörgést, éjjel fél 3 van, rögtön csend lett. :D


Igazából én is a kerti munkákat gyűlöltem mindig is csinálni, egy lakásban szerencsére nincs annyi házimunka. :)


Itt mondjuk nem nagyon szoktak balhék lenni, idegenek nem nagyon tudnak bejutni a zárható folyosók miatt.

2017. júl. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
93%

Én is szociális fóbiás vagyok, és szeretem a panelt. A szomszédok a saját lakásaikban vannak, annyit kell velük szocializálódni, hogy "jó napot".


Mivel nő vagyok, egyedül, amit az első leírt, igaz rám is, valahogy biztonságban érzem magam. Röhögni fogtok, mikor beköltöztem, a postaládámon nem működött a zár; mindig úgy voltam vele, majd megcsináltatom. 8 év múlva még mindig rossz, de soha nem loptak ki semmit. Az egész környék, lépcsőház, lift be van kamerázva. Néha kiírják, hogy elkaptak egy betörni készülő embert.


Persze szoktak néha hangoskodni. De ez van. Mindig városban éltem, nem zavar a zaj. Köhögést, fingást még nem hallottam, majd fülelek. :D

2017. júl. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Én kertesben nőttem fel, de éltem pár évig társasházban, három helyen összesen. Szerencsére mind alapvetően csendes volt, az egyiknél csak egyszer volt, hogy a két szinttel felettünk lakót kértem meg, hogy halkabban házibulizzon, a másiknál közvetlenül felettünk szintén a zenét dübörögtette párszor egy fiatal srác, de a hétköznapi zajokból semmi nem ment át egyik helyen sem.

Nekem igazából a zöld terület hiányzott mindegyiknél, a fák, vagy hogy le tudjak ülni a fűbe, ahol senki sem zavarhat. Bizonyára mert ehhez szoktam gyerekkoromban.

2017. júl. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!